PDA

View Full Version : Нужна ми е помощ при избиране на нов телефон



Radred55
07-07-2015, 15:06
Много се чудя между три модела телефони, трябват ми няколкно мнения :)
1) Asus zenfone 2 - http://www.gsmarena.com/asus_zenfone_2_ze551ml-6917.php
2) Samsung galaxy S6 - http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6-6849.php
3) LG G3 32GB - http://www.gsmarena.com/lg_g3-6294.php
До сега съм имал galaxy s2, galaxy s4 и съм свикнал с този вид телефони. Иска ми се, обаче, да изпробвам нещо по - различно понеже останах с впечетление, че тези модели които съм имал работят по 2 години (най-много) и после постенепенно започват непоносими дефекти, докато не се откажа от телефона.
Основно мисля да си купя Asus zenfone 2, но съм чувал само едно отрицателно мнение, което ме притеснява. Един приятел имал асус и казва, че е спрял да работи. Някакъв software brick до колкото разбрах. Работата е там, че е почти невъзможно да се намери сервиз, в който могат да оправят такъв модел телефони. Приятелят ми обикалял цяла София, не намерил на едно място от което да си оправи телефона и накрая с много мъки успял да си върне парите. Не ми се иска същото нещо да се случи с мен и да изгоря с 800 лева, за това искам да чуя и други мнения.

Колкото до самсунга се притеснявам, че ще се случи същото, като със старите ми телефони (ще работи до един момент, когато ще започне да ми прави проблеми докато не ме изкара извън нерви).

Колкото до LG-to не съм много запознат, но телефонните характеристики които чета от сайта ми харесват, както и цената е добра.
Вие какво мислите по въпроса? Кой от тези трите телефона бихте избрали и защо?

kalpazanka
07-17-2015, 07:34
LG G3 съм държала в ръка, не е лошо телефончето. Беше опция за закупуване даже. Новият Самсунг лови окото, но лично за мен до тук се приключва.
Съветът ми е, ако имаш възможност, да разцъкаш и трите телефона и тогава да решаваш.

anonymous708973
07-17-2015, 08:45
Сам си написал защо би избрал LG-то :)

kaRamella
07-24-2015, 09:35
Прав си отностно самсунгите.

BeautyCupcake
08-09-2015, 17:47
Абе казвам ти - най-добър е или iPhone-а или Lumia-та

doktor_djeikal
08-09-2015, 20:08
Абе казвам ти - най-добър е или iPhone-а или Lumia-та

Хахахахахаахахахах.

BeautyCupcake
08-10-2015, 12:07
Хахахахахаахахахах.

Не разбрах шегата...?

Mary_Jane_69
08-15-2015, 23:56
Жалко че темата е стара, бих си взела асуса

nym
08-16-2015, 13:29
До сега съм имал galaxy s2, galaxy s4 и съм свикнал с този вид телефони. Иска ми се, обаче, да изпробвам нещо по - различно понеже останах с впечетление, че тези модели които съм имал работят по 2 години (най-много) и после постенепенно започват непоносими дефекти, докато не се откажа от телефона.


Напипал си баш същността на нещата. Никой няма сметка да произвежда продукти, които ще се развалят по време на гаранционния период, щото ще трябва да плаща; обаче и никой няма сметка да произвежда продукти, които ще държат много след като им мине гаранцията, щото потребителят няма да има нужда от нови и няма да плаща. Колко му е гаранцията на твоя телефон, две години? Ай честито. Вика му се капитализъм.

doktor_djeikal
08-16-2015, 19:27
Напипал си баш същността на нещата. Никой няма сметка да произвежда продукти, които ще се развалят по време на гаранционния период, щото ще трябва да плаща; обаче и никой няма сметка да произвежда продукти, които ще държат много след като им мине гаранцията, щото потребителят няма да има нужда от нови и няма да плаща. Колко му е гаранцията на твоя телефон, две години? Ай честито. Вика му се капитализъм.

Да, преди слагаха часовников механизъм във всеки един продукт и когато времето свършеше, бомба ти гърмеше в лицето. Сега вече е по - модерно да пращат духове, феи, елфи и леприкони, които ти развалят продукта, докато спиш.

Amolsa
08-21-2015, 12:03
Хора, не знам за какво са ви такива скъпи телефони! :) Аз ще си вземам Lenovo A32 за 150 лв. обаче имаше един сайт ''Добри мнения 884'' и ''Лоши мнения 72'', така че ... ;) Ти си решаваш какъв телефон да си вземеш, НО АКО си ученик и със телефончето на училището ... пък и не само на ученици се е случвало, де ... някъде, където и да е ... шибват ти един и ти взимат телефончето! Просто няма смисъл! Телефонът е потребност, но ако е като Samsung G5/6 е гъзария. И не само тези марки. Вземи си нещо на добра цена, НО качествено! Не нещо твърде скъпо, което после ще ти прави само проблеми! :)