PDA

View Full Version : ..Предложения..?



veselena3333
07-14-2015, 21:55
Здравейте...
От Севлиево съм и тази година имах изпити и не бях никак доволна от резултатите ,които са 4.079 по български език и 3.256 по математика и кандидатствах за Бъчваров 2 пъти с бал 22.837 в паралелка с Професия „Техник на компютърни системи” Специалност „Компютърна техника и технологии” , но не бях приета и 2-та пъти , след това пък изпуснах паралелката със Информационни и английски в гимназията ,заради 2-та пъти в Бъчваров ,тоест беше пълно и за 3-то класиране се борих за 1 място в паралелка с изучаване на математика и английски ,но нямах късмет и там и сега си оставам в обикновенна паралелка...Баща ми ме наказа сега цяло лято без телефон и лаптоп, защото не ме приеха в Бъчваров и бях изпуснала местата за гимназията(както казах) и той си мисли ,че в обикновенните паралелки си учат само боклуци и двойкаджии.Чувала съм , че максималния бал за 8-ми клас е 30 и съм се опътила за училище в което ще ми предложат Информационни технологии с английски език( или някоя езикова гимназия задължително с английски език , защото английски и информационни са предметите които ми вървят), има такава паралелка в Бъчваров в града ми след 8 клас пак мога да кандидатствам , но предпочитам да съм някъде извън това тъпо градче.Например:Русе , Стара Загора , Велико Търново или Пловдив(някои по-близки до Севлиево)... Родителите ми много ги притеснява това , че ще тръгна по лошия път , зимата как ще бъде в снега и все ми повтарят ,че средното образование навсякъде е едно и също и какво ли още не, НО баща ми се влияе твърде много от неговите колеги ,докато майка ми ме разбира страшно много .. Мисля да им докажа, че мога да се пера и да си чистя и ще ми е малко трудно 1-та година докато свикна , но мисля че ще се справя... Плюс това съм му повтаряла 200 пъти , че Бъчваров , не е училище за мен ,защото там познавам момче с 182 неизвинени и други момичета са ми казвали , че учителските стай са в гозби ... ДА в гозби готвят си учителите , пускат си учениците и си карат по 1,2 часа най-много и ВСИЧКО е връзкарска работа или повечето.НЕ МОЖЕ циганка от Горна Росица да ми влезе с бал 26 при положение , че не може да си напише името ..... Бях в гимназията до 7-ми клас и явно и за 8-ми клас ще съм там.Учителя при който ходя на допълнителни уроци каза на баща ми , че просто математиката НЕ ми върви , смисъл алгебрата си я разбирам(уравнения,неравен ства), но геометрията ми куца ... Сигурна съм , че тази година в 8-ми клас , ще се напъна и то яко за бал поне 29 , защото ми се излиза извън града и все пак от това зависи и хлябът ми ;) Знам , че баща ми прави всичко това за мое добро , но все пак това което ме влече мен и което ми се отдава на мен , а не това което той и неговите колеги са решили.Търсих в интернет за училища с прием след 8-ми клас с такава професия , но всичко удря на камък при мен...Моля ви предложете ми училища след 8-ми клас , които да предлагат нещо свързано с Информационни , Английски , Испански(не съм учила) и на последно място Математиката.

tochko
07-15-2015, 08:12
Виж на ЛС
От това което прочитам в общи линии разбрах че търсиш нещо Свързано с език и информатика. Жалкото в случая е, че информатиката е непременно свързана с математика, която ще се наложи да научиш. Това за часовете, отсъствията в училище и гозбите ми е познато, но е преовеличено и все пак става дума за дисциплина, не за качество на знанията. До колкото знам дисциплината куца навсякъде в средните училища, да не останеш разочарована. Качеството на знанията които ти трябват да преминеш хич не е ниско във въпросното училище, като се сетя, май няма предмет по който да се минава лесно, а специалните са голям чеп. Всеки случай ти търсиш знания, не казарма. Мисълта ми е да не отписваш Бъчвара.
За друго училище с подобни специалности се сещам за ПГМЕТ Габрово, но не мисли, че щом си се провалила за Бъчваров, ще влезеш по мед и масло някъде другаде.
Желая ти успех

veselena3333
07-15-2015, 20:02
Общо взето това + проблемите с баща ми ... Колкото мога се старая да запомня поне нещо от математиката и според мен е напредък , че завърших с 4 годишна оценка , но явно не стига ... Също така са ми казвали , че когато на самата паралелка не и достигат хора на 2 или 3 класиране приемат и с 3-ки ... На мен просто ми се иска училище в което да ти е кеф да учиш , а не да те спукват насила от учене ...За мен и в обикновените паралелки не е зле.Например 7-ми клас бях математическа и бях А , а обикновените се водеха Б,В,Г и мога да кажа , че самото поведение и оценките на обикновените паралелки бяха много по-различни и добри от на математическата например ... Да ти кажа ли провалих се , защото тази година си имаше много кандидати за нея и като гледах таблото с резултатите имаше приети с по 23 бал , а аз бях толкова близко до него и ако нямаше много хора , 100% сега щях да съм приета ... Все пак ме приеха с ЦПУ , но отказах , защото това не е за жена и сега ще съм си обикновенна ;(

tochko
07-16-2015, 08:27
Намери ме във ФБ и пиши на лични, тук по-рядко влизам

thetruth2002
07-17-2015, 21:54
Щом ти се занимава с компютри и нямаш толкова високи оценки, кандидатствай в ПГЕЕ "Апостол Арнаудов", в Русе.
Има паралелка след 8-клас, мисля, че се водиш нещо като компютърен техник (III квалицикационна степен, ест.), след като завършиш. За езика - не знам, предполагам, че знаеш, че ще в ПГ-тата имат предмети по специалността и пр. и съответно имат по 2-3ч АЕ седмично, но ако имаш желание, би могъл да научиш езика на добро ниво без нужда от допълнителни уроци.

veselena3333
07-24-2015, 13:36
Благодаря ви , но вчера ни се обадиха , освободило се е място и съм приета ^^

ангелче_12513
07-27-2015, 17:10
Бях чел някъде , че след 8 клас пак можеш да влезеш навсякъде , но трябва да пишеш писмо до директора на училището и ако те уважи , държиш приравнителни изпити по специалните предмети в сградата на самото училище. Успех.