PDA

View Full Version : Мрежови адаптери



Тромбоцит
07-02-2015, 23:22
Привет, гийкс. Я дайте на неосведомения чичак един съвет.
Наскоро се прибрах у дома и се натъкнах на проблем. Настолният комп. е без wi-fi карта, а ми се ще да си пусна нета през някакъв рутер, за да може да ползвам хем настолния, хем лаптопа , а и телефоните.
Може ли да ми препоръчате някакво решение "по-тънкана" за УСБ адаптер + рутерче, че да ми се улесни живота за двата месеца, в които ще прекарам тук.
Апартамента не е голям, около 80 м2, т.е ще ми трябва сигнал през 2-3 стени, не повече.

Не ми се ще да интегрирам онея платки директно в кутията, че изглежда доста играчка, а честно казано не ми се занимава чак толкова.
Поздрави,

JDeel
07-02-2015, 23:49
Всеки рутер и всяка карта трябва да свършат работа. И малък да ти е бюджета, пак става. По-скъпите рутери просто могат да поддържат повече клиенти или имат разни допълнителни екстри - 5GHz, usb щуротии и т.н... все неща дето едва ли ти трябват. Не предават по-силно обаче, щото по принцип максималното излъчване е ограничено по някакви закони. Сигнала все пак се губи като минава през стени, та може да трябва да го пльоснеш някъде на централно място. Иначе има и такива устройства дето удължават обхвата... не знам как се казваха

OMGOMG
07-03-2015, 06:58
Обхвата може да се удължи с най обикновен рутер

ДОТА
07-03-2015, 17:22
Рутерите с пуснат Wi-Fi са лесни за хакване, наистина лесни.

aurissaaaaa
07-03-2015, 17:53
wep може би ; за psk единствено с речници знам да става номера => зависи от малоумна парола от страна на юзъра

може и да бъркам, де

ДОТА
07-03-2015, 18:17
http://aircrack-ng.org/
и Kali за десет минути разбиват, понякога за повече, но това е без значение, ако ще всеки ден по десет пъти да сменяш паса и да е на китайски

aurissaaaaa
07-03-2015, 18:51


с кали си човърках домашния рутер още откак се казваше бектрак. Не бачкат номерата по видеоклиповете ;)

JDeel
07-04-2015, 13:00
http://aircrack-ng.org/
и Kali за десет минути разбиват, понякога за повече, но това е без значение, ако ще всеки ден по десет пъти да сменяш паса и да е на китайски

Това и аз съм го правил преди и ставаше за WEP, а такива връзки много рядко съм намирал. Сега не знам как е, но това че евентуално, може би, едва ли не случайно някой може да реши да хаква паролата на нечии Wi-Fi рутер по никакъв начин не е причина всички да спрем да ползваме рутери.

ДОТА
07-04-2015, 13:11
Това и аз съм го правил преди и ставаше за WEP, а такива връзки много рядко съм намирал. Сега не знам как е, но това че евентуално, може би, едва ли не случайно някой може да реши да хаква паролата на нечии Wi-Fi рутер по никакъв начин не е причина всички да спрем да ползваме рутери.

Много мразя да се повтарям, написал съм го достатъчно разбираемо.
Не говорех за рутерите като цяло, а за пуснат Wi-Fi на тях. Като ти дойдат куките, защото някой друг е вършил зулуми с твоето IP ще почнеш да говориш друго, а ти гарантирам, че ще дойдат, ако някой направи нещо.
Нищо случайно няма, това не ти е брутфорс, метода е напълно различен и паса въобще не играе роля.

JDeel
07-04-2015, 19:10
Какво предлагаш, всички да изхвърлим рутерите си в боклука и никакъв Wi-Fi повече?

ДОТА
07-04-2015, 19:20
Мне, следиш рутера и гледаш дали някой се е закачил, защото сериозно ти казвам, че може да дойде момент, в който да се псуваш, че заради единия телефон са те натоварили.

aurissaaaaa
07-04-2015, 19:29
аз пак питам - как се разбива wpa2 psk - знам за 3 метода, и 3-те не работят на съвременен рутер

ДОТА
07-04-2015, 19:36
С питане и до Цариград са стигали едно време, няма лошо да питаш, стига да си намериш кой да ти отговаря.

aurissaaaaa
07-04-2015, 19:47
здраво, папугай

Martyyy2
07-05-2015, 07:18
Привет, гийкс. Я дайте на неосведомения чичак един съвет.
Наскоро се прибрах у дома и се натъкнах на проблем. Настолният комп. е без wi-fi карта, а ми се ще да си пусна нета през някакъв рутер, за да може да ползвам хем настолния, хем лаптопа , а и телефоните.
Може ли да ми препоръчате някакво решение "по-тънкана" за УСБ адаптер + рутерче, че да ми се улесни живота за двата месеца, в които ще прекарам тук.
Апартамента не е голям, около 80 м2, т.е ще ми трябва сигнал през 2-3 стени, не повече.

Не ми се ще да интегрирам онея платки директно в кутията, че изглежда доста играчка, а честно казано не ми се занимава чак толкова.
Поздрави,

q se naseri y ga6tite

Тромбоцит
07-05-2015, 15:50
Ш'ти падна на нивото, т.е на амебовиден лешпер от Тутракан...

Благодаря за отговорите, оценявам ги. Живи и здрави.