PDA

View Full Version : Лесно решение на фимоза



Mosess
07-06-2015, 11:07
Така, понеже гледам, че тук е пълно с "разбирачи", както и в нета като цяло, реших да направя тази тема, която предполагам ще помогне на бедните душици с фимоза, насочващи се директно към обрязване. Първо искам да кажа, че говоря от личен опит ! Миналото лято бях на море, водата беше адски мръсна и не знам от това ли или поради някаква друга причина, ми се появи фимоза. Мисля, че имах и някакво леко състояние на баланит, но за това не съм сигурен. Та, стесни се кожата под главичката и с всеки ден ставаше все по-тясна. На 3-тия - 4-тия ден вече беше доста обтегнато, даже ми се появиха ранички по препуциума и беше голяма мъка да си го забеля. Едва успявах да го забеля за да почистя смегмата. Веднага започнах да се ровя из нета за да установя доколкото мога какво ми има и разбрах, че това е фимоза. Тук идва най-важната част. От цялата информация, която бях събрал от интернет (а търсих наистина много) разбрах, че обрязването не е единственото решение, както повечето (очевидно недостатъчно образовани в тази сфера хора) казват. Обрязването просто е по-предпочитаното решение от лекарите, защото ще вземат повече пари. Чисто и просто. Особено в България, където едва ли на много от лекарите ще им пука дали ще имате кожа на главата на патката си или не. Другото и много просто решение са кортикостероидните кремове. Има различни видове, от това, което разбрах, "бетазон" е един от най-ефикасните. Принципно се взима с рецепта, но както знаете има много аптеки, откъдето може и без. Взех го, мазах се по 2 пъти на ден по стеснения пръстен и за 3-4 дни фимозата беше почти напълно отминала, като след седмица я нямаше. И на пук на всички разбирачи, които твърдят, че обрязването било единственото решение, аз се излекувах за седмица с крем за 3 лева. :)) Можете сами да си направите сметката.

ДОТА
07-06-2015, 11:38
А пробвал ли си дали лекува Спин ?

Mosess
07-06-2015, 11:44
А пробвал ли си дали лекува Спин ?

Ми пробвай, може и да те излекува

ДОТА
07-06-2015, 12:40
мен от Спин не ме е страх, но ме е страх да не заприличам на теб, ако го пробвам

Smrazqvashta
07-06-2015, 12:51
Да ти връчим една докторска степен направо?

Приемам напълно решението на всеки да се самолекува с каквото му падне под ръка и за каквото е чул. Но да го препоръчваш на останалите без да се консултираш с лекар вече си е немърливост.

JustOneKid
07-06-2015, 13:42
Така, понеже гледам, че тук е пълно с "разбирачи", както и в нета като цяло, реших да направя тази тема, която предполагам ще помогне на бедните душици с фимоза, насочващи се директно към обрязване. Първо искам да кажа, че говоря от личен опит ! Миналото лято бях на море, водата беше адски мръсна и не знам от това ли или поради някаква друга причина, ми се появи фимоза. Мисля, че имах и някакво леко състояние на баланит, но за това не съм сигурен. Та, стесни се кожата под главичката и с всеки ден ставаше все по-тясна. На 3-тия - 4-тия ден вече беше доста обтегнато, даже ми се появиха ранички по препуциума и беше голяма мъка да си го забеля. Едва успявах да го забеля за да почистя смегмата. Веднага започнах да се ровя из нета за да установя доколкото мога какво ми има и разбрах, че това е фимоза. Тук идва най-важната част. От цялата информация, която бях събрал от интернет (а търсих наистина много) разбрах, че обрязването не е единственото решение, както повечето (очевидно недостатъчно образовани в тази сфера хора) казват. Обрязването просто е по-предпочитаното решение от лекарите, защото ще вземат повече пари. Чисто и просто. Особено в България, където едва ли на много от лекарите ще им пука дали ще имате кожа на главата на патката си или не. Другото и много просто решение са кортикостероидните кремове. Има различни видове, от това, което разбрах, "бетазон" е един от най-ефикасните. Принципно се взима с рецепта, но както знаете има много аптеки, откъдето може и без. Взех го, мазах се по 2 пъти на ден по стеснения пръстен и за 3-4 дни фимозата беше почти напълно отминала, като след седмица я нямаше. И на пук на всички разбирачи, които твърдят, че обрязването било единственото решение, аз се излекувах за седмица с крем за 3 лева. :)) Можете сами да си направите сметката.

аве нали знаеш че фимозата е ИЗОБЩО ДА НЕ МОЖЕШ?! Тоя крем се взима при ситуации ПРЕДИ ДА ТИ СТАНЕ НАПРАО ДА НЕ МОЖЕШ ! тоя крем ПРЕДОТВРАТЯВА ФИМОЗАТА... не я маха..

draid
07-06-2015, 18:37
Винаги, когато човек прави някоя абсолютна глупост, се ръководи от най-благородни подбуди.

Това бих цитирал, ако бях малко по-млад когато все още вярвах, че за някой хора има надежда.

Понеже има два варианта и те са да си трол или идиот, а първото също произтича от второто, то ще взема да ти отговоря.

1. Научи се какво е фимоза преди да редиш пълни глупости.
2. Фимозна не се лекува с кремове, да не говорим за бетазон
3. Според типа на фимозата и годините на човека който я има се предприемат различни действия
4. Фимозата се оправя оперативно и това не задължава на 100% човека да бъде напълно обрязан (В някой случаи го налага)
5. Ти си идиот защото :
- Даваш съвети за нещо което не разбираш
- Опитваш се да ни убедиш, че го разбираш
- Препоръчваш лекарства без дори да имаш малка представа за какво се използват
- Има вероятност да се правиш на трол и все пак "предписваш" лечения
6. Силно се надявам да си някое хлапе на 10-12, защото в противен случай положението е страшно трагично за теб. Не че има голяма надежда и ако си на толкова, но все пак...

kalpazanka
07-06-2015, 20:08
Пиши на batkodoki да споделиш ценния си опит. Ще ти се зарадва, бас ловя. :)