PDA

View Full Version : Проблем с нокътя на палеца на крака.ПОМОЩ!!



bossbgm
06-20-2015, 18:50
Здравейте! Искам да споделя с вас и да потърся мнението на някой компетентен за моят проблем.От както се помня,нокътят на палеца на десния ми крак не изглежда нормално. Той е дебел около 2см - 2,5см и е кафяв на цвят.Така е от както се помня,родителите ми казаха,че е така по рождение.Също така ми казаха,че когато съм бил по-малък е растял право нагоре (отново е бил дебел и кафяв),но те са го изрязвали и с течение на времето е започнал да расте напред.Не изпитвам болка,единствено ако го натисна по-силно или ако се закачи някъде,но болката е не много силна и отминава веднага-нищо сериозно.Днес реших да го изрежа отново,защото не го бях правил отдавна и исках да го разузная по-подробно,защото мисля,че е крайно време вече да се отърва от този проблем.Пропуснах да кажа,че след като го изрежа расте с нормална скорост докато стигне до върха на пръста и след това просто спира да расте и си стои така.Днес,след като го изрязох установих(искам да допълня,че под изрязване имам впредвит изрязването му почти до основата,и не ,не ме боли,и да мога да го правя,защото нокътят има малка кухина под него,а не е плътно върху кожата),че мястото под нокътя не е гладко,а в първите 3-4см под нокътя има малка вдлъбнатина,дупка (не знам как да го нарека) и след това рязко е издаден нагоре и там вече изглежда нормално.Съжалявам за бедното описание,просто в момента нямам възможност да го снимам,а когато успея да го направя,ще разберете колко ми е било трудно да го опиша.Рових се в нета и единственото нещо,сходно на моя проблем,което открих са гъбичките под ноктите,но не вярвам ,че и при мен е така,защото по рождение ми е така и до сега не съм използвал лекарства против гъбички и нямам проблем т.е. нито ме боли нито изглежда толкова фрапиращо,колкото снимките на нокти с гъбички.Моля за ВАШИТЕ МНИЕНИЯ и ПРЕДПОЛОЖЕНИЯ какво може да му има,а не да ми казвате да отида на лекар.Ще го направя,но сега нямам възможност и просто ми стана интересно дали някой друг е имал подобни проблеми. Благодаря за вниманието и очаквам отговорите ви :)