PDA

View Full Version : Жилищен Проблем



DarkManX
06-23-2015, 08:10
Здравейте, пускам тази тема, за да дадете своето мнение, тъй като голям процент от хората са зависими от семейството си.
На 22 години съм и родителите ми се разведоха когато бях на 12.От там нататък със сестра ми останахме да живеем в апартамента до момента. Когато беше на 18год. роди първото си дете, а на 23 второто.И понеже апартамента в който живеем под наем е двустаен тя, децата и мъжа й стоят във една стая,и аз също във една и разделяме обща кухня.

Студент съм все още ми предстои да завърша, но тя непрестанно ми повтаря, че аз трябва да се изнеса и да живея сам.
Разбирам я, но нямам сигурна работа към момента и изнасянето не е никак лесно.
Мъжът и има къща в Югозападният регион и тя има къде да отиде с него ако нещо стане,а аз ако се изнеса и не дай си боже нещо се случи с работата оставам на улицата.Вероятно откакто е семейна аз съм, като страничен човек за нея, който е пречка за семейството й, и заема място от апартамента и те не могат да използват моята стая,но аз ли съм виновен, че тя бърза да създава семейство и трябва да се държи с мен по-този начин. Мъжът и е тотално безотговорен човек и никога няма да направи така, че те да се изнесат поне така смятам.

Как да постъпя? не е ли редно, след като тя е създала семейство двамата с мъжът и да мислят за жилище а не да ме пришпорва аз да се изнасям, тясно и е в 1 стая не и изнася в никакъв случай, но само ми припомня затова според мен не е редно.

Единствено ме е страх, че ако се изнеса и нещо се случи после няма къде да отида... Всичко се случва в този живот, човек трябва да е готов и за най-лошото.

Rafa7a
06-23-2015, 10:47
Жилището нали е наследствено? Ако да - ти имаш право да си поискаш своята част и можеш да я дадеш под наем, нищо не могат да ти направят. Защо ти трябва да се изнасяш? Нали тя си има мъж, нека той да се грижи за нея и децата им.

anonymous908491
06-23-2015, 11:00
Жилището нали е наследствено? Ако да - ти имаш право да си поискаш своята част и можеш да я дадеш под наем, нищо не могат да ти направят.


И понеже апартамента в който живеем под наем е двустаен

Наистина ти е трудно да четеш в нета

DarkManX
06-23-2015, 13:02
Жилището е под наем родителите ми са имали възможност да го купят, като са се нанесли през 96, но не са го направили поради техни си причини и безотговорност.

Днес сестра ми говори с мен и ми каза: "трябва да идеш в чужбина да си оправиш живота и да работиш, тук в апартамента няма как две семейства да живеят,с мъжа ми живеем в 1 стая а и децата ми растат.... няма как да се получи просто, отивай сега в чужбина, за да си оправиш живота".

p.s Щастието на единия се гради върху нещастието на другия.

galen_plamen
06-23-2015, 14:20
да не би да е на жилфонд
не е ли възможно да им се даде отделно ,което е почти ,,,трудно

Rafa7a
06-23-2015, 17:01
Наистина ти е трудно да четеш в нета

Да, моя грешка, не съм чел внимателно.

marilyn
07-03-2015, 11:00
Сестра ти е мега зле. Аз не си представям тя как си ражда деца, без очевидно да има къде да живее. Всъщност, ако се изнесеш, ще е по-добре за теб. Вече си голям и можеш да си позволиш да работиш. Ще е трудно да съвместяваш с ученето, но не е невъзможно. Потърси си съквартирант/и и намерете квартира, делете си разноските. Така ще ти е много по-добре, отколкото да живееш със сестра си и малките. Така или иначе плащаш наем сега, ако си делиш с още 1 или 2 момчета, няма да е толкова скъпо.

JustOneKid
07-03-2015, 13:37
mi spored men tq tr se iznasq ne ti :D

dimitar_ak
07-06-2015, 11:32
Жилището е под наем. Кой от двама ви плаща наема?

Smrazqvashta
07-06-2015, 13:42
Жилището е под наем. Кой от двама ви плаща наема?

Тъкмо това мислех да питам. А останалите разходи? Ако си делите всичко ще ти е в пъти по-лесно и спокойно да живееш отделно.

Ако всеки си плаща "неговото" не виждам защо се измъчвате и 2те страни.

Violenza
07-07-2015, 21:45
Сестра ти е много нахална. Като са направили 2 деца с нейния не им е идвало на акъла, че живеят в една стая, пък сега собствения си брат гони.
И за теб обаче е по-добре да се изнесеш вече, на 22 си, време ти е. Пък и сега също живееш под наем, не виждам каква е разликата относно "да не се случи нещо и да остана на улицата".

haritov
07-07-2015, 23:20
Сестра ти е много нахална. Като са направили 2 деца с нейния не им е идвало на акъла, че живеят в една стая, пък сега собствения си брат гони.
И за теб обаче е по-добре да се изнесеш вече, на 22 си, време ти е. Пък и сега също живееш под наем, не виждам каква е разликата относно "да не се случи нещо и да остана на улицата".

на 22 студент му било време да се изнася

ти добре ли си?

до колкото разбрах нейния си има къща

Violenza
07-08-2015, 06:30
Не просто време, ами крайно време. Да се хване на работа и да се издържа, вместо да се оплаква как се чувства като нежелан домашен любимец заради сестра си.
Кой нормален човек ще се бута с 2 деца и жена в 1 стая (всъщност аз не знам как се побират въобще), ако има друго място, където да отиде? Очевидно или го нямат, или не е на негово име и не може да го ползва.

haritov
07-08-2015, 06:57
Не просто време, ами крайно време. Да се хване на работа и да се издържа, вместо да се оплаква как се чувства като нежелан домашен любимец заради сестра си.
Кой нормален човек ще се бута с 2 деца и жена в 1 стая (всъщност аз не знам как се побират въобще), ако има друго място, където да отиде? Очевидно или го нямат, или не е на негово име и не може да го ползва.
ти на колко си?

по подобен начин разсъждават момиченца на 18 19г дето си мислят че ще учат и ще бачкат и ще са на квартира и веднага ще намерят работа за по 10 000лв че да плащат квартира семестър че и да се изхранват да не говорим че ще учат след като се върнали убити от работа
а дойде ли време за изпити шефа може да ти каже отивай и не се връщай повече щом си решил да учиш

че даже и ще му връчи молбата за напускане която уж е подал преди месец

дали му е време или не не се изчислява според години а според възможностите

щото ако съм ти баща станеш ли на 18 мога да ти кажа още същия ден багажа и да те няма

и кой нормален ще има жена и две деца и ще се бута в една стая вместо да си отиде в къщата която притежава?

Violenza
07-08-2015, 07:13
От близо 10 години съм във форума, едва ли на 8-9 съм започнала да пиша. :D От най-дъртичките тук съм, не бери грижа ти.
И не е като да познавам 1 или 2, които като сме били студенти са работили и са се издържали сами. Далеч не е невъзможно, стига желание да има. Останалото са оправдания.
Специално в случая на автора, ножа вече е опрял до кокала, така че като си натиска парцалите, не си прави услуга.

haritov
07-08-2015, 07:24
От близо 10 години съм във форума, едва ли на 8-9 съм започнала да пиша. :D От най-дъртичките тук съм, не бери грижа ти.
И не е като да познавам 1 или 2, които като сме били студенти са работили и са се издържали сами. Далеч не е невъзможно, стига желание да има. Останалото са оправдания.
Специално в случая на автора, ножа вече е опрял до кокала, така че като си натиска парцалите, не си прави услуга.

то и аз познавам оцелели след поглъщането на миша отрова

не е проблем да оживееш другото е оправдания

Violenza
07-08-2015, 07:27
Наистина е страшно положението, ако така се възприема работенето от младите хора.

haritov
07-08-2015, 07:28
Наистина е страшно положението, ако така се възприема работенето от младите хора.

според теб аз с какво се занимавам ?

не ми гледай годините на профила може и на повече да съм знае ли човек

Ewok
07-08-2015, 07:36
Харитов, на теб като ти харесва си стой при мама, докато се ожениш, но не давай мн мн акъл кое е правилно и кое - не.

Иначе по темата - аз също не разбирам какъв е проблемът да плащаш наем другаде, ако така и така го плащаш в момента.

haritov
07-08-2015, 07:38
Харитов, на теб като ти харесва си стой при мама, докато се ожениш, но не давай мн мн акъл кое е правилно и кое - не.

Иначе по темата - аз също не разбирам какъв е проблемът да плащаш наем другаде, ако така и така го плащаш в момента.


каня ви и двете на кафе у нас да видите с кой живея че да не пишете глупости по форумите


пп

тва с женитбата ми хареса през 19 век жените са мислели че живота е брак и толкова

иначе щом сте горди майки дето биха изоставили децата си без да им помагате браво

не виждам какво толкова лошо има да осигуриш дом на детето си което учи в университет

за да му е по-лесно в живота

Ewok ти случайно още ли живееш при вашите до колкото знам си пълнолетна

студентка ли си ? работиш ли?

не ми казвай че си жена и не бива така жените от край време искате равноправие с мъжете

Ewok
07-08-2015, 07:45
лол, това да живееш сам на тази крехка възраст от о, ужас - 21-22 абсолютно е равносилно на изоставяне. Още повече, че никой не е казал нищо за помощ. Просто в даден момент трябва да се научиш на отговорности и на "живота" а не цял живот под полите на мама, за да следваш безпрепятствено и след това изведнъж да се сблъскаш със сметки и лелееее, работа.
Направо не знам студентите, които учат в друг град, как се справят...

haritov
07-08-2015, 07:47
лол, това да живееш сам на тази крехка възраст от о, ужас - 21-22 абсолютно е равносилно на изоставяне. Още повече, че никой не е казал нищо за помощ. Просто в даден момент трябва да се научиш на отговорности и на "живота" а не цял живот под полите на мама, за да следваш безпрепятствено и след това изведнъж да се сблъскаш със сметки и лелееее, работа.
Направо не знам студентите, които учат в друг град, как се справят...

че 21 22 си е крехка възраст


я кажи ти сама ли живееш какво работиш?

в какво се изразява твоята стабилност жените съзрявате по-рано от мъжете

вече трябва да си на стабилна възраст щом 21 22г е стабилна според теб при мъжете

човек не се учи на отговорности като живее сам а с това което му поднася живота

иначе мога да кажа че човек се учи на отговорност когато има оръжие в ръцете но това е друга тема

haritov
07-08-2015, 07:52
https://www.facebook.com/plustova/timeline


интересно сигурно плащат стабилно

Dwyd96
07-08-2015, 08:26
След като си студент що не отидеш на общижитие.. Хем ще ти е по-евтино ( в случай че ти плащащ наема или си го делите), хем ще си си самостоятелен

kalpazanka
07-08-2015, 08:50
След като си студент що не отидеш на общижитие.. Хем ще ти е по-евтино ( в случай че ти плащащ наема или си го делите), хем ще си си самостоятелен

Ей тва и на мен ми дойде като идея.

Момко, ти издръжка от ваш'те получаваш ли? Сега кой ти покрива семестриалните разходи, сметките...?
Идеята на сестра ти да заминеш за чужбина също не е лишена от смисъл, но би било добре първо да си завършиш образованието. Ако си бакалавър, на 22 и си приет от раз, значи си трети курс и му се вижда края скоро. Бъркам ли?



Направо не знам студентите, които учат в друг град, как се справят...

Нда, ама студентите имат финансова подкрепа от мама и тате. Може да доработват почасово, може да живеят на общежитие и да хапват на стол за икономии, но имат към кого да се обърнат.

В темата не разбрах да се споменава някой от родителите да дава пари.

marilyn
07-08-2015, 12:35
Нда, ама студентите имат финансова подкрепа от мама и тате. Може да доработват почасово, може да живеят на общежитие и да хапват на стол за икономии, но имат към кого да се обърнат.



Не винаги. Доста примери имам пред себе си, колеги и приятели - учат редовно и работят на пълен работен ден. Оправят се и то чудесно даже. Не знам защо haritov ги говори такива. Да работиш и да учиш на 22 не е лесно, но не е болка за умиране. Вероятно не е мечтаният студентски живот, но ако нямаш подкрепа от родителите си, май си е вариант. :)

haritov
07-08-2015, 12:59
Не винаги. Доста примери имам пред себе си, колеги и приятели - учат редовно и работят на пълен работен ден. Оправят се и то чудесно даже. Не знам защо haritov ги говори такива. Да работиш и да учиш на 22 не е лесно, но не е болка за умиране. Вероятно не е мечтаният студентски живот, но ако нямаш подкрепа от родителите си, май си е вариант. :)
абе то и аз работя и уча нещо си там ама го уча за спорта щот ми е скимнало и не ми дреме

но когато нямаш избор и постоянна работа нещата са много по-различни

учете медицина и работете да видим

има такива дето успяват но докато завършат вече са на хапчета и с окапала коса


дано някой ден брат ви или сестра ви не ви изгонят точно когато имате нужда

уж роднини и семейство и имат само себе си а не си помагат

благородно до няма къде евала просто

аз не бих изритал брат си както и той мен ние поне сме учени да се подкрепяме

и да се държим един за друг

kalpazanka
07-08-2015, 15:14
учете медицина и работете да видим

Щях да прекъсна сигурно. Абсурд да работя на пълен работен ден и да посещавам лекции и упражнения.