PDA

View Full Version : Ще ме приемат ли според вас ПУ



Breakyaneck
06-24-2015, 14:59
Здравейте скоро ще си подавам документите в ПУ и искам да попитам според вас дали ще ме приемат това което желая.
Държах матура по География и ще кандидатсвам с нея Молекулярна биология и Биоинформатика.Бал-26,05
Видях че на 1во класиране минимален бал с който са ги приемали миналата година е 22 и се надявам да имам шанс вие какво мислите?

Vanchhh
06-24-2015, 15:12
Зависи колко кандидати ще има за специалностите. На този принцип се определя мин. бал. Дано, дано те приемат. Пък и тази година сме по-малък випуск и си мисля, че ще има повече свободни места. Успех!
бтв. и аз ще кандидатствам в ПУ.

Breakyaneck
06-24-2015, 16:32
Дано да е така.Успех и на теб!

RapExotic
06-24-2015, 20:38
В тези специалности на ПУ приемат лесно. После на сесията ще ти скъсат задника обаче.

Vanchhh
06-24-2015, 20:39
^Tи в ПУ ли учиш? Ако да, какво? Дай мнение за уни-то? :)

RapExotic
06-24-2015, 20:46
Да, в ПУ, икономическа специалност. Като цяло обучението е на ниво. Материална база също. Приемат лесно, но после си трябва доста учене за да си вземеш изпитите.

Това се отнася само за икономическия факултет. В другите нещата са малко по-различни.

Vanchhh
06-24-2015, 20:50
Какво искаш да кажеш? Какви са разликите в другите факултети?
Другото звучи добре 8-)

RapExotic
06-24-2015, 21:31
Ами някой факултети имат ужасна материална база - примерно химическия. В други има специалности, които на практика са нежелани от никой и в тях се попълва бройка от неприети студенти в другите специалности - съответно и преподаването в тях е лошо.

Но това са изключения. Като цяло университета е на ниво и има голям избор от специалности, стига да се насочиш правилно.

Vanchhh
06-24-2015, 21:34
Благодаря за подробното инфо. :)

nickymiz
07-23-2015, 10:15
Здравейте скоро ще си подавам документите в ПУ и искам да попитам според вас дали ще ме приемат това което желая.
Държах матура по География и ще кандидатсвам с нея Молекулярна биология и Биоинформатика.Бал-26,05
Видях че на 1во класиране минимален бал с който са ги приемали миналата година е 22 и се надявам да имам шанс вие какво мислите?
И аз тази година кандидатствах за молекулярна биология в ПУ. Държах матура по биология а бала ми за кандидатстване е 33,65 но като излязаха резултатите за първо класиране стана ясно че минималния бал за момичета тази година е 33,80 ... На косъм бях да ме приемат, а сега чакам второ класиране... Успех ако чакаш и ти за второ класиране...