PDA

View Full Version : Въпрос ?



00oop
06-29-2015, 21:07
Здравейте. Така ако може някои които разбира да ми обясни как да си оправя кавичките в Ruby , защото сега прохождам по отъпкания път на програмиста :Д . Кавичките ми излизат така ( ' ' ) , а не така ( '' ) и за това си мисля , че грешката която ми излиза е заради кавичките , защото не излизат както трябва , а иначе всичко друго е ок . Само там ми излизат така ' ' иначе в саитовете и навсякъде другаде са ок . + Като смятам числа да речем , без да използвам кавички , ми е всичко добре .
Моля ви помогнете ми :д ще съм много благодарен .
Това е в SciTE na windows 7 ако има значение.

GoodEnough
06-29-2015, 21:19
Малко тъп въпрос. Нали не забравяш да натиснеш и задържиш Shift преди кавичките ?
Иначе проблема може да е в работната среда според мен.

00oop
06-29-2015, 21:42
Няма значение дали натискам Shift или не те си излизат така . И както казах съм начинаещ от тия най-начинаещите :Д тоест занимавам се с това от няколко часа :Д , но имам желание и хъс да понауча туй - онуй .

GoodEnough
06-29-2015, 21:58
Супер. Моето занимание е свързано с .Net платформата и там и по-специално във Visual Studio понякога стават някакви подобни магарии. На мен също ми е мерак да поразцъкам Ruby On Rails, ама трябва да намеря свободно време :D. Иначе те съветвам да се поразровиш в stackoverflow, все някъде вътре ще има решение на твоя проблем.

JDeel
06-30-2015, 00:03
Е щом тук ти излизат двойните кавички, не би трябвало да имаш проблеми с клавиатурата. Тогава ще да е от програмата дето пишеш кода. Освен пък да пробваш на някоя друга, кеф ти Notepadd++, кеф ти Sublime Text... има всякакви :)

6liokav
06-30-2015, 05:59
Много благодаря за отговорите . Вече намерих решение на проблема :)