PDA

View Full Version : МИО/ Туризъм или счетоводство?



jesuiece
06-24-2015, 15:28
Много съм объркана понеже дълго време си мислех,че ще уча приложна лингвистика но накрая се отказах поради някои ппричини главната от които е че трябва да остана във Варна.
И като цяло не знам какво искам да правя и да уча и много се чудя между гореспоменатите три специалности.
МИО и туризъм ми харесват защото се учат 2 езика, но като цяло ми изглеждат малко безперспективни специалности :/ И третата ми малко по-'перспективна' опция е счетоводство и финанси. Като цяло никога математиката не ми е била силната страна макар и да съм имала 5тици и 6ци в училище - това е било по-скоро от защото съм се старала макар и да не съм разбирала много много за какво става дума.
И се чудя дали да се напрягам в университета с тази математика....ще се справя ли въпреки че силата ми не е математиката, а езиците. Но като цяло едва ли е мега трудна чувала съм хора, които едвам са имали 4 в училище да изкарват 5тици по математика във ВИНСА( макар че тяхната специалност не е счетоводство/финанси а недвижимо имущество, сигурно има разлика)


моля ви дайте ми някои съвет.....кои според вас е по-добрият избор при положение че езиците са ми силната страна и бих искала специалност където да мога да ги уча, или 'по-практичен' избор, който значи математика и суха материя която не ми е силната страна но все пак бих се справила макар и с доста мъки????

ameli
06-24-2015, 19:50
Не можеш ли да учиш задочно? Търново примерно

YSMF
06-25-2015, 20:01
Уча там, абсолютно същото - сила са ми езиците, НО не записвай нещо просто, за да останеш във Варна. Ако на някой обикновен студент му е тегав материала, на човек, който е едва ли не насила записан ще му е двойно по - тегаво. Амели ти го е казала - пробвай се задочно.

Dwyd96
06-25-2015, 20:07
Учих счетоводство в средното училище и мога да ти кажа че математиката която ще ти трябва тук е събиране и изваждане, умножение, деление и процент( които и без тва софтуера извършва). Според мен най-перспективни от тези специалности са туризма и счетоводството...

YSMF
06-25-2015, 21:24
+ висша математика, която ако е учила само, за да мине ще закъса, защото се почва с преговор и надграждане.
Която и да запише ще изучава 3 семестъра фундаментални дисциплини.

jesuiece
06-27-2015, 21:03
Ами първо, специалността която я исках не може да се запише задочно а и аз самата след дълги размисли осъзнах, че няма смисъл да уча 4 години само 2 езика без нищо др малко безперспективно е. Но се бях настроила дълго време за това и сега нямам представа какво друго да избера.
Много ми се иска да уча нещо, което с което след това да мога някакси да започна работа в чужбина. Като цяло само това знам :(

YSMF
06-28-2015, 08:35
Ако толкова искаш да заминаваш за чужбина записвай Международен бизнес редовно, като ти е на чужд език ще свикнеш по - лесно /предполагам/.