PDA

View Full Version : Работа на 15 години.?



vado
06-30-2015, 16:40
Здравейте. Скоро правя 15 години и искам да събера пари за мотор сам а не да искам от нашите. Татко ми предлага да започна да мия коли на една автомивка на негов приятел. Там заплащат на измита кола. Обаче хем искам да пробвам да мия коли, но хем ме е страх дали ще се справя добре. През седмицата чистя апартамента ни и нашите се радват, мисля си да поговоря с тях срещу 10лева на седмица например да чистя два пъти у нас и също така колата. От закуски или пари които нашите ми дават за навън не мога да събера в никакъв случай. Баба и дядо на месец ми дават по 100-150лв и аз ги събирам е не всеки месец, но почти всеки. На рожденния ми ден ще кажа на нашите вместо да ми купуват скъпи подаръци да ми дадът пари. Имам за почти една година около 1000 лева събрани от рожденни дни празници и пари които са ми давали баба и дядо. Кажете и вашето мнение какво да правя, за да си събера останалата част от сумата с труд. Благодаря ви много предварително :) ^^

RapExotic
06-30-2015, 21:31
Какъв мотор искаш? Предполагам крос, понеже още нямаш книжка. С 1000лв. можеш да си купиш някакъв като за начало, пък после така или иначе като работиш и изкараш курсовете ще си вземеш по-хубав.

baby_baby
07-06-2015, 08:50
Не е кой знае какво да миеш коли не е трудно опитай не сме се родили научени все пак :)

allmelon
07-12-2015, 08:57
Да чистиш у вас за пари? gj lol

didi222
07-23-2015, 10:26
Пишеш, че не искаш само да моли родителите си за пари, а после желаеш да чистиш у Вас за пари. То по тази логика трябва да плащаш на майка си, че ти готви и шета...
Пробвай на автомивката, щом баща ти е съгласен, а и ти имаш желание.
Доста материали има в интернет относно наемането на непълнолетни на работа. ;)

stunkaaaaa
07-31-2015, 22:30
Ами, мисля , че можеш да раздаваш флаери. Не съм сигурен за заплащането..