PDA

View Full Version : Чистене на термопаста



RK2
07-15-2015, 16:59
Здравейте, скоро ще си сменям термопастата на процесора и исках да попитам някой знае ли как става? Разбрах, че може да се махне просто със салфетка ако не е засъхнала, а ако е трябва да се почисти със разредител? чист спирт?, но моята е вече на година и половина и предполагам, че е засъхнала и не знам с какво да я почистя. Обмислях чист спирт, но разбрах, че може да навреди на компютъра ми. Та въпроса ми е с какво да я почистя?
Мерси предварително :)

haritov
07-15-2015, 18:59
калечка за уши чист спир като внимаваш да не заливаш всичко

какво по-точно ще чисриш?

ако е процесор просто го извади за да ти е по-лесно

RK2
07-15-2015, 19:07
калечка за уши чист спир като внимаваш да не заливаш всичко

какво по-точно ще чисриш?

ако е процесор просто го извади за да ти е по-лесно

Ще чистя само и единствено термо пастата от процесора. Значи чистият спирт няма да навреди на процесора?

P.S - предполагам мога да си го закупя от всяка аптека?

haritov
07-15-2015, 20:20
Ще чистя само и единствено термо пастата от процесора. Значи чистият спирт няма да навреди на процесора?

P.S - предполагам мога да си го закупя от всяка аптека?

може да навреди трябва да използваш съвсем малко количество не натискаш

най-добре в сервиз

RapExotic
07-16-2015, 16:02
Най-добре се чисти термопаста с.. термопаста. Сложи малко от новата върху старата и изчакай 1-2 часа. Самата тя действа като разтворител. След това ще я махнеш само със салфетка.

Dwyd96
07-16-2015, 18:19
Значи ако не е засъхнала със салфетка, ако е засъхнала вадиш процесора и със спирт и малко памук/ клечка за уши

Ivan4o0o0
07-16-2015, 22:23
Най-добре се чисти термопаста с.. термопаста. Сложи малко от новата върху старата и изчакай 1-2 часа. Самата тя действа като разтворител. След това ще я махнеш само със салфетка.

Така е най-добре ;)

MrCreeper
07-18-2015, 19:05
Изопропил или етанол и памук

RK2
07-18-2015, 22:01
Изопропил или етанол и памук

От къде мога да си ги купя?

MrCreeper
07-21-2015, 19:47
Етанол-а (етилов спирт) се намира из аптеките.
Изопропил трябва да се разровиш из нета.
Като те съветвам като напоиш памучето да го чистиш с движеня от ръба на процесора към вътрешната част.