PDA

View Full Version : Козметик



ivinka07
07-07-2015, 13:32
Здравейте. Тези дни мисля да отида на козметик, но ми е за първи път и се притеснявам, а и имам няколко въпроса: четох в много теми, че трябва космите да са по 2 см. (аз понеже досега съм се бръснала (около 3 години) наистина ли трябва да са по толкова за последно се бръснах преди 4 дни и косъмчетата са около 0,5 мм- да чакам ли още или да ходя вече? Другият ми въпрос е има ли проблем да отида с къси дънки- след процедурата много ли са зачервени краката?

ivinka07
07-08-2015, 11:13
Някой може ли да ми помогне :)

feel_me19
07-08-2015, 12:00
Не вярвам за 4 дни косъмчетата ти да пораснат толкова бързо за кола маска. Изчакай още малко и отиди.
При всеки козметик е различно. На някои кола маската им е по-силна и става и за къси косми, но други нямат толкова силна. Най-добре се обади и попитай козметичката си.
По-добре си облечи едни дълги панталони/дънки, защото най-вероятно след това ще станеш на червени пъпки. Не се получава при всеки, но ако ти е за първи път, не рискувай.

marilyn
07-08-2015, 12:29
Изчакай поне седмица, защото ако са къси, просто няма да стане. Не зависи колко е силна кола маската, а е важно косъмчетата да имат дължина, защото трябва да се захванат. По-добре си облечи нещо феерично - широки леки панталони или пола, за да не те докосва материята и да не ти е неприятно усещането. И след кола маската никакво къпане поне няколко часа. Иначе кожата ще ти се възпали.

ivinka07
07-08-2015, 13:18
Много Ви благодаря за отговорите, :) мисля в събота да отида пък козметичката ще ми каже дали са достатъчно дълги

feel_me19
07-08-2015, 16:17
Аз съм ходила на кола маска със супер къси косъмчета, и въпреки това нямаше никакъв проблем, понеже колата беше по-силна от обикновените. Ходила съм и с по-дълги при друга козметичка и не можеше да ги захване добре. Така че има голямо значение и това. :)

LoveInfect
07-08-2015, 21:58
А ако искам да си разтопя кола маска вкъщи, на водна баня може ли?

marilyn
07-09-2015, 12:09
А ако искам да си разтопя кола маска вкъщи, на водна баня може ли?

То може, ама резултатът няма да е оптимален. Можеш да си купиш от тези пълнители, които се продават в козметичните магазини, примерно на Перфект са евтини. Отнема доста време докато се разтопи, но разтопи ли се един път, после бързо стяга отново. Идеята е, че има нужда от постоянна температура, за да не се втвърди. Затова има нагреватели, в които тези пълнители се поставят. Пробвала съм и в микровълновата един път, тегаво е. Постоянно трябва да подтопляш пак колата, защото бързо изстива.

LoveInfect
07-09-2015, 17:26
ами ще я държиш просто в по вряла вода