PDA

View Full Version : Тренирам, но изобщо не ми личи?



Radred55
07-05-2015, 07:11
Привет. Момче на 17 години съм. Не пуша, не взимам наркотици и се храня горе-долу здравословно.
Моят проблем е, че колкото и да се старая не мога да заякна, най - вече в ръцете. Всеки ден от 4 месеца насам тренираме с един приятел на лостове, стигнал съм дотам да мога да правя 11 пълни набирания без почивка (мога и силово, както и почти мога коремно). Там е работата, че това изобщо не ми личи. Приличам на поредното недохранено келешче, а мисля че не го заслужавам. Знам че това което мога не е много, но е достатъчно поне да даде някакъв резултат, нали?
Същата работа е и с тичането. Почти всеки ден ходя на едно място и тичам големи разстояния. Мога да тичам 1км. за 3 минути и 14 секунди, но какво от това? Краката ми приличат на клечки за зъби, все едно са присадени към мен.
Казах възможностите си, но в никакъв случай не се опитвам да се перчя, просто обеснявам положението си.
Защо имам този проблем? Винаги е било така... Генетично ли съм прецакан да не мога да оформя тялото си или аз правя нещо грешно? Приемам всякакви предложения и мнения по темата.

jghgh
07-05-2015, 09:58
Наи-вероятно си ектоморф. Поинтересувай се от този тип тяло.
Трудно качване на каквото и да е (нито мускулна маса, нито сланина).

Ще трябва доста да поядеш ако искаш да качиш нещо... Ама наистина доооооооооста да си превишиш калорийния баланс.

Също, за качване на чиста мускулна маса (не просто стягане), не знам как ще минеш само с лостове.
Скучно или не - трябва си бодибилдинг..

Крака се правят с тежки клекове, не с бягане крос, което даже "изяжда" мускулите.

Не тренираш правилно, нито ядеш правилно.

Ако ти е много много много важно да имаш МАСА (не просто оформяне), почвай някакъв сплит (фитнес), тъпчи се яко и ще станат нещата

karambaS89
07-05-2015, 10:05
Vzimai dobavki Nazi lesnuaiq nachan

anonymous708973
07-05-2015, 10:41
Много ядене до почти повръщане ти трябва и яко трениране. Трудно е, но ще те успокоя - веднъж, като достигнеш някакво ниво на fitness, няма да губиш маса лесно лесно, а "поддържането" е далеч по-лесна задача :) Само трябва да минеш през кошмарния период първо - доколкото знам, година отнема, ама при наистина адски тренировки - 7 дни в седмицата, здраво. Ако го караш по-разумно и тренираш 4 пъти, примерно, повече ще отнеме.

Не казваш какво искаш всъщност и какво разбираш под "оформяне". И аз и jghgh говорим за по-напомпано тяло, съответно лостовете и спринтовете няма да ти помогнат - така спортуват точно кльощави момченца. Резултатът, който можеш да постигнеш така, е слабо тяло с дефинирани плочки и рамене, обаче никакъв обем.

aurissaaaaa
07-05-2015, 11:23
изводът е, че тренировките със собствено тегло са безполезни в твоя случай => фитнес

някъде на твоята възраст бях и аз като започвах и с пантерата мога да се съглася отчасти - първите 2 месеца бяха кофти - след фитнес се прибирах на автопилот и нерядко дори ми се гадеше. Та - закусваш, даскало, обядваш, фитнес, хапваш нещо, душ и тогава навън ;) Т'ва ще е положението няколко месеца докато качиш 5-10 кг, пък после тичай и се набирай колкото искаш.

Само за справка ти го вмятам - сериите ми набирания бяха 16-16 и другите 2 до отказване, а после продължавах на скрипеца още 4. Отделно че за гръб ти трябват поне още 2 упражнения, а ръце и рамене без тежести просто забрави да направиш. Не се опитвам да те разубедя от тренировките, просто разяснявам, че ако трудно качваш килограми, лостовете са ти за забавление и малко да заякнеш. И не лапай химия - същите пари можеш да инвестираш в нормална и здравословна храна и ефекта ще е идентичен.

Radred55
07-05-2015, 13:43
хмм.. Значи проблема е там, че не мога да кача няколко килограма? Висок съм 1.86 и тежа 64килограма, мислех че това е горе-долу добре. Но ок, ще потърся насам-натам и най - вероятно ще започна да се занимавам по - сериозно с фитнес

ДОТА
07-05-2015, 15:40
почти мога коремно

Как го можеш почти ?

jghgh
07-05-2015, 19:30
'ma ako iskash sloji snimka da ti se poradvame na plochkite xD


inache ti kaji, ti kaji - spored TEB kakyv ti e problemyt?
shtoto men mi se stori che iskash masa i veche ti napisahme kak se postiga masa.
ako celta ti ne e masa, a prosto da stanesh po-qk, trenirai silovo-kondicionno :)

GoodEnough
07-05-2015, 20:25
хмм.. Значи проблема е там, че не мога да кача няколко килограма? Висок съм 1.86 и тежа 64килограма, мислех че това е горе-долу добре. Но ок, ще потърся насам-натам и най - вероятно ще започна да се занимавам по - сериозно с фитнес

90 кила трябва да си.

karambaS89
07-06-2015, 05:39
Kliosta kavi muskoli prikazvas? ;D

Seattle
07-09-2015, 06:05
Тежести, тежести и пак тежести, отивай се записвай в зала (стига да може да си го позволиш). Ядене трябва да консумираш свеки 2-3 часа, като месото трябва да е в основата на всяка порция, но разбира се не забравяй и плодове, зеленчуци и т.н... както за казали хората от всичко по малко (месото по много- казвам АЗ ;) )

Ако ядеш и ходиш на фитнес не повече или по малко от 4-5 пъти в седмицата, няма как да не качиш. Наблягай на тежкото вдигане, спазвайки правилна форма (иначе ще пострадаш рано или късно).

Резултати чакаш чак след година. Гледаш кантара че огледалото лъже. Може и по бързо, но бързата работа срам за майстора, последиците след време няма да са приятни.

Тва е.

Dwyd96
07-09-2015, 12:30
Ядене, кадърни хранителни добавки, добра тренировъчна програма ( от фитнес инструктор, а не от на братовчед ти на приятеля му бабата) и след около половин година си готов :d

Скорпион
07-09-2015, 15:04
Повечето, които дават съвети тук изобщо не са запознати с материята и основно объркват човека.

Тренирай си лост и успоредка като може и с колан да добавяш килограми. За крака стават и интензивни спринтове на къси растяния. Но ако искаш да си по резултатен взимаш щангата и дъмпелите и правиш базови- клек, мъртва тяга и на лежанката. И основното е да си на калориен излишък като трябва на първо време ако не ти се забива в математика да ядеш 2*(килограмите дето си) грама протеин на ден. Било то с месо, яйца или извара в зависимост от финансовите ти. Не е важно да е няква завъртена манджа или през ден да ядеш бадеми със сьомга- важен е протеина не зависимо от какво си го набавяш.
И знай, че ако тренираш натуралено не се пренавивай за бързи резултати. Всичко с времето си.

anonymous708973
07-09-2015, 16:35
Повечето, които дават съвети тук изобщо не са запознати с материята и основно объркват човека.

Защото...?

А откъде си набавяш протеина е важно, впрочем.

Скорпион
07-09-2015, 17:15
Много ядене до почти повръщане ти трябва и яко трениране. Трудно е, но ще те успокоя - веднъж, като достигнеш някакво ниво на fitness, няма да губиш маса лесно лесно, а "поддържането" е далеч по-лесна задача :) Само трябва да минеш през кошмарния период първо - доколкото знам, година отнема, ама при наистина адски тренировки - 7 дни в седмицата, здраво. Ако го караш по-разумно и тренираш 4 пъти, примерно, повече ще отнеме.

Не казваш какво искаш всъщност и какво разбираш под "оформяне". И аз и jghgh говорим за по-напомпано тяло, съответно лостовете и спринтовете няма да ти помогнат - така спортуват точно кльощави момченца. Резултатът, който можеш да постигнеш така, е слабо тяло с дефинирани плочки и рамене, обаче никакъв обем.

Организмът ти ще се приспособи към високия калориен прием и ще си забавиш метаболизма и ефекта няма да е благоприятен. Колкото е по-бърз метаболизма, толкова повече мускул ще градиш. Но за да го градиш трябва да си в калориен излишък- да ядеш повече, отколкото да гориш. Нещата са мн премерени и строгоиндивидуални при всеки.
Повече от 400-450грама мускул на месец естествено не може да се изгради, сланиняк спокойно се качва в повечето случаи, но не това е идеята.
Това за трениране 7 дни в седмицата може да го каже човек, който не тренира или си е мислил, че е правил нещо. В изграждането на една ефективна програма винаги присъства почивката.
Пак ще кажа, че няма значение от къде си набавяш протеина. Не говора за еднообразна диета.

anonymous708973
07-09-2015, 20:54
Аз защото сигурно съм говорила за нещо различно от калориен излишък. В момента спориш, че а=б, а не б=а :)

Последното не мислех да коментирам, предвид, че съм видяла резултата с очите си, но за да не объркаш момчето... Когато се говори за почивка, се има предвид почивка между две тренировки за една и съща мускулна група. Краката ми могат да си почиват два дни, а през това време да правя гръб и рамо, нали знаеш?

jghgh
07-09-2015, 21:31
nqma pretrenirane, ima lipsa na adaptacia :D


inache ne... tva e forum, ne smqtam che nqkoi e neveroqtno kompetenten, vkl i ti, Skorpion
vseki trqbva da si nameri formulata koqto raboti za nego.
osobeno za sportuvane .. ima hora deto ne pochivat i se izgrajdat dobre i hora koito ne pochivat i podpuhvat poneje ne im izdyrja tqloto, kortizola se vdiga, stawat mazni i etc.
predi vsichko trqbva da se slusha sobstvenoto tqlo

no za masa kalorien izlishyk e neobhodim, i bazovi dvijeniq s tejesti - da.
ot lostove nikoi ne e stanal "nacepenqk"
ako chovekyt iska masa nz kak shte mine bez bodybuilding

a sprintovete, makar i po-dobri ot krosa, ne dawat masa sys sigurnost.
no tejkiqt klek shte pomogne : )


spiram da se vkliuchvam che qvno si nai-golemiqt kapacitet i dA ne obyrkvam choveka

Скорпион
07-09-2015, 21:45
Видяла си го с очите си. Вече си експерт.
Мускулна група се тренира макс по два пъти на седмица(а и на ден обикновено не се прави само една група). Сплитове без почивки са без перспектива. Стига се до претрениране- претоварване на нервната система след, което се прави deload от седмица до месец.
Явно си гледала някой химик. Техните програми се различават.
ОК, калорийния излишък означава ядене до повръщане. Проста работа. Отивам да ям, докат повърна.

П.С. Женки да ми коментират в такава тема- за покачане на маса. Боже опази.
За спринта- Лазар Ангелов тренира крака със спринт както и аз и мн народ и резултатите са мн добри. Мога да ви уверя.
Човек, който не тренира силово просто да не кометира и толкоз, че пишете глупости.

Ники Гетов познаваш ли го мила: http://www.bodyconstructor.com/f-86-2107--prime;-prime;All-in-prime;-prime;-%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B2%D 0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%BB%D0%BE%D1%81%D1%82-%D0%B8-%D0%B1%D1%8F%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B5.

RazorEyes
07-09-2015, 23:15
Мускулите се оформят бавно, но пък после не можеш да ги махнеш. :)

jghgh
07-10-2015, 06:03
hAhah
zabavno e kak izvyrtash dumite mi samo za da zvuchish vse edno si prav.. govorish za neshta koito NIKOGA ne sym pisala, kato napr. 5 dneven split bez pochivka, qdene do povryshtane i t.n.

Lazar E himik syshto
i krakata ne si gi e napravil samo sys sprint, garancia.


ne sym "vizhdala", a sym go izpitvala na gyrba si, zashtoto sym trenirala i to myjkata i dosta dobre znam za kakvo govorq.

az ne sporq s tvoite metodiki i syveti, no nachinyt po koito komentirash vse edno si nai-svedoiushtiqt... plz

Скорпион
07-10-2015, 08:07
hAhah
zabavno e kak izvyrtash dumite mi samo za da zvuchish vse edno si prav.. govorish za neshta koito NIKOGA ne sym pisala, kato napr. 5 dneven split bez pochivka, qdene do povryshtane i t.n.

Lazar E himik syshto
i krakata ne si gi e napravil samo sys sprint, garancia.


ne sym "vizhdala", a sym go izpitvala na gyrba si, zashtoto sym trenirala i to myjkata i dosta dobre znam za kakvo govorq.

az ne sporq s tvoite metodiki i syveti, no nachinyt po koito komentirash vse edno si nai-svedoiushtiqt... plz

Не съм извъртал, просто отговарах на коментара преди твоя.
Не съм написал никаде за крака САМО спринт. Но това е едно отлично допълнение към програмата както и лоста и успоредката.
За Лазар Ангелов, че е химик- явно ти го познаваш човека лично та стигаш до такива изоди.
Може и да си тренирала ама сиг си слушала съветите на някой фитнес гуро дето ти е наприказвал своите разбирания и ти сега се водиш само по тях. Това за кортизола, който ти го е казал му е "подпухнал" мозъка.

anonymous708973
07-12-2015, 02:18
E, то оставаше и да кажеш, че и да ти повярваме как Лазарчо е направил крака само с бягане.

batkodoki
07-13-2015, 19:06
Хранителният режим - същият.

Натоварването промени. Товара кара системата да гради мускулатура, която не му е необходима (тя е нужна на психиката на потребителя, НЕ на физиологията Му).

Но да си наясно: ВСЯКО излишно мускулно влакно, което системата не ползва 14 дни - ще се разгради ( първо ще се обезводни и ще спре да работи, после и белтъчната структура ще се извлече) за да се ползват строителните в-ва за други, по-важни цели.

Мозъкът е много умно нещо :) НЕ плаща такси за КредитниКарти които не ползва (както правят хората) - той просто закрива сметките :)