PDA

View Full Version : Болка горе дясно в корема



Misu
07-13-2015, 11:21
От седмица насам ме боли горната дясна част на корема. Чувствам се отпаднала. Имам гадене, но не съм повръщала. Болката се появява късно вечер ( 1-2ч.) или сутрин (10-11ч.). Също така боли когато изям нещо тестено. Намален апетит. Ако изям нещо каквото и да е ми се гади. Имам диария. Понякога чувствам, че ми се ходи по голяма нужда, но когато отида не излиза нищо. Оперирана съм от апандисит преди 2г. Не искам да отида на лекар защото на 20 заминавам на море и не искам да си проваля ваканцията. Мислите ли че е сериозно?

batkodoki
07-13-2015, 18:34
ВЪЗРАСТ@ПОЛ?!

Трябва да те види добър гастроентеролог.
Вероятно се касае за дуоденална язва и/или гастрит.
В наше време има революционен пробив лекуващ тези неща - вземат се едни капсули продължително време предписани от лекар.

fls63
07-13-2015, 20:10
Не е изключена и вероятността за апандисит.

itslili
07-13-2015, 20:42
Не е изключена и вероятността за апандисит.

Не четеш ли ,че пише че е опериран от апандисит ....


И аз бях така ,влязох в болница за седмица съмняваха се за операция за апандисит и накрая се оказа ,че е някаква бактерия в дебелото черво

kalpazanka
07-13-2015, 20:42
Не е изключена и вероятността за апандисит.


Оперирана съм от апандисит преди 2г.

:lol: :lol: :lol:

Misu
07-13-2015, 20:55
Момиче, 17г. Язвата наследствена ли е? Дядо ми е опериран. Не съм сигурна но доколкото ми е известно някои язви се оперират.

batkodoki
07-13-2015, 20:55
Айде още еди Лекар с 50 години стаж се изказа :)

Не е изключено нищо разбира се! Дистанционни диагнози само д-р Хаус поставя. :)

Хубаво възпаленият апендикс НИКОГА НЕ дава болки "по часовник", никога не манифестира по този начин.
Рядко дава ексцес без дефанс, винаги се излъчва без да нарушава метамерната си зона. Лесно се доказва с банална параклиника на олевяла картина.
Тук нищо от това не е налице!

Misu
07-13-2015, 20:57
И определено не искам операция, затова искам да изчакам поне докато се върна, но и не искам да оплескам здравето си. Може ли да е от стрес?

RazorEyes
07-14-2015, 03:39
Оперирана съм от апандисит преди 2г.

Тъй ще е като ядеш семките с шлюпките. :(

anonymous708973
07-14-2015, 07:40
Айде още еди Лекар с 50 години стаж се изказа :)

Не е изключено нищо разбира се! Дистанционни диагнози само д-р Хаус поставя. :)

Хубаво възпаленият апендикс НИКОГА НЕ дава болки "по часовник", никога не манифестира по този начин.
Рядко дава ексцес без дефанс, винаги се излъчва без да нарушава метамерната си зона. Лесно се доказва с банална параклиника на олевяла картина.
Тук нищо от това не е налице!

Гледай сега, очевидно си лекар с опит, ама се вземи в ръце и отговаряй адекватно за форум. Много е хубаво, че отделяш от времето си, ама мислиш ли, че авторката нещо разбра или че постът ти е полезен? Его ли помпиш или наистина не можеш да обясниш на нормален език? При един добър лекар пациентът няма нужда от медицинско образование, за да разбере за какво става дума, и впрочем, камарата термини често е именно това, което плаши пациента. Няма ли patient communication като тема/предмет в медицинското образование?

kalpazanka
07-14-2015, 11:24
^Като рожба на българското мед. образование- те такова животно нЕма.
Иначе най-важното е събрано в едно изречение накрая- тва не е картинка на апендицит (Тук нищо от това не е налице!).
Ровенето в гугъл за дефанс не изисква нечовешки усилия. Олевяването пък е обяснено идеално още с първия резултат в търсачката.

haritov
07-14-2015, 11:55
Гледай сега, очевидно си лекар с опит, ама се вземи в ръце и отговаряй адекватно за форум. Много е хубаво, че отделяш от времето си, ама мислиш ли, че авторката нещо разбра или че постът ти е полезен? Его ли помпиш или наистина не можеш да обясниш на нормален език? При един добър лекар пациентът няма нужда от медицинско образование, за да разбере за какво става дума, и впрочем, камарата термини често е именно това, което плаши пациента. Няма ли patient communication като тема/предмет в медицинското образование?
във ветеринарната медицина има

било то със животното или стопанина

но понякога трябва да използваш термини при това не съвсем точни за да накараш някой да се лекува когато има нужда

защото ако му кажеш имаш еди какво си на чист език може да не осъзнае за какво става дума

все едно да кажа че котката на някой има калицивироза

вярно е ще ме гледа като извънземно ако му кажа котешки грип ще си помисли ще се оправи за нула време което не е вярно

ама ако му кажа че има чума ще му се изправят косите на тоя като и трите неща са едно и също нещо

извода е че за да знаеш какво става с теб трябва да имаш някаква култура

и че много често се налага да се използват така наречените страшни термини най-вече при българина който започва да се лекува като вижда че умира вече

anonymous708973
07-14-2015, 12:57
^Като рожба на българското мед. образование- те такова животно нЕма.
Иначе най-важното е събрано в едно изречение накрая- тва не е картинка на апендицит (Тук нищо от това не е налице!).
Ровенето в гугъл за дефанс не изисква нечовешки усилия. Олевяването пък е обяснено идеално още с първия резултат в търсачката.

Аз като отивам на лекар, очаквам след това да не ми се налага да ровя в гугъл. Ако ставаше така, изобщо нямаше да ходя, хем няма да чакам и часове наред.

haritov
07-14-2015, 14:08
Аз като отивам на лекар, очаквам след това да не ми се налага да ровя в гугъл. Ако ставаше така, изобщо нямаше да ходя, хем няма да чакам и часове наред.

смятай какво става като се стигне до лечението

май ще те преглеждат с дни тебе