PDA

View Full Version : Асоциалност, какво да променя?



beretta
07-02-2015, 09:09
Здравейте

Сега ще ви опиша в каква ситуация се намирам и се надявам да получа някакви съвети къде бъркам и какво да променя.
На 18 години съм и напоследък съм станал напълно асоциален, никакви контакти с хора около моята възраст. Никога не съм бил чак толкова общителен но в последните години се задълбочи доста. Нямам приятели (само познати, с които съм прекъснал всякакъв контакт), съответно и приятелка (никога не съм имал) и усещам, че най-добрите години си отиват, а изпускам доста. Работа имам, намирам с какво да се занимавам, спорт, хобита, книги, но от социална гледна точка съм 0.
Същото е и с момичетата, явно нямам подход, не знам. Не се запознавам с много момичета, тъй като не излизам толкова и се получава някакъв порочен кръг. Сега ще кажете- ами излез, е да, ама сам на кафе, например, ми е тегаво. Понякога спортувам/тичам, но там момичета няма. И на моменти, когато имам повече свободно време, както сега, се поглеждам отстрани и разбирам, че живея напълно егоистичен/отшелнически начин на живот, което ме депресира.
Не съм дошъл да се оплаквам (макар, че май точно това правя), а да искам съвет. Не съм лош човек (освен когато съм гладен), на никого злото не мисля, не е като да не умея да общувам, но не знам къде да търся хора с общи интереси.


tl;dr не излизам, не контактувам с хора около моята възраст, нямам приятелка, къде бъркам и какво да променя, вие как бихте постъпили?

//дочух някакъв разговор на няк'ви малки на по 12-13 които говореха вече за гаджета и връзки и се замислих колко много изоставам, :-d та това ме провокира да напиша тая тема и да се замисля за живота.

an7raks
07-02-2015, 09:43
Имаш лично.

inewton
07-02-2015, 10:27
То не е нужно да си добър човек за да имаш приятели.

Само си вдигни малко самочувствието!!!

pandabear
07-02-2015, 10:56
в случая не мисля, че имаш нужда от много съвети, тъй като сам си осъзнаваш и премисляш всичко. случаят ти няма много общо с асоциалността, тъй като ти имаш желание за срещи с нови хора. единственото, което ти трябва е повече самоувереност. сещам се, че и аз имах подобен период, които продължи немалко време. но на мен като цяло хората не ми бяха приятни и ги избягвах, а пък времето прекарано сама ми беше повече от приятно ;д но нещата се променят. ние се променяме. на 18 си и изказването за изоставенето е глуповато. тепърва идва времето за приятни изживявания :)

espada
07-02-2015, 11:08
Нагласата си промени.

RapExotic
07-02-2015, 16:45
//дочух някакъв разговор на няк'ви малки на по 12-13 които говореха вече за гаджета и връзки и се замислих колко много изоставам, :-d та това ме провокира да напиша тая тема и да се замисля за живота.

Това не е фактор, с който трябва да се съобразяваш. Те пък си изпускат детството, което ти най-вероятно си си изживял, а то е веднъж в живота. За гаджета никога не е късно.

Иначе социални контакти се започват най-лесно, когато имаш среда от хора - училище, университет, работа. Предполагам ходиш на поне едно от трите и има хора около теб.

beretta
07-02-2015, 21:40
в случая не мисля, че имаш нужда от много съвети, тъй като сам си осъзнаваш и премисляш всичко. случаят ти няма много общо с асоциалността, тъй като ти имаш желание за срещи с нови хора. единственото, което ти трябва е повече самоувереност. сещам се, че и аз имах подобен период, които продължи немалко време. но на мен като цяло хората не ми бяха приятни и ги избягвах, а пък времето прекарано сама ми беше повече от приятно ;д но нещата се променят. ние се променяме. на 18 си и изказването за изоставенето е глуповато. тепърва идва времето за приятни изживявания :)

Това да си сам има своите предимства /не се съобразяваш с никого, не те занимават с глупости/, но явно човека е социално животно и не може постоянно така.


Нагласата си промени.

Ще опитам.


Това не е фактор, с който трябва да се съобразяваш. Те пък си изпускат детството, което ти най-вероятно си си изживял, а то е веднъж в живота. За гаджета никога не е късно.

Иначе социални контакти се започват най-лесно, когато имаш среда от хора - училище, университет, работа. Предполагам ходиш на поне едно от трите и има хора около теб.

Благодаря на отзовалите се!
Като цяло ми помогнахте- има надежда за този форум :-d

aurissaaaaa
07-03-2015, 08:09
чисто любопитство - какво е това на аватара ти ?

beretta
07-03-2015, 09:35
някаква случайна текстура из компютъра, колкото да не е без аватар

tori
07-03-2015, 10:08
Ами, имаш желание за срещи с хора, имаш познати, съответно можеш да започнеш от време на време да привикваш някого на кафе, кино, билярд, разходка... Надали си чак толкова срамежлив, за да поканиш познат на бира. Надали си чак толкова социално неадекватен, за да намериш обща тема с него. Интересувай се от повече неща, за които да говориш с познатите си, обсъждайте музика, споделяйте виждания относно някои неща. Вярвам, че всеки може да промени оная част от себе си, която според него куца. Имаш всичко и е въпрос на твоето желание да си промениш начина на живот. Ако не го направиш сега, наистина ще изпуснеш най-хубавото. В нас, хората, е заложена нуждата от социални контакти и колкото и отшелнически живот да живееш, в един момент проявяваш желание поне за малко соцални контакти. Не можеш и не трябва да си вечно сам. Не е нужно да познаваш много хора или да си приятел с всички. Просто излез и се опитай да създадеш контакти - вярвам, че всеки от нас може.

kosh tramb
07-03-2015, 15:52
Ами, имаш желание за срещи с хора, имаш познати, съответно можеш да започнеш от време на време да привикваш някого на кафе, кино, билярд, разходка... Надали си чак толкова срамежлив, за да поканиш познат на бира. Надали си чак толкова социално неадекватен, за да намериш обща тема с него. Интересувай се от повече неща, за които да говориш с познатите си, обсъждайте музика, споделяйте виждания относно някои неща. Вярвам, че всеки може да промени оная част от себе си, която според него куца. Имаш всичко и е въпрос на твоето желание да си промениш начина на живот. Ако не го направиш сега, наистина ще изпуснеш най-хубавото. В нас, хората, е заложена нуждата от социални контакти и колкото и отшелнически живот да живееш, в един момент проявяваш желание поне за малко соцални контакти. Не можеш и не трябва да си вечно сам. Не е нужно да познаваш много хора или да си приятел с всички. Просто излез и се опитай да създадеш контакти - вярвам, че всеки от нас може.

iazj laina

ДОТА
07-03-2015, 16:18
хахахахха, знам кой си, премести се в Норвегия и си смени пола, след това си потърси подходящ мъж.

slicky
07-03-2015, 20:15
Пиши ми на ЛС, да ходим в студентски и там отвътре ще ти дойде социалността.

beretta
07-21-2016, 17:16
1 година по-късно.

Няма да разказвам много за себе си, това не помага на никого, а ще напиша някои съвети, които ми дадоха тогава и ми помогнаха доста и някои поуки, които извлякох от ситуацията. Накратко - започнах да се занимавам с неща, които са ми интересни, записах специалност, която ме интересува и това започна да ми консумира времето, збутвайки неприятните мисли в някой тъмен ъгъл на ума ми.

Съответно смених средата и това спомогна за намирането на приятни хора, с които да губя време. Промених донякъде отношението си към хората - започнах да ценя времето си и да се старая да го прекарвам до известна степен ползотворно (ползотворно е и всичко, което доставя удоволствие).

Ето един съвет, който ме окуражи тогава.



Основното е да започнеш да се уважаваш сам. Ти си този, от когото зависи всичко в живота ти. Трябва да се научиш да подхождаш към всичко с увереност и хъс.
Пиши на някой от познатите си да излезете, кажи му ако иска да бъде с хора от неговата компания. Така ще се запознаеш с нови хора. Дръж се сякаш си хванал Господ за шлифера - сиреч без да ти пука за мнението, което ще оставиш. Просто прави това, което наистина искаш, а не което си свикнал да правиш. Когато нещо ти е смешно - смей се, когато нещо/някой те подразни, кажи го на момента в прав текст, когато ти се излиза, звъни наред без да си мислиш "те ся няма да им се излиза с мен". Ще останеш учуден колко положително ще ти се отрази това, че се държиш като пълен изрод без да се съобразяваш с никого. Това е още по-валидно, когато става въпрос за момичета. Честно казано, и аз не вярвах, че това е начинът, но нямах какво да губя и опитах.
Отначало сигурно ще ти е трудно да се държиш сякаш ти си най-големият, но после ще разбереш, че ти наистина си най-големият в твоя свят и ще започне да ти идва отвътре.


Периода след училище е особен, защото много рязко се сменя обстановката. Преди това бях по цял ден сред хора на моята възраст, а след това изведнъж се озовах в истинския свят, където трябваше да мисля за работа, социалните контакти понамаляха, защото всеки пое по пътя си. Но това е период, който отминава и от вас зависи как ще протекат следващите години - вие си чертаете пътя. Мисля, че когато човек е млад, тогава му е времето да учи, затова опитайте да започнете да учите нещо, което ви интересува, въпреки българската образователна система. Това определено променя начина на мислене, пък и сте сред хора около вашата възраст.

Ако се сетя, ще добавя още.

Грозния
07-21-2016, 18:12
Това съм го пробвал... в началото изглежда че работи, но това е илюзия - накрая резултатът е пак нулев. Пълен ташак!

inewton
07-22-2016, 06:06
Това съм го пробвал... в началото изглежда че работи, но това е илюзия - накрая резултатът е пак нулев. Пълен ташак!

Не му сривай бойния дух.