PDA

View Full Version : Заслужава ли си...



summertime12
07-04-2015, 19:07
Здравейте! Предвид факта, че вече не съм тийнейджър е малко странно да идвам тук и да моля за съвети по-малки хора от мен. Не че няма с кого да споделя, по-скоро пускам темата, за да видя как биха реагирали на моята ситуация хора, които не ме познават, защото обикновено те могат да бъдат по-безпристрастни. Едно време имах регистрация във форума, но понеже отдавна не влизам си отворих нов профил само за да разкажа какво ми се случи. Както и да е, стига въведения...
Разделих се с последния си приятел преди горе-долу година и оттогава се концентрирах изцяло върху собственото си развитие. Ежедневието така ме погълна, че нямах нито време, нито желание да се запознавам с момчета. Кандидати се появиха в последствие, но всичките бяха пратени в небитието. Знаех, че нямам нервите, а и не съм готова за нещо ново. Докато не се появи той...
Запознахме се преди малко повече от месец съвсем случайно в обща компания. Много си допаднахме, стори ми се открит и интересен човек. Разменихме си телефоните и започнахме да общуваме. В последствие излязохме няколко пъти и той започна да ми говори за връзка, което разбира се ме изплаши. Обясних му, че не съм готова, че не го познавам и не искам да бързам. Той уважи решението ми и продължихме да общуваме, без да се е случвало нищо между нас. Дори целувка. Тук е моментът да разкажа, че е с 10 години по-голям от мен, разведен с две деца от различни жени. Може би още в мига, в който разбрах тези немаловажни подробности, трябваше да се отдръпна, ама не. Нещо дяволски ме привлича в него. Или просто обичам предизвикателствата и играта с огъня. Просто миналото му не ме засяга, харесвам го какъвто е, макар че не го познавам твърде добре.
Пишем си почти всеки ден. Аз му пиша предимно, защото той не обича чатовете, мрази да си губи времето в интернет пространството. Работи много и се виждаме веднъж-два пъти седмично, защото все е уморен, а и има здравословни проблеми. С други думи, интровертен тип е. Не обича шумни компании, хората го дразнят. Но изглежда сериозен и отговорен. Има неща, които не ми харесват, разбира се. Много говори за себе си и обича да изтъква как държи на това, което е. Няма лошо, понякога обаче прекалява.
Наскоро се целунахме за първи път и оттогава още няколко. Пак ме попита дали искам връзка, казах, че го харесвам, но е рано. От друга страна пък страшно много го желая и ми се иска да минем към следващия етап, защото към момента не се е стигнало до леглото. Той все отклонява темата, видимо ме желае също като стане напечено все му е уморено, не се чувства добре, късно е. Също така аз съм инициаторът за срещи. Чувствам се неудобно така и му споделих, че не тичам след мъже още по-малко, без да ги познавам. Обаче пак ме влече към него. Вчера ми каза за пореден път, че много ме харесва, но не иска да бързаме със секса, за да разбере дали имаме бъдеще заедно, или сме една от многото авантюри един за друг. Уважавам това, но се питам как ще разберем дали сме един за друг, когато той е толкова затворен и все чака аз да поема юздите?
Та се чудя. Има ли смисъл това, с което съм се захванала... Хлътнала съм доста и това е ясно. Обаче не винаги чувствам същото от негова страна. Понякога е толкова мил и внимателен. В началото беше дръпнат, но и аз се държах така и той ми обясни, че е огледало на моите действия и отразява моите постъпки. След това аз се отпуснах, той също си подобри държанието. Помни всичко, което съм му говорила за себе си, интересува се от близките ми, от нещата, с които се занимавам, повтаря ми нонстоп колко ме харесва, но на моменти е толкова студен. Не ми е до секса, повярвайте. В момента има поне 3 момчета, които чакат само да им свирна, за да се появят. Аз също искам нещо сериозно, но не знам този лед пробиваем ли е. Струва ли си да се боря? Никога не ми се е налагало да воювам за мъж и то доста по-голям от мен. Запознахме се в момент, в който имам толкова други неща на главата, че той трябва да ми е последна грижа, но мисля всеки ден за него. Иска да чакаме, времето щяло да покаже. Мога да бъда търпелива, но как да знам дали не ме мотае. Дали каузата си заслужава, или е губене на време? А може би наистина съм попаднала на човек, който не мисли само за плътски удоволствия, а вярва в нещо истинско? Вероятно е объркан и го е страх да се впусне надълбоко, тъй като майката на второто му дете му е изневерила, затова хем ме харесва, хем се дърпа. Обърквам се и аз. Бих могла да чакам колкото е необходимо, само искам да знам, че не си губя времето, мислейки за него. Толкова труден характер отдавна не съм срещала и наистина ми е странно. Вие няма как да знаете какъв е и дали е истина това, което ми говори и начинът, по който се държи, но как ви се струва? Да се откажа ли преди да съм се влюбила до неузнаваемост, накъдето е тръгнало...Или и двамата не сме готови, защото в тези наши отношения единственото постоянно нещо е нашето непостоянство.
Много дълго стана, ако го бях написала по-кратко, съвсем нямаше да разберете. Благодаря на тези, които са имали търпението да стигнат докрая. Очаквам отзиви :)

TROLLDADLOLCAKE
07-04-2015, 23:44
Момиче..ти сама го каза "Още не съм готова..".В такъв случай, защо искаш да си блъскаш главата с антисоциален тип, с две деца, който не е сигурен в себе си, камоли във "вас"?!Последното нещо, което искаш е да си блъскаш главата като с последния ти.Моят съвет е да бягаш!Намери някое момче на твоята възраст,което поне на пръв поглед да изглежда една идея по - нормален.

summertime12
07-05-2015, 01:29
Благодаря ти за отговора. Колкото и странно да звучи, момчетата на моята възраст не ме интересуват. Точно защото са момчета, а не мъже. Или чакат майките им да ги издържат и са мързеливи и нехайни за бъдещето си, или са използвачи, които гледат само да те вкарат в кревата си и грам не ги засяга какво чувстваш. Искам до себе си зрял човек. Разбира се, че възрастта не е показател, много от зрелите мъже са с акъл на малки деца, но не знам...почувствах с него нещо, което не съм изпитвала от месеци насам. Може би е по-добре да се отдръпна. Все си повтарям "ако ме харесва наистина, ще поеме инициативата" и все не издържам и му пиша. Нямам идея какво се случва. Нещата излизат извън контрол и това ме плаши. Не искам никой да си играе с мен, даже му писах наскоро, че е по-добре да ми каже сега дали вижда смисъл във всичко това, за да не стане късно после и да се разкайвам, че ми е прахосал времето в празни приказки. Може би наистина не съм готова. Последната ми връзка започна буквално за една вечер и откарахме 1 година в караници заради несъвместимост в характерите. Не исках пак да се получи така. Затова в началото бях студена. Но сега тъкмо когато се отпуснах и започна да ми става хубаво, той ми заявява, че сега пък той не е готов. Май наистина е по-добре да си продължа сама...

NarutoShippuuden
07-05-2015, 12:33
По-добре да излизаш с момчета на твоите годините, от колкото с мъж(който за мен не е мъж понеже само те разиграва и действа като женски полов орган) на 30 и няколко години. Предполагам, че няма да ти е приятно да гледаш деца, които не са твои. Също така, фактът, че и 2-те му чавета са от различни жени ме навежда на мисълта, че нещо не е наред с характера му.

ДОТА
07-05-2015, 12:43
В момента има поне 3 момчета, които чакат само да им свирна, за да се появят.


Вече са четири, само свирни и идвам.

RapExotic
07-05-2015, 15:39
Колкото и странно да звучи, момчетата на моята възраст не ме интересуват. Точно защото са момчета, а не мъже. Или чакат майките им да ги издържат и са мързеливи и нехайни за бъдещето си, или са използвачи, които гледат само да те вкарат в кревата си и грам не ги засяга какво чувстваш. Искам до себе си зрял човек.

Искаш зрял човек, а същевременно харесваш някакъв тип, който е по-безотговорен от тийнейджър? Повярвай ми, има хора на по 20-22, които имат много по-зряло и отговорно поведение от този. Тези две деца от две различни жени не са се появили от нищото. Явно е залъгвал и други момиченца на, които са били привлечени от "загадъчният" му характер, но после са разбрали с що за човек си имат работа. Лошото е, че заради неговата безотговорност две деца живеят в нездравослова семейна среда. Помисли си дали искаш ти и твоето дете да расте по този начин.

TROLLDADLOLCAKE
07-07-2015, 04:25
Благодаря ти за отговора. Колкото и странно да звучи, момчетата на моята възраст не ме интересуват. Точно защото са момчета, а не мъже. Или чакат майките им да ги издържат и са мързеливи и нехайни за бъдещето си, или са използвачи, които гледат само да те вкарат в кревата си и грам не ги засяга какво чувстваш. Искам до себе си зрял човек. Разбира се, че възрастта не е показател, много от зрелите мъже са с акъл на малки деца, но не знам...почувствах с него нещо, което не съм изпитвала от месеци насам. Може би е по-добре да се отдръпна. Все си повтарям "ако ме харесва наистина, ще поеме инициативата" и все не издържам и му пиша. Нямам идея какво се случва. Нещата излизат извън контрол и това ме плаши. Не искам никой да си играе с мен, даже му писах наскоро, че е по-добре да ми каже сега дали вижда смисъл във всичко това, за да не стане късно после и да се разкайвам, че ми е прахосал времето в празни приказки. Може би наистина не съм готова. Последната ми връзка започна буквално за една вечер и откарахме 1 година в караници заради несъвместимост в характерите. Не исках пак да се получи така. Затова в началото бях студена. Но сега тъкмо когато се отпуснах и започна да ми става хубаво, той ми заявява, че сега пък той не е готов. Май наистина е по-добре да си продължа сама...

Точно така!Винаги можеш да звъннеш на мен (примерно) ! :D :D jk ! ^.^

summertime12
07-07-2015, 08:10
Вчера пак ме ядоса. Налага ми се известно време да отсъствам от града. Писа ми, че му липсвам и че иска да съм при него. Аз, за да го подразня, му отвърнах, че и да съм при него няма полза, защото се държи студено. Той каза, че ще си говорим, когато се върна. Съгласих се и му отговорих, че имам много за казване. Тогава ми написа "Аз също. Но всичко, което имам да ти кажа, се събира в една дума. Сбогом". Казах "Ок. Щом смяташ, че тук трябва да приключат отношенията ни". После ми писа, че не той, а аз все всявам несигурност между нас. Казах му, че не мога да се боря сама и че не е трофей, за да го печеля. Мисля да не му пиша повече. Ако иска, той ще ме потърси. Няма да си усложнявам повече живота :)

ДОТА
07-07-2015, 11:49
Може да е в цикъл.

Smrazqvashta
07-07-2015, 11:50
Може да е в цикъл.

Цикъла какво точно оправдава?

ДОТА
07-07-2015, 11:52
Цикъла какво точно оправдава?

Това е мъжки цикъл, оправдава всичко, като започнеш от войните и стигнеш до 'фермер търси жена'

Smrazqvashta
07-07-2015, 11:52
Това е мъжки цикъл, оправдава всичко, като започнеш от войните и стигнеш до 'фермер търси жена'

Аз пък не съм съгласна.

ДОТА
07-07-2015, 11:54
Аз пък не съм съгласна.

Имала ли си мъж с цикъл ?

summertime12
07-07-2015, 14:57
За да съм в мир със себе си, продължавам напред пък каквото стане. Ако е фаза от живота му, ще чакам да премине. Ако си е такъв, нищо не съм загубила. Твърде млада съм, за да си пилея енергията за хора, които са ми никакви. Не знам дали е в цикъл, или в перманентен такъв, но ако след всичко не е разбрал, че го харесвам, значи няма смисъл :)