PDA

View Full Version : Поправяне на оценки в бележника



radostina5
06-14-2015, 12:45
Здравейте! Знам,че въпросът ми е глупав,но как да си поправя оценка в бележника? Попринцип съм отличничка,но тази година ще имам 5 за годината по математика. Майка ми има големи очаквания и си мисли че имам само шестици този срок,но имах една четворка, за която тя не знае.
И така въпросът ми е следния-как да си оправя оценката в бележника? Няма да имам проблем с учителите, тъй като бележниците си остават за нас и няма как да разберат от учител или дневник,само от бележника зависи дали ще разберат!
Моля Ви,не ми отговаряйте с този тип изречения-"Оценката ти си е хубава!","Просто си признай на вашите!","Просто им кажи ,че не си толкова ОК по математика!", "Защо си скрила за четворката" и тем подобни! Както казах знам,че въпросът е глупав,но моля Ви,отговаряйте по темата!

Ivaaaaa
06-14-2015, 13:11
ми, глупав е
нема да отговарям на такива въпроси

Rafa7a
06-14-2015, 13:28
Попринцип съм отличничка,но тази година ще имам 5 за годината по математика.
Ем вече не си отличничка.


Майка ми има големи очаквания и си мисли че имам само шестици този срок,но имах една четворка, за която тя не знае
И как си скрила тази четворка? Как не я е видяла в бележника? Кой е подписал в него? Майка ти изобщо ходи ли на родителски срещи? Изобщо знае ли за съществуването ти?


И така въпросът ми е следния-как да си оправя оценката в бележника?
Да беше започнала от тука, не ни интересува, че си "отличничка", и че за теб 5-ца по математика е лоша оценка.



Моля Ви,не ми отговаряйте с този тип изречения-"Оценката ти си е хубава!","Просто си признай на вашите!","Просто им кажи ,че не си толкова ОК по математика!", "Защо си скрила за четворката"
Въпроса е как си скрила тази четворка?

inewton
06-14-2015, 13:40
Пробвай с коректор. Или както аз един път си бях поправил оценката по БЕЛ. Значи научаваш подписа на учителя, задраскваш старата оценка, пишеш новата и се подписваш, всичко това с червен химикал. Класния един път като сгреши така направи.

Rafa7a
06-14-2015, 13:42
Пробвай с коректор. Или както аз един път си бях поправил оценката по БЕЛ. Значи научаваш подписа на учителя, задраскваш старата оценка, пишеш новата и се подписваш, всичко това с червен химикал. Класния един път като сгреши така направи.

И майка ѝ сигурно е сляпа, че да не види, нали?

inewton
06-14-2015, 13:47
И майка ѝ сигурно е сляпа, че да не види, нали?

Еми тя иска идеи аз давам.

AliceSw
06-14-2015, 20:42
едно време, съучениците сменяха страниците на бележника, т.е. пишеш всичките срочни оценки на ново и подписваш класния или съответния даскал, но го правеха за отсъствия, не за оценки...вариант е, но по-скоро не бих пробвала, накрая ще се видят написани оценките в дипломата и майка ти, ако верно е толкова втресена, ще направи проблем на теб, на класната, на училището и прекалено ще дойде, признай си, не е толкова страшно....

jhgfdsa0
06-15-2015, 06:57
Оценката ти си е хубава! Просто си признай на вашите. Просто им кажи ,че не си толкова ОК по математика! Защо си скрила за четворката?

RapExotic
06-15-2015, 09:26
Купи си нов бележник за пред ваште.

Юлиян
06-15-2015, 17:50
Аз там за 3 се радвам ти з-5

jhgfdsa0
06-16-2015, 12:23
Аз там за 3 се радвам ти з-5

За тебе знаем, боксьорче.

anonymous708973
06-16-2015, 13:01
Купи си нов бележник за пред ваште.

на края на годината ще омрънкат света, че ще й трябва нов бележник. Най-много да й кажат, че не й трябва и ще си изкара догодина.

Авторке, не си давай бележника за нанасяне на срочна и годишна оценка. Нека другите учители ти нанесат оценка по всичко останало, ти си я напиши по математика и подпиши учителката. След това обаче се погрижи да не си даваш бележника на учители, че да не стане гаф.

Не знам дали е възможно обаче, на нас ни ги събираха вкупом, всички учители ги нанасяха и тогава ги връщаха, та тази маневра беше изключена. Като цяло - направила си грешка, не е трагедия, но си носи последствията, сега е моментът да се научиш на това.

Rafa7a
06-16-2015, 16:34
А удостоверението? Него какво ще направи? Не ми се вярва, че техните ще ѝ повярват, ако каже например, че МОН е въвел нов закон, който гласи, че вече няма да дават удостоверения.

MsMiracle
06-16-2015, 17:04
В 10 клас един съученик направи същата маневра, по история си написа 4, а имаше 3. Класната го хвана обаче и 11 клас си го изкара под домашна форма на обучение. С други думи - не беше част от класа и вместо контролни, имаше в края на всеки месец няколко дни пълни с изпити.
Не знам дали това важи за всички и дали се прилага винаги, но ако решиш да правиш нещо, гледай да не ти докопат бележника след това.

Challenger
06-16-2015, 17:12
Не го прави, рано или късно ще се разбере, че си излъгала. Кажи на родителите си, обещай им, че ще се поправиш, те ще те разберат, съмнявам се много дълго да ти правят проблеми. Иначе един мой съученик беше опитал нещо подобно, когато бяхме шести клас, ами, не му се получи, изгуби доверието на родителите си.

fanton1
06-16-2015, 17:41
Иначе един мой съученик беше опитал нещо подобно, когато бяхме шести клас, ами, не му се получи
Значи е бил страшно тъп.

didi222
06-21-2015, 15:06
Такива бележкари много ме дразнят.
Просто кажи на родителите си, че не можеш да си пълна отличничка и математиката не е най-силната ти страна.
Имат твърде големи очаквания за теб, което е тъжно.

lieslies
07-02-2015, 08:55
^Ами тя дори да е бележкарка има такива родители, които се ядосват супер много за петица, което е често срещано, всеки очаква детето му да е перфектно, друг въпрос е доколко това е нормално.// Никой не е идеален и според мен все някога ще разбере, а е по - добре да разбере сега, а не после,когато вече ще си излъгала.

an7raks
07-02-2015, 09:07
В дневника е по-лесно и по-полезно да се поправи, ама е трябвало 4-ката да оправиш още тогава или да драснеш една шестица допълнително.