PDA

View Full Version : Ужасна е!!!



BeautyCupcake
06-28-2015, 16:35
Здравейте! Искам помощ.
Ние се познаваме с най-добрата ми приятелка от 1-2 години вече. Наскоро (преди 2-3 месеца) в нашата малка "групичка" от двама човека се присъедини и трети. Едно момиче, което се оказа стара приятелка на БФФ-то ми (първото момиче от нашата "групичка"). Аз лично много харесвам новото момиче.

Та така...
Първото момиче (веднъж когато бяхме излязли и трите) почна да ми дърдори за някакво момиче с някъв перчем и тама дето са продавали бижута с нея и са изракали 50 лева за 3 дена. (А аз през това време събирах за айфон много усилено. Не харчех почти никакви пари.)
И така... в лицето ми тя ми каза, че тая с перчема е сто пъти по-добра във всичко от мен. Също така (сигурно лъже) ми каза, че тая нейната приятелка имала айфон...
Не се сдържах и креснах, че не ме интересува тая. Тя се засмя и ми каза, че баба й познава бабата на момичето с перчема от 10 години. Ние с новото момиче се почувствахме много зле.
И от няколко дено насам не спира да ми дърдори за нея.
Та така... Въпроса ми е:
Какво трябва да направя? Ако се скарам с нея те (тя и новото момиче) ще си тръгнат заедно и аз ще остана сама. (Вярно, че и новото момиче се почувства зле, когато приятелката ни започна да дрънка за оная с перчема, но според мен ще предпочете нея отколкото мен, защото с нея се познават от по-дълго.)
Какво да правя? (Ако предложите да говоря с нея, тя ще ми каже че просто ревнувам, така че недейте.)

anonymous908491
06-28-2015, 16:48
Вземи си куче и го кръсти Прасчо.

BeautyCupcake
06-29-2015, 08:23
Papugai, мерси в голяма помощ си ми!

inewton
06-29-2015, 10:10
Намери си друга приятелка!!!

BeautyCupcake
06-29-2015, 15:21
Inewton, хм... да. И аз се пробвам, но всички които познавам са "феймъси" и такива бебешки истории. Просто не ми е приятно да бъда около тях. За съжаление и това отпада...

RapExotic
06-29-2015, 16:09
И аз се пробвам, но всички които познавам са "феймъси" и такива бебешки истории.

Е то по-бебешка история от тази тема надали има.

BeautyCupcake
06-29-2015, 19:32
Ще те посъветвам да си затвориш устата преди да ти се случи едно инцидентче... :)

RapExotic
06-29-2015, 20:29
Ще те посъветвам да си затвориш устата преди да ти се случи едно инцидентче... :)

Като например да ми откраднеш Ай-фона и да влезеш в профила ми за да се почувстваш Феймъс ли?

BeautyCupcake
06-30-2015, 12:31
Хмм... Как искаш като човек да те помоля да ме оставиш на мира? Аз съм БИЛА "феймъс" ако искаш да знаеш и тогава съм била малка... На 12 или 13 години бях. Плюс т'ва, не съм виждала някой зрял човек да се прави на маймуна. Явно ти не си зрял и затова...

RapExotic
06-30-2015, 20:46
Интересно ми е с какво си била Феймъс на 12.. За голи снимки си малка, талант като гледам нямаш, нито чувство за хумор. Може би си участвала в `Кой е по-по-най` с Бате Енчо и след това бабките са започнали да те разпознават като си вървиш по улицата.

BeautyCupcake
07-01-2015, 08:47
Само да ти кажа, че имам чувство за хумор и то ГОЛЯМО. Просто в този момент въобще не ми е до смях. И да си "феймъс" не значи да си правиш голи снимки. Просто да седнеш на една полянка да се закичиш с едно цвете на косата да избереш правилния филтър в някое приложение като Retrica, да се снимаш и готово.

GoodEnough
07-01-2015, 10:53
Аааа това било феймъс. Да събереш 100+ лайка във facebook. Виж колко по кратко и ясно го написах. :D

RapExotic
07-01-2015, 11:28
И да си "феймъс" не значи да си правиш голи снимки. Просто да седнеш на една полянка да се закичиш с едно цвете на косата да избереш правилния филтър в някое приложение като Retrica, да се снимаш и готово.

Ти знаеш ли значението на думата феймъс?

BeautyCupcake
07-02-2015, 15:22
Охх леле, леле е*а му и хейтърите. Феймъс (famous) значи ИЗВЕСТЕН. Явно сте изпуснали 3-ти клас...

RapExotic
07-02-2015, 16:54
И да си "феймъс" не значи да си правиш голи снимки. Просто да седнеш на една полянка да се закичиш с едно цвете на косата да избереш правилния филтър в някое приложение като Retrica, да се снимаш и готово.

Охх леле, леле е*а му и хейтърите. Феймъс (famous) значи ИЗВЕСТЕН. Явно сте изпуснали 3-ти клас...

Е, значи всеки който се снима в парка и си обработи снимката с фотошоп е известен?

BeautyCupcake
07-02-2015, 18:40
Не. Оххх абе въобще кво да се занимавам с бебе като тебе. Просто ще ти кажа, че това с цветето и градината е ПРИМЕР. Аз просто казах, че не е задължително да си гол за да бъдеш известен. И край, приключвам разговора не мога повече да отговарям на такива простотии.



П.С. То дори Adobe Photoshop не е затва ама кво да ти обяснявам...

Indistinct
07-02-2015, 19:10
То фотошоп може да се използва и за това, в зависимост до колко можеш да работиш с него :D


А към темата: намери си някой, който да не е феймъс, но като се замисля ще ми е жал да го командваш през цялото време.

RapExotic
07-02-2015, 19:33
Аз просто казах, че не е задължително да си гол за да бъдеш известен.

Не е задължително, но е най-лесно.
Иначе за да си наистина известен трябва да се занимаваш с някаква полезна дейност - музика, рисуване, писане на пройзведения....... , а не с качване на селфита във фейса и лайкове.
Ама разбира се няма как да го обясня разбираемо на човек, който завижда на някаква с перчем, че имала АйФон.

JustOneKid
07-02-2015, 19:50
Като например да ми откраднеш Ай-фона и да влезеш в профила ми за да се почувстваш Феймъс ли?

tova me izkefi :D
in4e tarsi si drugo fr ве#

GoodEnough
07-02-2015, 20:34
Не. Оххх абе въобще кво да се занимавам с бебе като тебе. Просто ще ти кажа, че това с цветето и градината е ПРИМЕР. Аз просто казах, че не е задължително да си гол за да бъдеш известен. И край, приключвам разговора не мога повече да отговарям на такива простотии.



П.С. То дори Adobe Photoshop не е затва ама кво да ти обяснявам...

Малката, не разбираш иронията в коментарите ни :)
Много добре знаем, какъв е превода на думата "феймъс / famous", но ние я използваме като нарицателно. Както ти казахме, това, че събираш 100,200++ "лайка" не те прави "феймъс". Просто си малко по-вървежна. Ти даде пример със снимки и аз ще ти кажа, че под "феймъс" разбирам Jordan Carver примерно (за модел).

didi222
07-02-2015, 21:01
Само да ти кажа, че имам чувство за хумор и то ГОЛЯМО. Просто в този момент въобще не ми е до смях. И да си "феймъс" не значи да си правиш голи снимки. Просто да седнеш на една полянка да се закичиш с едно цвете на косата да избереш правилния филтър в някое приложение като Retrica, да се снимаш и готово.
Да уточним... ти си красива, феймъс още от малка, с чувство за хумор, но и зряла, скоро и с Айфон, да не забравяме и скромна.
Какъв е проблемът тогава да си намериш искрена и добра приятелка, което да те цени? Ако е заради поведението ти, разбирам хората, които странят от теб. Ще бъдат в сянката на човек, който е феймъс още от 12-годишен! Тцтцтц...
PS: Нека приятелката ти има максимум 50 харесвания, за да не стане по-вървежна от теб.

didi222
07-02-2015, 21:02
Не. Оххх абе въобще кво да се занимавам с бебе като тебе. Просто ще ти кажа, че това с цветето и градината е ПРИМЕР. Аз просто казах, че не е задължително да си гол за да бъдеш известен. И край, приключвам разговора не мога повече да отговарям на такива простотии.



П.С. То дори Adobe Photoshop не е затва ама кво да ти обяснявам...

Благодаря за съвета!!! Тъкмо си мислех, че само голи снимки може да ме направят известна... веднага отивам на полянката. Не е зле и ти да излезеш от филма. ;)

BeautyCupcake
07-03-2015, 16:59
Гледайте си работата. Не говоря с хейтъри. Нмсплз....

BeautyCupcake
07-06-2015, 10:09
didi222 Ха. Браво бе, добре го съчини изречението ;). Да ти кажа само, ако някой ден някой мангал те отвлече, едва ли родителите ти ще те търсят. Безнадежден случай си. И ти не си зряла, тва е ясно. И да поясня сега НЕ СЪМ ФЕЙМЪС. Пиша го с главни букви за всички сляпи като тебе.
Indistinct - Мери си приказките ;)

didi222
07-06-2015, 11:20
didi222 Ха. Браво бе, добре го съчини изречението ;). Да ти кажа само, ако някой ден някой мангал те отвлече, едва ли родителите ти ще те търсят. Безнадежден случай си. И ти не си зряла, тва е ясно. И да поясня сега НЕ СЪМ ФЕЙМЪС. Пиша го с главни букви за всички сляпи като тебе.
Indistinct - Мери си приказките ;)
Интересно ми е как съдиш за мен и родителите ми по няколко поста? Безнадежден случай, ахх, благодаря! Не съм аз момичето, чиито приятелки го изоставиха и сега реве по форуми. Май родителите ти са те разпуснали доста, съдейки по написаното от теб.
И да съм писала някъде, че съм зряла? Май не аз съм сляпата.

NarutoShippuuden
07-06-2015, 13:35
и преди имаше прости хора, но нямаше сайтове и форуми, в които да си показват простотията

bReAk3R
07-06-2015, 13:55
Бясно проста хахаха
Сигурно като си сляп и ти го напише с главни букви, ше го видиш ахахаха

Indistinct
07-07-2015, 06:10
Да си меря приказките? Иначе какво ще стане? :D
А и аз доста се потрудих да смекча това което щях да напиша.
Не е в твой плюс така да обиждаш хората, които ти дават съвети.
Това, че ти няма да ги приемеш и ги мислиш за обида си е твой проблем. Намери си някой друг на когото да си изкарваш гнева :)

Smilee..
07-07-2015, 06:43
Такам.. няма да обръщам внимание на спама отгоре. Бих те посъветвала да се запишеш на някакъв спорт - така ще се запознаеш с още хора .

BeautyCupcake
07-07-2015, 07:58
Didi222 Еми, ето де! Ти затва си пикла.

BeautyCupcake
07-07-2015, 08:03
Indistinct Само да ти кажа, че и вашите "съвети" въобще не ми приличат на такива. Вашето по-точно е заяждане. И, ако за тебе "Мери си приказките" е изкарване на гняв, то ти много се самозалъгваш.
bReAk3R - *facepalm* На тебе няма въобще да ти отговоря...
NarutoShippuuden - Така ли уе, браво! Човек да иска помощ е простотия! Мерси, брато.

BeautyCupcake
07-07-2015, 08:05
Smilee.. - Това го приемам за съвет. Мерси!

didi222
07-07-2015, 09:01
Didi222 Еми, ето де! Ти затва си пикла.
Не разбирам защо да съм пикла? Да си ми сменяла памперсите или нещо?
Как очакваш нормален съвет, когато се държиш така с хората и ги оплюваш? Не можеш ли да се самоиронизираш или егото за превъзходство ти пречи? Не разбираш ли от сарказъм или просто държиш да всяваш хейт навсякъде?
Преди да тръгнеш да си търсиш приятели, си промени характера и спри да мислиш, че си нещо повече от другите и да лепиш обидни етикети наляво и надясно.

BeautyCupcake
07-07-2015, 20:50
didi222
Вашите да бяха съвети, остави другото....
И плюс тва, някъде да съм се хвалила или да съм се правила на нещо повече от другите? Не. Аз просто не съм като всички вас, заблудени в тоя фейсбук и т.н. Да, наречете ме различна, наречете ме както си искате, ама ще ви кажа, че просто не съм като вас и това е. Думата е РАЗЛИЧНА, не е "да мислиш, че си нещо повече от другите". Аз съм по-различна от тях, и не си го мисля, но никъде НИКЪДЕ не съм се държала сякаш съм нещо повече от тях.

Indistinct
07-08-2015, 10:03
ако за тебе "Мери си приказките" е изкарване на гняв, то ти много се самозалъгваш.


...Живеем в свят на лъжа... ♪♫♪♫

:D До това което каза, че си различна - е различна си. Всеки е различен. Но има някои които се стараят да се покажат какви са феймъси.
Както и да е.
Но моето си беше съвет, с лек примес на сарказъм - Намери си приятели които не са от групичката на феймъсите.

LoveInfect
07-08-2015, 13:01
Излизай с момчета, там няма такива работи

BeautyCupcake
07-08-2015, 19:33
LoveInfect - Тук пък има друг проблем :D... Всички момчета от нашия клас се дрогират и пушат. А пък аз твърде много се срамувам да се запознавам с нови...
Indistinct - "...Живеем в свят на лъжа... ♪♫♪♫" Знам, че дори и да го казваш със сарказъм, пак е вярно... Та както и да е, ако мислиш (Не казвам, че си казала, просто ти казвам ако си МИСЛИШ) че и аз така "изпъквам" и се различавам от другите с това, че искам да покажа колко съм феймъс, ами аз въобще не съм сега феймъс, така, че ако исках, щях да "изпъкна."
И все пак не смятам, че беше ЛЕК примес на сарказъм... Напротив, според мен си беше доста примесен ;)

didi222
07-09-2015, 13:05
didi222
Вашите да бяха съвети, остави другото....
И плюс тва, някъде да съм се хвалила или да съм се правила на нещо повече от другите? Не. Аз просто не съм като всички вас, заблудени в тоя фейсбук и т.н. Да, наречете ме различна, наречете ме както си искате, ама ще ви кажа, че просто не съм като вас и това е. Думата е РАЗЛИЧНА, не е "да мислиш, че си нещо повече от другите". Аз съм по-различна от тях, и не си го мисля, но никъде НИКЪДЕ не съм се държала сякаш съм нещо повече от тях.
На тази възраст (почти) всеки се мисли за различен и уникален от другите и твърди, че всички са еднакви, но той, точно той, изпъква със своите невероятни качества.
Всеки е различен, не си си само ти. "Всички нас, заблудени в тоя Фейсбук" – не беше ли именно ТИ тази, която даваше съвети как да си правиш снимката с ефекти, че да имаш повече лайкове? Или нещо се бъркам? хд
Никъде не си се държала като нещо повече от другите, така ли? Ако беше така и самочувствието ти имаше поне грам покритие, нямаше да засипваш хората с обидни епитети.
Аз съм пикла, а ти си различна. Разбрахме, разбрахме, няма нужда да ми го натякваш... >>.<< xD

BeautyCupcake
07-09-2015, 16:27
didi222 Просто нямам думи да говоря с такъв прост човек. Достатъчно, няма да мога да те търпя повече. По-прост човек от тебе не съм виждала, сериозна съм.
"Всички нас, заблудени в тоя Фейсбук" - аз давах ПРИМЕР. П.Р.И.М.Е.Р. Ако не ми вярваш се върни и прочети всичко ОТ НАЧАЛОТО до КРАЯ.
До това със самочувствието - "Каквото повикало, такова се обадило."
Еми да, ти си оставаш пикла. :D

didi222
07-09-2015, 20:43
didi222 Просто нямам думи да говоря с такъв прост човек. Достатъчно, няма да мога да те търпя повече. По-прост човек от тебе не съм виждала, сериозна съм.
"Всички нас, заблудени в тоя Фейсбук" - аз давах ПРИМЕР. П.Р.И.М.Е.Р. Ако не ми вярваш се върни и прочети всичко ОТ НАЧАЛОТО до КРАЯ.
До това със самочувствието - "Каквото повикало, такова се обадило."
Еми да, ти си оставаш пикла. :D
За малко щях да се обидя, че така прецени умствения ми капацитет.
"Каквото повикало, такова се обадило." – аз да съм те обиждала и засипвала с нелепи етикети някъде? Да съм те нарекла пикла, проста? Просто твърдя, че по това, което прочетох от постовете ти, съдя, че самочувствието ти е без покритие. Ако беше така, щеше да сложиш доводи в постовете си, а не само да обиждаш наляво и надясно.
И какъв пример с Фейсбук даде, ако мога да попитам? "Аз просто не съм като всички вас, заблудени в тоя Фейсбук...". Напротив, заблудена си, но не само в социалните мрежи, но и в живота.
Не се дръж като кон с капаци.

ДОТА
07-09-2015, 21:02
Всички сте пикли, това е естествена физиологична нужда.

BeautyCupcake
07-09-2015, 21:32
didi222
Ти беше първата която ми казваше, че не е зле да излезе от филма, не беше ли така?
И да ти кажа въобще не съм заблудена. И какво значи "да си заблуден в живота"? Та ние си живеем живота постоянно няма как ей така да решим да излезем от него. Но от социалните мрежи можеш да излезеш. И ако искаш да знаеш единствените сайтове в който влизам са YouTube и тоя сайт. И да ти кажа, че не се вдълбочавам много в тях, това е първият ми път когато съм спорила толкова дълго. А и също така, да не си помислиш нещо друго, отделям по 2-3 часа общо на 2-та сайта за един ден. Някой ден път въобще и не влизам. Така, че не бъди толкова сигурна, че се оливам по тях.

bambi69
07-10-2015, 15:39
Много ми се смешно, като някой на 12-13-15г се мисли за "феймъс" , само защото има много лайкове на снимки във фейсбук, нищо че на живо няма да го разпознаят.. Иначе историята ти е детска, намери си хора, с които ти е приятно и да не се получават такива смешни истории. Кой какво на кого казал и бла бла.

BeautyCupcake
07-10-2015, 16:37
bambi69 - И без това вече се оправих и без ваша помощ.