PDA

View Full Version : Първа работа



wizzip
06-18-2015, 10:12
Аз съм момче 11ти клас на 17 години (все още) след точно 10 дена навършвам 18 ииии ... е време за работа.
До сега единственото което съм работил е съботите и неделите да ходя да работя с по-големия ми брат в неговата фирма (монтаж демонтаж на pvc & al. дограма ) И всичко това е нещо ново за мен. Ако може някакви съвети. От къде трябва да я намеря тази работа :D от борсата ли ? И също така какво да пиша в това CV като аз не съм правил нищо по дяволите.
Благодаря ви предварително

JDeel
06-18-2015, 10:29
Нали има сайтове с обяви за работа :)

CV-то е описанието ти пред евентуалния работодател, един вид разширена визитка. Досега все си учил нещо, това си правил.

Какво иска един работодател от персонала си? Да си изпълнява задълженията. А задължения се изпълняват с желание и компетентност. Ако не щеш да вършиш каквото трябва или ако хал хабер си нямаш, за какво си му на тоя работодател и защо си губиш времето с тая работа въобще...

Та така, ако има работа в която се търсят свежи 18 годишни момченца, ти може би си подходящ. Няма да ти дадат да отговаряш за други хора или за ресурси, ще да е някоя бакалска работа, но все ще се намери :)

Иначе най-добре би било да се захванеш с нещо в което имаш интерес и искаш да научиш как се прави, дори и заплащането да е никакво. Тука идеята е, че изграждаш мозъка си, знанията, придобиваш практически опит... понеже в даскалото това не се прави. С тоя опит и в сферата в която имаш интерес после нямаш никакви ядове :)