PDA

View Full Version : Студентски кредити



JJfoxxx
06-11-2015, 17:42
Някой взимал ли е ако да кви са уловките

JellyBear
06-11-2015, 18:09
Аз. За чужбина + стипендия. Накратко казано има две опции. Първата е студентски кредит за покриване на разходите за семестриални такси. Втората е студентски кредит за разходи, но не става дума за покриване на такси, а за реално издържане през периода.
Лихва фиксирана 7 % беше при мен. Сега може да има промени. Държавата ти е гарант. Не се плащат абсолютно никакви такси за кандидатстване, след одобрение или подобни каквито има при другите типове потребителски или ипотечни или каквито други има. Аз теглих от банка ДСК, защото ми се видя най-надеждна. По мое време само три банки предлагаха опцията, защото трябваше да имат договор посреднически с държавата. Давам ти сайта да си прочетеш. Не бих искала да разтягам локуми. https://dskbank.bg/Page/default.aspx?xml_id=/bg-BG/Individuals/credits/consumer/studentloan/
Главното е, че имаш така нареченият гратисен период около една година, след като вземеш дипломата имам предвид, през която тече лихвата, но имаш право да не погасяваш. След изтичането му ти правят погасителен план. И плащаш. Другото важно е, че ако си като в моя случай, а именно кредит за семестриални такси, то не дават парите на теб, а откриват разплащателна сметка на твое име и по нея превеждат пари по сметката на университета.

Набързо ти написах нещата. Ако има нещо питай. Но аз съм доволна. Не се оплаквам и не смятам, че по някакъв начин са ме прецакали или подобно.

sevdalina
12-27-2015, 10:04
Tова също е добра идея в моменти, в които изпаднем в трудност, аз също съм теглила кредит преди няколко години и аз като вас, за да си платя семестъра и за някои учебници.

Грозния
12-27-2015, 21:33
кви са уловкитеКато при всеки друг кредит, че и по-зле :D ! По добре недей!