PDA

View Full Version : Мога ли да напусна работа??



LittleDude
06-28-2015, 07:43
Преди 2 седмици се подлъгах да почна работа, уж много добра, обаче изобщо не ми харесва къртовския труд който полагаш, и мизерните пари които ти плащат. Подписах 6 месечен договор, при което ако ми хареса работата подписвам дългосрочен. Проблема е че 6 месеца няма да издържа, искам да се махна до седмица. Дали ще мога да прекратя този 6 месечен договор? В момента си търся друга работа.

RapExotic
06-28-2015, 15:42
Защо не отвориш договора и не прочетеш клаузите в него? Нали за това се подписва договор - за да си на ясно от всяка ситуация какво следва.

n.s.n.
06-29-2015, 17:37
Можеш да напуснеш с предизвестие. Подваш молба за напускане и след месец напускаш. Молба без предизвестие и още днес можеш да напуснеш, но няма да получиш пари за времето, през коеtо си работил. Или говори с работодателя си и му кажи, че нe си за тази работа и може и да те пусне, ако няма нужда от теб и да ти плати заработеното.

Dwyd96
06-30-2015, 15:43
Ако си на изпитателен срок можеш да напуснеш по всяко време (повечето случай 6 месечния договор е такъв), ако не си ти препоръчвам да дадеш предизвестие 30 дни, иначе може да дължиш обезщетение от 1 брутна заплата на шефа ти...
П.С Аз съм на подобен хал и поразучих малко.

draid
07-01-2015, 15:20
На изпитателен срок си, така че може да напуснеш без каквито и да е последствия за теб.

raggamuffinbabbyyy
07-16-2015, 21:48
Можeш да напуснeш.. Само ако си на постоянeн трудов договор трябва с 1 мeсeц прeдизвeстиe или с взаимасино съгласиe