PDA

View Full Version : Връзка - опознаване или обратното



kira_
07-08-2015, 15:48
Какво бихте предпочели:
1.Да тръгнете с някой, който много ви привлича без да сте го опознали много добре предварително и да го опознаете в последствие, докато заедно се наслаждавате на магията. xD
2. Да го опознаете много добре и чак тогава да прецените дали има смисъл за връзка.

terezita97
07-08-2015, 17:17
Преди винаги съм била привърженик на второто.
Бях на мнение, че е добре първо да опозная човека и чак след това да се впускам във връзка.
По ирония на съдбата, обаче, точно обратното ми се случи!
С приятеля ми почти не се познавахме, когато тръгнахме...
Хвърлих се на сляпо и вече сме заедно 2 години и половина.

Fr0sTyYy
07-08-2015, 18:42
На мнение съм че ако опознаеш човека и след това тръгнеш с него няма да е толкова приятно колкото ако се харесате и тръгнете веднага и в последствие да се опознаете.. така характерите се нагаждат един с друг отначало правите какви ли не щуротии заедно и т.н. а така предполагам след време ще се разбере ще се получат ли нещата за в бъдеще или няма да се получат

marilyn
07-08-2015, 18:51
Трудно бих могла да се влюбя в някого, ако не го познавам. Едно е да ме привлича визуално, да ми харесва, да ми е симпатичен, но чак да ми става гадже без да се познаваме, не, няма как.

GoodEnough
07-08-2015, 19:03
Аз съм за 1. И ако можеш този пост го направи на анкета, ще се получи интересно.

xXxPETYAxXx
07-09-2015, 11:57
Според мен, ако го опозная чак много добре, значи да му знам и всичките лоши страни, което пък ще ме разколебае за връзката. Просто когато разбера недостатъците/кусурите на някого и все се концентрирам върху тях. А то човек без недостатъци няма. От друга страна пък човек може да се държи идеално с теб докато сте само приятели, а когато започнете връзка да разкрие другото си аз(защото според мен самите отношения между приятели и партньори са различни и е нормална промяна в държанието). Пък и началото на връзка не значи нито брак, нито семейство. Не е толкова сложно една връзка да се напусне, ако не ти харесва как се чувстваш в нея.

ameli
07-09-2015, 23:59
Според мен е добре да познаваш човека до някаква степен, а не да се хвърляш изцяло на сляпо и съответно да преоткриваш негови черти/навици и тн. Но пък и новото си има някакво очарование.

В крайна сметка зависи от много неща - самите хора/обстановка и тн.

anonymous708973
07-10-2015, 22:26
Какво бихте предпочели:
1.Да тръгнете с някой, който много ви привлича без да сте го опознали много добре предварително и да го опознаете в последствие, докато заедно се наслаждавате на магията. xD
2. Да го опознаете много добре и чак тогава да прецените дали има смисъл за връзка.

Нещо по средата, клоня към 1.
"Дали има смисъл" не означава да сте се опознали много добре, а достатъчно добре. "Достатъчно" в случая позволява да забележа наличието на някакви общи неща между нас - от това дали обичаме да прекарваме свободното си време по сходен начин до сходни възгледи по теми/въпроси, които намирам за важни. Все неща, от които зависи дали въобще имате връзка помежду си. Все се е случвало да имам този период на "заедно ли сме, не сме ли заедно", по време на който обикновено се водят всякакви разговори, съответно се опознавате.

Цялата идея с много доброто опознаване ми куца някак, защото съм преценила дали искам нещо от този човек в романтичен смисъл доста преди това, като решението е взето емоционално. Трепва ли ти, не ти ли трепва.
Друг аспект е, че в онзи начален период колкото и да опознаваш човека, виждаш положителните неща; отрицателните или треските за дялане, каквито имаме всички, се проявяват след като вече сте заедно.

Малко ми е разпиляна мисълта, надявам се да ме разбра.

pandabear
07-11-2015, 00:26
2, 'щото 1 винаги ме е прецаквало на n-та степен.

да и се и на магията... при положение, че след това ти се разказва играта :}}

jghgh
07-11-2015, 10:59
zavisi
ne iskam da mi e skuchno, ama iskam i trypka
syshtevremenno sigurnostta mi e prioritet
na jenata ne mo'i se ugodi mai 8-)

anonymous708973
07-12-2015, 02:17
Що се хабих аз да пиша, ти така хубаво го обобщи! 8-)

102thedream
07-12-2015, 08:30
за да опознаете някой той трябва да го позволи така че чакайте си
от друга страна можеш да разбереш много за човек и от няколко часа заедно
само аз ли правя разлика между 'да тръгнеш с някого' и 'връзка'
и последно повечето момичета като ги опознаеш.. както и да е;д

anonymous708973
07-12-2015, 09:37
Абееее, да позволи, звучи ми същото като кифленското "аз трудно допускам хора до себе си, защото много са ме наранявали", и тва на... 16!

Иначе повдигаш темата за разликата, което е интересен аспект; зависи обаче от нагласата - и преди като сме писали по темата, няколко момичета тук споменаха, че започвам връзка винаги с нагласата за нещо сериозно, така че не е просто хойкане нагоре-надолу.