PDA

View Full Version : Слабичък



TheHelper
06-30-2015, 22:40
Здравейте! Аз съм момче на 15 години. Всичко, за което можете да се сетите ми е наред, но нещото, единственото нещо, което ме комплексира е че съм малко слабичък. Особено в краката (тичам бързо, но незнайно защо имам слаби крака, също така и слаби ръце но с гърдите и коремните мускули нямам проблеми, което ме утешава)Та въпросът ми е - как мога да натрупам маса за 3 месеца ? Искам най-вече да натрупам маса около раменете и ръцете ? Какво трябва да ям, как точно трябва да тренирам ?

Rakshy
06-30-2015, 23:26
http://i.imgur.com/cRHJIYc.jpg

Той няма проблем с гърдите, всички останали имаме. Не бъди поредния балък, който си мисли, че "гърдите и плочките" са най-важното нещо във вида ти.


А сега: бързото ти тичане няма много общо с размера на краката ми. Когато си слаб плочките не важат.

Как можеш да натрупаш маса за 3 месеца? Няколко неща можеш да направиш:
1. ниш очевидно няма да стане за 3 месеца. Най-малкото не знаеш как да тренираш смисл да правиш упражненията и да изкарваш максимална полза от тях и като гледам май няма и кой да те научи, затова забрави за границата "3 месеца".
2. да ядеш храна, много храна.
3. да тренираш, много да тренираш.

Как да тренираш?
почваш на кръгови, задължително. Поне 3-4 месеца докато заприличаш на човек, защото както сам каза в момента си слаб.

Какви упражнения да правиш?
Повечето от old-school билдърите казват, че като са влезнали в зала са правили от всичко по колкото могат. Възприемали са го като изучаване на нещо ново и като са се запалили са го правили всеки ден в продължение на години при някои, докато не са намерили по-специални тренировъчни програми в списанията. Затова, ако отидеш в някакъв по-малък квартален фитнес най-добре мини през всичките уредчета, за да направиш някаква база. След това се насочи към упражнения със свободни тежести, които според мен са много по-полезни за поставянето на базата. Тъ, правиш всичко колкото можеш пъти, ама не повече от 3 серии и не повече от 10 повторения в серия. За тежест използваш нещо, с което можеш спокойно да направиш 10

Т'ва, както казах, го правиш в следващите 3-4 месеца и ще видиш някви резултати. На есен като почнеш школото ше разцъкаш някви сплитчета, ама до тогава има време.

TheHelper
07-01-2015, 07:11
Е като съм казал слаб, не съм толкова слаб :D Искам да натрупам маса специално около ръцете...затова си направих щанга и ще почна супер много да ям и усърдно да тренирам. Благодаря !

Slarc3
07-01-2015, 10:13
как мога да натрупам маса за 3 месеца ?

- Ае, хора .. вас с кво ви бият по главата е?