PDA

View Full Version : Срещу ГМО в ЕС - причината за масовия рак



LoveInfect
07-09-2015, 20:45
Днес имаше протест срещу Монсанто, но не можах да отида :( :( :(
Ако не знаете кои са, това е най-голямата фирма за ГМО продукти в света(американска). В ЕС са забранени продуктите й освен царевицата и картофите :( :(

Това е изключително важно, защото ГМО културите заразяват другите култури и причиняват мутации при хората и животните, покрай тях броят на алергиите нараства със над 60%
А напоследък рака е станал нещо като масова епидемия (ако не знаете рака се получава най-често като ти мутират гените)

Това е ислючително важна тема, и мисля че поне трябва да пишат на етикетите като има ГМО.
Моля, прегледайте този линк http://www.budnaera.com/2013-01/2013-03-24_03.html

ДОТА
07-09-2015, 20:46
Това е ислючително важна тема, и мисля че поне трябва да пишат на етикетите като има ГМО.


Скоро няма да има нужда да го пишат, хората ще знаят, че го има във всеки един продукт.

defender
07-09-2015, 21:00
всичко измислена в Амарека е чудо
американците са специална нация

но преди да дойде чудото гмо задължително трябва да има референдум, защото това засяга пряко всички нас.

американската демокрация срещу американското "чудо" гмо

кой ще победи

LoveInfect
07-09-2015, 21:16
Скоро няма да има нужда да го пишат, хората ще знаят, че го има във всеки един продукт.

В момента съм на село и се чувствам в безопасност, а като съм в София, ще се боря докрай, ако щат живота да ми съсипват. Да и *** на м**** им **т**а на тия американци _!_

golemiq_korab_minava
07-09-2015, 22:04
ГМо или пръскани с 1000 пестицида все едно

LoveInfect
07-09-2015, 22:06
ГМо или пръскани с 1000 пестицида все едно

Ти добре ли си? Тва са КОРЕННО различни неща!!!

defender
07-09-2015, 22:06
ГМо или пръскани с 1000 пестицида все едно

пръскани, ама отвътре навън. :D

defender
07-09-2015, 22:09
скоро чух един случай дето един човек имал алергия към риба, но взема си един гмо домат (с рибен ген) изяжда го и после получил алергичен шок и умрял

LoveInfect
07-09-2015, 22:14
Ми по-принцип си е точно така, точно такива неща се случват всеки ден, но незнаех че има алергия от риба.

golemiq_korab_minava
07-09-2015, 22:15
Ти добре ли си? Тва са КОРЕННО различни неща!!!

химията, която убива

насекомите


плевелите


микроорганизмите


дребни бозайници

я ядеш


заедно

golemiq_korab_minava
07-09-2015, 22:19
и радиоактивните държове

киселнните дъждове в близост до предрпиятията забравих

LoveInfect
07-09-2015, 22:24
и радиоактивните държове

киселнните дъждове в близост до предрпиятията забравих

Не

golemiq_korab_minava
07-09-2015, 22:33
Не

какво не?

golemiq_korab_minava
07-09-2015, 22:33
+ торенето с изкуствени торове

LoveInfect
07-09-2015, 22:45
Генно модифициране е да промениш генна на семето по изкуствен начин, това довежда до алергии и мутации.
Торенето може да интоксинираш растението, т.е да поеме все едно препарати. Но по-лошото при торенето е че не поетият от растението тор отива в подпочваните води оттам в морето, и оттам цялото море става на водорасли, щот тора създава условия за водораслите. Оттам се заклатушва цялата екосистема.
Затова ти казвам че са коренно различни.

golemiq_korab_minava
07-09-2015, 23:15
Генно модифициране е да промениш генна на семето по изкуствен начин, това довежда до алергии и мутации.
Торенето може да интоксинираш растението, т.е да поеме все едно препарати. Но по-лошото при торенето е че не поетият от растението тор отива в подпочваните води оттам в морето, и оттам цялото море става на водорасли, щот тора създава условия за водораслите. Оттам се заклатушва цялата екосистема.
Затова ти казвам че са коренно различни.


мерси че ме уведоми

ако искаш да те запозная с един професор по генетика да го научиш на нещо полезно, че виждам много ги разбираш?

А сега да те поправя.

Първо позна че няма нищо общо.
Позна и че прекомерното торене отива някъде, където не трябва и замързява. Обаче последствията не са толкова за морето, колкото за по-малкте басейни. Почвите също се вкисляват.

LoveInfect
07-09-2015, 23:26
Позна..
ДА НЕ СЪМ ТИ ВРАЧКА
За това какво става с торовете съм го учила а за ГМОто се интересувах, нямам нищо за поправяне.

golemiq_korab_minava
07-09-2015, 23:31
Позна..
ДА НЕ СЪМ ТИ ВРАЧКА
За това какво става с торовете съм го учила а за ГМОто се интересувах, нямам нищо за поправяне.

Искам източниците и авторите за дадената информация относно ГМО-то и торовете и пестицидите.

LoveInfect
07-10-2015, 18:35
Едното е линкът в темата, а другото го учих в училище.

golemiq_korab_minava
07-10-2015, 19:22
Едното е линкът в темата, а другото го учих в училище.

За да бъдеш убедителна, не можеш да извадиш една статия от интернет, на която дори не се е разписал създателят й, та хората да ти поверват. Когато е четох се сблъсках с наистина големи противоречия, двусмислици и дори измислици на определени етапи, а в същото време беше написана дълго и нашироко. Тоест ти самата не знам до колко си осмислила всичко, защото се очаква читателят да има сериозно научни познание в областа, а не страх от неизяснимото.
Още си малка, но учебниците всъщност са една много малка общообразователна единица, но да не прекалявам.
Ако се запознаеш действително със състоянието и процесите на аграрния сектор, на производството и реализацията на семена и добив, ще разбереш всъщност какво е монопол и мръсни схеми, но и какво в частност е пестицид или ген. Че днешната обстановка у нас не е по-зле от тази в САЩ. Че ако гените толкова лесни предизвикваха мутации ние вече нямаше да съществуваме, а ИН-витро техниниките щяха оддавна не от религията да се забраняват, ами може би от нациситите дори.
Не ме разбирай погрешно, аз също съм против ГМО (то и е забранено у нас), защото и аз съм от прослойката хора, които вярват, че човек не може да се бърка толкова надалеч в природата, но това не означва нищо, защото действително за други не е така. А в някои страни продължават да умират от глад хиляди. Против съм обаче категорично у нас ГМО ;)

LoveInfect
07-10-2015, 19:26
Все намираш начин да ме критикуваш :D
Знам че нямаш нищо лично срещу мен, затова предполагам че просто си перфекционист :)

LoveInfect
07-10-2015, 19:29
А колкото до глада, изхвърляме милярди тонове годна за ядене храна в Европа. Ако тази храна отиваше в бедните страни, нямаше да има глад.

LoveInfect
07-10-2015, 19:31
И друго, от къде накъде ще сравняваш тукашната обдтановка с тази в САЩ? В САЩ са толкова зле че труповете им не се разлагат, а плодовете им имат вкус на пластмаса.

golemiq_korab_minava
07-10-2015, 19:36
ако говорим специално за тази тема - споделял съм, че се развивам в тази сфера

Умно момиче си за възрастта си, любознателна и много ми харесва, че се интересуваш и четеш, но имаш още много да се развиваш и порасваш и променяш. Аз преди преди 6 години (на 15) бях и на по-малък акъл, спомям си как разсъждавах, нормално е.

golemiq_korab_minava
07-10-2015, 19:41
И друго, от къде накъде ще сравняваш тукашната обдтановка с тази в САЩ? В САЩ са толкова зле че труповете им не се разлагат, а плодовете им имат вкус на пластмаса.

на теория, ако бяхме разумен вид, нямаше да има глад и 12 милиарда да бяхме

В България са останали все още много запазени чисти еколоични кътове, за биологично чисто земеделе, но пустеят. Това което предлагат на пазарите ни не се рализачва особено. С излючение, че още не сме развили хидрополно зеленчукопроизводство. Само дето на 50 процента ние ядем вносни плодове и зеленчуци.

LoveInfect
07-10-2015, 20:33
За жалост да :(
В коя сфера се развиваш точно? Да не учиш екология?

golemiq_korab_minava
07-10-2015, 21:43
Агрономство. Като цяло и екологията ме влечеше но не я свързвам много с работата. Едно е нашето образование ,друго е професията . трагично е вече навсякъде. Не само в българия вече ще става трудно обаче то и тук идва необходимостта от вяра при хората за бъдещето им. Не всичко е пропаст

Aeternal
07-11-2015, 16:00
Климата в тая тема ми харесва, ако четеше толкова и за политика щеше да прави много по-добро впечатление.

Не знам колко чисти места са останали в България, ама лично познавам човек, който след дъжд си мие всичко посято в градинката на двора с маркуча. Буквално минава едно по едно и си измива растенията.
Страшно е това.

ДОТА
07-11-2015, 16:16
Не знам колко чисти места са останали в България, ама лично познавам човек, който след дъжд си мие всичко посято в градинката на двора с маркуча. Буквално минава едно по едно и си измива растенията.
Страшно е това.

Те познатите ти са същите малоумници като теб, или ползва вода от чешмата, а не от кладенец, което също не е по-различно.

Aeternal
07-11-2015, 16:29
Те познатите ти са същите малоумници като теб, или ползва вода от чешмата, а не от кладенец, което също не е по-различно.

Хахахахаахахахха

golemiq_korab_minava
07-11-2015, 16:30
Климата в тая тема ми харесва, ако четеше толкова и за политика щеше да прави много по-добро впечатление.

Не знам колко чисти места са останали в България, ама лично познавам човек, който след дъжд си мие всичко посято в градинката на двора с маркуча. Буквално минава едно по едно и си измива растенията.
Страшно е това.

съветвам те да прочетеш книгата - сблъсъктът на цивилизациите и преобразуването на световния ред. на Самюъл Хънтингтън 1999, или НАТО или неутралитет. българска дилема.

Aeternal
07-11-2015, 18:42
Мислиш ли, че имаш капацитета да го водиш тоя спор?
Чел ли си ги тея неща, или само са ти разказвали за тях?

Щото ако искаш можем да влезем в спор за това как няма конфликт между либерализма на западната цивилизация и изконните български ценности.

golemiq_korab_minava
07-11-2015, 19:35
ще видим, времето ще покаже.. ще видим и ЕС още колко ще му държАТ конците, че като гледам всеки само дърпа за себе си.

Защото в тази система ЕС набляга само на високотехнологичните инвестиции и безработицата ще го унищожи.

LoveInfect
07-11-2015, 22:57
ще видим, времето ще покаже.. ще видим и ЕС още колко ще му държАТ конците, че като гледам всеки само дърпа за себе си.

Защото в тази система ЕС набляга само на високотехнологичните инвестиции и безработицата ще го унищожи.

++