PDA

View Full Version : Пушене



Meoω ^ᴥ^
07-13-2015, 11:05
Когато бях на 12 от чисто любопитство пробвах да пуша...хареса ми.Но като че лии не съм искала да пробвам пак или да пуша по често;такаа година по късно не пуша но интереса към цигарите ми се завърна и ми се пуши..лошо е наистена....какво да правя;как да го спра?:///

haritov
07-13-2015, 17:53
Когато бях на 12 от чисто любопитство пробвах да пуша...хареса ми.Но като че лии не съм искала да пробвам пак или да пуша по често;такаа година по късно не пуша но интереса към цигарите ми се завърна и ми се пуши..лошо е наистена....какво да правя;как да го спра?:///

всеки има воля да спре нещо просто не пуши това е

batkodoki
07-13-2015, 18:17
Мозъкът се дразни/амбицира от нещо дето няма и се фиксира на него. Така сме устроени.

Купи кутия цигари и без да я разпечатваш я носи със себе си, казвай си - "ИМАМ, но не искам СЕГА", ееееее.... на 1 август може и да запаля.....

- определено ще ти мине мерака за тютюна :)

Lv4e
07-15-2015, 09:45
Щом можеш да се сдържиш... Това означава, че можеш.. И на мен ми се пие алкохол, но повтарям си колко е вредно, какво ще ми причини и т.н. :) Наистина много добре те разбирам, но освен да не си купиш да се сдържиш нищо др. не можеш.

Ако искаш да се успокоиш.. Направи си ментов чай. Може пък да дъвчеш мента. Също така си купи лавандула, която също така успокоява. Просто опитвай се да мислиш за др. неща.

per-dead
07-15-2015, 10:40
наистена

Според мен това е реалното lo6o.
Иначе цигарките лесно се спират в начален стадии :D

sl1nceetoo
07-15-2015, 11:20
стадий

denidimitrova
07-15-2015, 12:27
Просто не пуши по много. Защото колкото повече пушиш, толкова повече ще ти сепуши и ще ти се увеличава нуждата. Аз примерно имам периоди, в които пуша повече, но това зависи и от стреса. Но има и такива, в които просто неми се пуши или паля по 2 - 3 на ден. А ако си кажа, че няма - просто не го правя. Важно е да имаш воля. Познавам хора, които без проблем са спирали (дългогодишни пушачи имам предвид)

Meoω ^ᴥ^
07-16-2015, 11:20
Благодаря ви много! :)

Dwyd96
07-16-2015, 11:52
Пробвай с никотинови дъвки..

panda437
07-16-2015, 13:04
Хвърляш кутията в една кофа и когато излизаш си взимай пари, но да не са достатъчно, за да ти стигнат за цигари. Иначе воля му е майката. С друго не може, а за никотиновите дъвки и лепенки - зависи от организма и не е сигурно, че ще помогнат, но няма лошо да пробваш (на майка ми лепенките не й помогнаха).

raggamuffinbabbyyy
07-16-2015, 16:20
За да спрeш цигаритe,трябва да имаш голяма воля :)

Filka
07-17-2015, 15:31
Пушенето е здравословно до 18 годишна възраст, понеже пречиства белите дробове. Това се учи в 10 клас.

BeautyCupcake
07-23-2015, 18:43
Чувала съм, че има некви магнити за уши или гривни за ръце дето те карат да спреш да пушиш. Майката на една моя приятелка си е взела такава гривна и спряла да пуши... Чудна работа...

Genasis
07-23-2015, 19:32
Магнити, гривни и т.н НЕ ТИ ТРЯБВАТ!

Просто трябва да се стараеш и да не мислиш за това, когато ти се допуши просто помисли за лошите странни на цигарите!
Да и както казаха по-горе ти щом още си в началните стадий споко, но ако почнеш.. едва ли ще ти е толкова лесно!