PDA

View Full Version : Никотинови лепенки?



Ивайло
06-14-2015, 09:24
Добър ден,

на 23 години съм, пуша от 12 годишен, в началото беше малко, но постепенно стигнах до 50-60 цигари на ден. Не си бях давал сметка колко пуша, тъй като си ги правя сам - машинка, тютюн - оня ден сметках бройката приблизително и като се отправих към магазина за поредната кутия тютюн, се отбих в аптеката и взех 24-часови никотинови лепенки - 52,5mg. Прочетох всички странични ефекти за да бъда подготвен, вместо да се стряскам (много от пушачите посегнали към лепенките ги смятат за поредния боклук, само защото се отказват след първата поява на страничен ефект).
Сърбене, зачервяване, сверовъртеж, добре.
Обаче аз имам различен проблем, никъде не успях да намеря тема в някой форум..
Ползвам лепенките от вчера сутринта - сложих я на лявата ръка, през деня усещах от време на време много силна болка в ръката, първоначално си помислих, че съм си направил нещо и просто си ме боли, но не беше логично да спира да ме боли, след като вдигна ръката нагоре. После мислех, че може би ме боли, защото ръката е свикнала да изпълнява дадени движения и сега като ги няма, тялото реагира по свой си начин. Поинтересувах се как действа лепенката и след това свързах болката с попадането на никотин в кръвообръщението, но все пак останах твърдо на първоначалната версия - спал съм си на ръката и затова ме боли.
Днешната лепенка сложих на лявото бедро - оказва се, че вчерашната болка наистина е била от лепенката. Ръката не започва да ме боли, но кракът.
Същото като вчера - силна болка, започваща от бедрото и постепенно слизаща надолу, болката отминава, след като седна и повдигна кракът.

Някой има ли представа дали това е нормално?
За сметка на тази болка, почти не изпитвам ефектите на абсистенцията - вечер и нощем само.

Консултирах се с баща ми, тъй като и той е пробвал с лепенки, но по-слаби, каза, че само сърбеж е получавал. Спомена, че може би дозата е голяма и затова имам болки, но имайки предвид, че пуша над 50 цигари дневно, тези лепенки са точно за мен, дори ми се вижда прекалено малко.

Дали килограмите играят роля? В момента съм в клиника в Берлин, лекувам нетипична анорексия - демек килограмите са малко, но никой не е казвал нещо за тегло, а само количество.

anonymous908491
06-14-2015, 09:39
Имаш рак, ще умираш.

jhgfdsa0
06-15-2015, 06:34
rib

Ивайло
06-16-2015, 14:11
Защо ли пък си помислих, че може да има сериозни хора в тоя форум? Олигофрения навсякъде. :)

Намерих отговор на въпроса си малко след като писах тук.

jhgfdsa0
06-16-2015, 20:14
Определено не сме по-големи олигофрени от теб. От 12 годишен пикльо започнал да пуши, хахах.

jhgfdsa0
06-16-2015, 20:15
Понасяй си последствията, да не си почвал.

draid
06-20-2015, 23:41
Ако нямаш воля и с 100 лепенки пак няма да ги спреш. От друга страна ако имаш, ще ги откажеш без никакви такива глупости.

SHPAIdURmeN
06-22-2015, 23:51
Ако нямаш воля и с 100 лепенки пак няма да ги спреш. От друга страна ако имаш, ще ги откажеш без никакви такива глупости.
+

Що не разпиташ лекарите из клиниката ?