PDA

View Full Version : Предизвикване или забавяне на менструация



Elizabet333
06-25-2015, 20:19
Здравейте!
Ще ви помоля да не се смеете (много ;d) , на 14 съм. След почти 2 седмици (на девети) заминавам на море, а трябва да ми дойде около 11-ти. Държи ме 4, максимум 5 дни и искам да попитам с какво мога да го забавя или да го предизвикам. С витамин С не става, опитвала съм, страх ме е че с тампон мога да пипна някаква инфекция, а хапчетата имат странични ефекти, които са свързани с акнето, което имам. Въпреки това мисля да започна да приемам Оргаметрил, какво мислите, трябва ли да се консултирам с гинеколог и знаете ли други варианти ? Благодаря предварително!

afrodita18
06-28-2015, 10:29
Помисли си добре дали си струва да си създаваш некомфорт заради морето.
Миналото лято пих хапчета за да ми задържат цикъла и не ми беше никак комфортно.Болеше ме корема и дори имах малко бяло течение.
Отделно,че си прекалено малка за такива хапчета.Цикълът ти не е редовен най вероятно,което е нормално за възраста ти,за това не си го усложнявай повече.

fenka_bmw
06-28-2015, 11:17
Съгласна съм с afrodita18, но все пак след като толкова е важно да си разбуташ цикъла се консултирай с гинеколог задължително!

Elizabet333
06-28-2015, 21:16
Редовен ми е и ако ме боли корема няма да ми е толкова голям проблем, но ме е страх че хапчетата може да ми объркат хормоните.

fenka_bmw
06-29-2015, 02:11
Е ще ти ги объркат 99% съм сигурна.