PDA

View Full Version : Телефони



dna15
07-07-2015, 13:49
Извинявам се ако вече има такава тема, но не съм в настроение за ровене. Та скоро ще си купувам нов телефон и съм се спряла на Lenovo VIBE Z2. Въпросът е че на този модел има и про версия и се чудя кой от двата да си взема. Единият има много хубава задна камера (не че хар. не са), но няма слот за карта с памет. А другият задната му камера е само с 2 мегапиксела по-малко от другата, но има слот. Та се чудя дали си струва да взема с по хубавата камера но да съм от части ограничена с паметта или другия но да имам колкото си искам памет?

Отново се извинявам ако вече има такава тема, но ако смятате само да ме хокате за дето не съм ровила или нещо от сорта не си правете труда.

BeautyCupcake
07-08-2015, 21:49
Абе вземи си Айфон. Няма да съжаляваш :D

dna15
07-09-2015, 12:12
хах... бих искала ако имах възможностите :)

anonymous708973
07-09-2015, 13:55
Не знам къде си гледала, но и двата телефона нямат слот. Проблемът в това не е, че ще си ограничена от паметта - имаш 32 ГБ вътрешна, за Бога. Проблемът е, че всичко ще ти е на телефона и ако му се случи нещо, гориш - музиката иди-дойди, ама снимките? Трябва да си създадеш навик да си ги прехвърляш на компа веднъж седмично, примерно.

Каква е разликата в цената? С Про версията полушаваш по-добра батерия - 4000 mAh, в нормалната версия е "само" 3000 :д
Процесорът също е по-добър - 2.5 GHz срещу 1.2 GHz. Камерата обаче е по-лоша, мани ги двата пиксела на задната, ама е с 3 отгоре на предната камера - което си е предимство, ако правиш селфита. Звучи тъпо, но в края на краищата какво ти пука, важното е телефонът да върши работа на теб и да се вмества в твоя живот, навиците и предпочитанията ти.

Бих казала да вземеш първия. Батерията само по себе си е доста добра, процесорите на смартфоните в общия случай се въртят около този диапазон, така че не си на минус. На каква цена можеш да го вземеш, ако не е тайна, и имаш ли други модели за избор?