PDA

View Full Version : Съвет и като цяло мнение :D



Bathala
07-05-2015, 21:40
Здравейте!Първо да си кажа,че съм на 16 :D

Лято е!След зимата и главно натрупаните мазнини през нея,си е време за тренировки.Тъй като имам "шкембе",но не толкова голяма т.е. само отдолу,иначе има леки наченки на първите 4 плочки :D .Като се поотпуснах.От утре спирам всякаква вредна храна и всички вредни напитки(оставам само на вода и пастьоризирани сокове).Тъй като си създадох нещо като програма или рутина,искам вашето мнение.Смятам всяка сутрин да минавам с колело около 40 км на неравен терен т.е. нещо за стягане на тялото и отслабване.След това да ходя на фитнес,като главно натоварвам мускулите при гърдите,корема и гърба(крака си имам :D).И това ще се повтаря цяло лято,като фитнесът ще е с почивка отначало вторник,събота и неделя,а после само събота и неделя.Колоезденето всяка седмица ще го увеличавам с 5 км.Като цяло,не съм точно начинаещ що се отнася до фитнес,но не съм и толкова напреднал.Малко преди средата съм :D.Бихте ли ми казали какво мислите за "рутината" и бихте ли ми предложили някой упражнения за релеф на гърдите и изкарване на плочките?И бих ли ги постигнал в рамките на 2 месеца(лятото) .Благодаря!

Rakshy
07-05-2015, 23:20
Грешна ти е философията за отслабването - то трябва да започне поне 5 месеца преди лятото, а не 2 седмици преди да тръгнеш на море :Д

5 месеца поради няколко причини: имаш повече време и не трябва да си даваш зор; можеш да имаш по-малък дефицит, оттам да се чувстваш по-добре през цялото нещо; не трябва да се ограничаваш рязко от неща, които до вчера си ял всеки ден; не губиш толкова мускулна маса в процеса.

Натуралните сокове не са толкова хубави колкото мислиш. Тук неведнъж са се водили спорове за тия сокове, но истината е, че просто ги блъскат със захар и си мислиш, че сваляш, а реално блъскаш по 500-600 калории от сок, които е можело да приемеш под формата на храна и да имаш много по-добър резултат.

Не мисли, че всеки ден ще ти се минават 40 км, особено след 1-2-3 седмици когато по твои планове ще си на по 50+ км дневно. Това е цифра голям обем, от който може да не можеш да се възстановиш, ако си намалиш калориите.

По-добре сложи почивката в сряда, защото така имаш 1 ден тренировки, почиваш и след това 3 тренировки, за които най-вероятно като с колелото няма да си възстановен. Сложи ги пон, вто, чет, пет + колелото по 40 в останалите 3 дни. Няма смисъл да се прегаряш и да разбираш по трудния начин.

Ако правиш само гръб и гърди ще дойде момент, в който някоя друга част на тялото ще изостава и ще ти пречи на развитието на тези 2 групи. Вкарай и нещо за рамене задължително и по 1 упражнение за ръце, хем ще изглеждаш по-добре, хем ще се чувстваш по-добре.

За идеята "релеф на гърдите" предполагам, че най-много работа биха ти свършили crossover-a и флайс-а, може и пекдек, ако го предпочиташ, само да не е от онези олдскул пекдекове дето ръцете ти трябва да са сгънати мега много, че тогава кел файда... Разбира се и лежанките и кофите и лицевите, като лежанките можеш да ги правиш с дъмбели щом и маш някъв опит, бодибилдърите принципно предпочитат дъмбелите, защото ги усещат по-добре.

За гърба всичко, никога гърба ти няма да е твърде голям. Никога.

А за изкарването на плочки, диета. Смисл, ако са от онези плочки дето са опаковани по 10тина можеш да ги изкарваш от където трябва на количка, че са малко тегави за носене така пакет по пакет. /да не забравяме, че ако генетично нямаш 6 е невъзможно да ги изкараш :Д/

И едва ли.

Smilee..
07-26-2015, 12:33
Съгласна съм Rakshy .

Mary_Jane_69
08-07-2015, 09:23
Скъпа не можеш да караш на вода и пастьоризирани сокове.
Водата ок, супер, приемай я +++
Обаче тия сокове са блъскани с консерванти и тоооолкова много захар от която тялото ти НЯМА нужда.

Относно храната, започни да се храниш просто по-здравословно. Остави нещата в шумолящи опаковки на витрините, но и не ги изключвай напълно, тъй като си свикнала с техния прием. Сама ще преценяш колко можеш да си позволиш на седмица от любимото сладко/солено джънк нещо, но се увери че количеството не е голямо.
Трябва да си набавяш от всички хранителни вещества, които тялото ти има нужда.

Използвай разнообразно меню, предимно със зеленчуци, яж плодове, но внимавай, че и те имат захар.
Добър избор са зеле, тиквички, салата, на която макар и да има подправки и други излишни носители на калории - гледай те да не бъдат толкова много, а само за съвсем малка глезотия - като например салата Цезар - може и да не слагаш крутони, а тоя сос дето ѝ слагат изобщо не знам с какво съдържание е.

Относно физическата активност, поизпотявай се колкото можеш повече, но едното не върви без другото, така че заеби тез сокове и яж нормално, но здравословно.

Rakshy
08-07-2015, 14:48
какъв е извода от горното? Стани офса. Яж зелено, пък кво ще да става.

Ако махнеш всички захари, дори тези от плодовете, на какво ще върви тялото ти? От къде гликоген? Ще се чувстваш като лайно.