PDA

View Full Version : Съвет :)



viki953
06-21-2015, 09:37
Здравейте,
направо ще скоча на проблема. На 19 години съм и имам сериозен приятел от две години. Скоро реших, да започна да взимам протиовозачатъчни. Бях при гинеколога ми и той ми предписа Ясмин. Изчетох всичко възможно за тях и принципно сама намерих решение на проблема. А той всъщност е... преди 3 дни ми дойде цикъла, както ми беше казано от гинеколога с първия ден от цикъла, започнах да пия хапчетата. Втория ден, в същия час като в първия. Днес е третия ден, забравих да си взема хапчето с мен и поради причини не мога да го изпия в точния час. Ще го изпия като се прибера и доколкото чета не е страшно стига да не са минали 12 часа, а аз предполагам ще го изпия с 5-6 часа най-много закъснение. Все пак четох, че рискът от непълна защита от забременяване е по-висок, ако се пропусне таблетка в началото или в края на блистера. Още пише, че трябва да се вземе пропуснатата таблетка веднага щом се сетите, дори ако това означава да се приеме две таблетки едновременно. Взима се таблетката отново в обичайното време и трябва да се използва допълнително предпазни мерки през следващите 7 дни. В следващите 7 дни, няма да правя секс. Първо, че ми остава поне още 4 дена от цикъла, второ от притеснение, заради изпуснатото хапче. Въпроса ми е, дали след тези 7 дни съм предпазена от забраняване, ако взимам хапчетата без грешки от тук нататък. От това, което съм чела на листовката и в интернет няма какво да се притеснявам, но бих била по-спокойна, ако прочета още мнения и препоръки :)
Благодаря, предварително :)

NomNomNom
06-21-2015, 10:13
Не се притеснявай за по-малко от 12 часа, ама си ползвайте презервативи първата седмица-две, както пише

viki953
06-21-2015, 10:51
Мерси за коментара :)

Скорпионка
06-21-2015, 11:28
Не се безпокой, продължавай да си пиеш хапчетата както ти е казал гинеколога и както казва НомНомНом първите 1-2 седмици ползвай и презерватив за по сигурно.

viki953
06-21-2015, 11:36
Може да звучи смахнато, но ние мислим по принцип да си продължим да използваме презерватив. Това е текст от листовката - При забравена една таблетка в първата седмица, вземете пропуснатата таблетка веднага щом се сетите, дори ако това означава да приемете две таблетки едновременно. Вземете таблетката отново в обичайното време и използвайте допълнително предпазни мерки през следващите 7 дни, например-презерватив.
Бих искала да разбера, дали след тези 7 дена съм защитена от бременност.

viki953
06-21-2015, 11:37
Благодаря за коментара :)

Скорпионка
06-21-2015, 11:53
По принцип моята гинеколожка ми кажа, че ако ги почна на първия ден от цикъла съм защитена още от първото хапче и даже не бяха минали 7 дена от началото на опаковката го направих без, даже свърши в мен но нищо не стана. Но си ползвай кондом докато не мине поне 1 седмица за по сигурно.

viki953
06-21-2015, 11:58
Мисля, че нещо не разбираш :Д Днес изпуснах хапчето и ще го взема по-късно, утре си продължавам по график. Поради причината, че съм закъсняла с хапчето днес, трябва следващите 7 дни да правя секс с кондом. Аз в следващите 7 дни, няма да правя секс! Чудя се дали след тези 7 дни съм защитена. Принципно в листовките пише, че съм, но притеснението остава :(

viki953
06-21-2015, 11:59
Все пак, благодаря за съветите :)

Скорпионка
06-21-2015, 12:05
Напълно разбрах. Води се че след тези 7 дена си защитена, по принцип ти не си изпуснала хапчето а ще го изпиеш по късно, като не са минали 12 часа в листовката пише,че: Ако сте закъсняла с по-малко от 12 часа с приемането на таблетка, защитата Ви по отношение на бременност не е намалена. Вземете таблетката веднага щом се сетите, това значи, че защитата за бременност не е намалена, но ако са минали повече от 12 часа това значи че е намалена и ще трябва да използваш кондом.

viki953
06-21-2015, 12:10
Ясно, явно аз не те бях те разбрала, но сега разбрах :Д Мерси многоооо :) Все пак, ако иска още някой да сподели мнение, бих се радвала да го прочета :)

Скорпионка
06-21-2015, 12:13
Ако искаш си направи бележка на тела да те подсеща кога да си пиеш хапчето като аларма и примерно пишеш противозачатъчно и то ще те подсеща кога да го пиеш.

viki953
06-21-2015, 12:17
Ооо аз имам аларма, проблема е, че самите противозачатъчни не са в мен. Забравих ги в нас, а аз съм на работа и няма как да се прибера да ги взема :( Ще се постарая това да не ми се повтаря!

Скорпионка
06-21-2015, 12:20
Случва се, в колко часа ги пиеш по принцип.

viki953
06-21-2015, 12:27
11:00, днес се надявам до към 18:00 най-късно да го взема. Между другото да попитам, казах, че започнах да ги пия от 19.06, което е петък. Никога преди този ден не съм пила противозачатъчни. Нали това не повлиява на нещо? В смисъл, това че никога в живота ми не съм пила и това, че още на 3тия ден след като започвам да пия, закъснявам с хапче.

karambaS89
06-21-2015, 12:31
Qs kuceski akita

baby_baby
06-21-2015, 12:44
Не се притеснявай

Скорпион
06-21-2015, 12:52
По принцип моята гинеколожка ми кажа, че ако ги почна на първия ден от цикъла съм защитена още от първото хапче и даже не бяха минали 7 дена от началото на опаковката го направих без, даже свърши в мен но нищо не стана. Но си ползвай кондом докато не мине поне 1 седмица за по сигурно.

Ок. Май сме от един разред.

viki953
06-21-2015, 13:00
Мерси :)

viki953
06-21-2015, 13:03
До преди три дена никога в живота ми не бях пила противозачатъчни, а сега още на 3тия ден закъснях с хапче. Въпреки че навсякаде пише, че няма от какво да се притеснявам, а и тука ме успокоявате, бих искала да попитам двата факта в първото ми изречение ще попречат ли на ефективността на хапчетата, до края на месеца?

NomNomNom
06-21-2015, 16:46
Да ви кажа, аз си ги пиех когато дойде, даже накрая ги бях изместила с 1 ден, и явно пак съм била защитена, бебета не са се получавали. Но, за всеки случай - ползвай си кондом първата седмица - две.