PDA

View Full Version : Коса.



annahlea
07-15-2015, 12:05
Постнах това и на друго място,но nvm,ще ме търпите.
На 13 съм,и мисля да си боядисам косата синя.Поисках разрешение от родителите ми естествено,позволиха ми,но казаха да внимавам.Гледах доста клипове,за болядисване,изрусяване и всичко на косата,но момичетата са по-големи и са бодядисвали и изрусявали косата си повече от един път.Някои казват,че косата ставала суха,започвала да пада и etc.Други казват,че нищо не ставало.
От друга страна на нещата,имам страх от това,че живея в малък град и хората ще започнат да ми се подиграват,но,честно казано не ме интересува много това.
От друга страна пък,идеята ми е,ако се изруся и се боядисам синя,след време,върху синьото да сложа кафяво.Не знам какво ще се получи,честно.
Объркана съм,помощ,давайте мнения,съвети и всичко което ви дойде на ум.

denidimitrova
07-15-2015, 12:22
Е, върху синьото кафявоо... то това ще стане нещо отварително...
Много си малка, че да си гориш от сега косата. Ако ти е тъмна косата русото няма да хване. Трябва да се обезцветиш, което е и много болезнено. След това направо синьото, което ще изисква доста поддръжка. Трябва всеки месец да си боядисваш корените, а когато боята започне да исветлява и пада - цялата коса. Накрая ще заприлича на метла ако не използваш и подходящи препарати за коса, които да заздравяват и т.н. Според мен не си струва всичко това и то на такава възраст. Изчакай идеята да ти отлежи в главата, да мине време.. И аз съм искала на няколко пъти да си правя червена и то в някакви критични моменти, в които имам нужда от промяна, но след това осъзнавам, че не държа толкова. Предпочитам да си запазя косата здрава. На една приятелка от чести боядисвания вече и расте супер бавно и се подстрига късо, защото направо не беше за гледане. ;)

annahlea
07-15-2015, 12:39
Е, върху синьото кафявоо... то това ще стане нещо отварително...
Много си малка, че да си гориш от сега косата. Ако ти е тъмна косата русото няма да хване. Трябва да се обезцветиш, което е и много болезнено. След това направо синьото, което ще изисква доста поддръжка. Трябва всеки месец да си боядисваш корените, а когато боята започне да исветлява и пада - цялата коса. Накрая ще заприлича на метла ако не използваш и подходящи препарати за коса, които да заздравяват и т.н. Според мен не си струва всичко това и то на такава възраст. Изчакай идеята да ти отлежи в главата, да мине време.. И аз съм искала на няколко пъти да си правя червена и то в някакви критични моменти, в които имам нужда от промяна, но след това осъзнавам, че не държа толкова. Предпочитам да си запазя косата здрава. На една приятелка от чести боядисвания вече и расте супер бавно и се подстрига късо, защото направо не беше за гледане. ;)
Относно синьото върху кафяво,съгласна съм.Просто преди месец,една приятелка беше със лилава коса,и отгоре направо намаца кафявото и стана доста тъмно лилаво,та се чудех какво ще стане ако е със синьо.
Иначе,честно да си кажа,почвам да се отказвам,понеже косата ми ии тя на коса на мяза,цъфти оттук оттам,суха,понякога мазна,абе без коментар.
Преди седмица пък,съседката ми ми разказваше как дъщеря й направо сложила синята боя върху косата й (която е кафява) и се получило тъмно синьо,и някакви такива.
Май,май няма да се боядисвам.Благодаря за съвета,иначе! :*

Smilee..
07-22-2015, 11:45
Не се боядисвай - ще си поразиш косата , а си малка още .

marilyn
07-22-2015, 18:04
Косата може да не се съсипе след боядисване, може и да не се съсипе. Ако искаш да имаш красива и здрава коса, трябва да полагаш много грижи. На първо място хубава боя, фризьор, който да те боядиса, а това не са малко пари. След това сменяш цялата си козметика - всички продукти трябва да са за боядисана коса, защото така ще запазиш цвета си и ще възстановиш косата. Качествените продукти са скъпи. Каквото и да си говорим качествените продукти за коса са скъпи. Ако искаш да имаш красива коса, ще ти трябват маски, масла, хубави шампоани и т.н. Ако мислиш просто да се боядисаш и да престанеш да се грижиш за косата си - по-добре не го прави.