PDA

View Full Version : брекети



anonimna:D
07-04-2015, 14:48
Не знам дали темата е за тук, ноо... Тук ще е :D. Нося брекети от две седмици, за който период са ми сменяли два пъти дъгата. Искам да ви питам тези, които носят брекети, носили са или имат някакво понятие за тях, дали ви се е вадила дъгата от брекети. Още когато ми ги сложиха единия брекет не се беше затворил и съответно дъгата вървеше отгоре, е бутнах дъгата в брекета и той се затвори( или аз по някакъв начин, не знам :D), но преди 3 дена ми смениха дъгата и днес отново ми излезе дъгата от един брекет. Нервичките си изкарвам, защото е на последния кътник и ме дере ужасно. Нямам идея дали брекетът се е отворил или е от нещо друго, та затова ви питам да разбера, ако и вие знаете де :D. Брекетите са ми Daemon обикновените.
Благодаря ви предварително :)

bambi69
07-10-2015, 16:32
Може би ти се е извадило ластичето на последния брекет и за това се получава така. По принцип няма как да ти се извади дъгата дори и в края, ако ластичето е правилно сложено на самия брекет. Моите са безцветни, но не мисля, че има разлика.

anonimna:D
07-12-2015, 12:14
Аз нямам още ластици, пък и не знам на тези брекети дали се слагат ластици :D( може, не съм стигнала още дотам) Отидох и ми ги оправиха. Оказа се, че е от ожесточеното търкане на зъбите докато ги мия от моя страна :D. Ти отколко време ги носиш твоите? А и мерси много за отговора(~.^)

bambi69
07-15-2015, 00:12
Как така нямаш ластичета? Аз не ти говоря за онези, които се носят когато стигнеш до определено възстановяване на самите зъби. На абсолютно всеки брекет се слага ластиче, вгледай се в твоите или виж в интернет, ако нямаше ластичета няма как да се задържи самата дъга или поне аз съм стигнала до този извод. :D Аз ги нося от 10 месеца и вече имам представа за какво става въпрос, иначе в началото беше кофти, докато свикна..

anonimna:D
07-15-2015, 09:44
http://www.konsident.com/2012/11/damon-q-new-brackets-nowite-breketi/
Това са моите и не нямам ластичета ( или поне засега :D). Уж били по-иновативни, със закопчалки, абе не знам не съм разпитвала особено. На мен важното ми беше дали ще ми изправят зъбите, не какво ще прави зъболекарят :D