PDA

View Full Version : Мнения за училищата в Русе



thetruth2002
07-15-2015, 20:25
Някой, който учи или е учил в следните училища, би ли могъл да ми отговори на въпроса, дали си заслужава да кандидатствам в тях и кое е на най-високо ниво, по отношение на преподаването на учителите, материалната база, учениците и пр.
- МГ "Баба Тонка"
- СОУЕЕ
- АГ "Гео Милев"
- ПГИУ "Елиас Канети"
П.С - Благодаря за обърнатото внимание! ;)

Rafa7a
07-16-2015, 09:03
Здравей!
Имам много познати в тези училища, за това ще ти кажа мнения за всички училища:

- МГ "Баба Тонка"
Може би най-престижната и добра гимназия в града. Нивото на образование е много високо. Тази учебна година ще уча там (8 клас ще бъда), и много хора ме бъзикат, че съм си подписал смъртния договор влизайки там, но не смятам така, ако ще ходя в някоя гимназия, само и само за да не уча, то ще отида или в Тоха, или Електро и т.н. Ако си сериозна и ти се учи сериозно, то тогава влизай там, но да знаеш, че се очаква другата година баловете да бъдат по-високи от тазгодишните (минималният тази година беше 29 и нещо), защото ще намалят сложността на матурите поради многото двойки.

-СОУЕЕ
Ако ти се учат езици, то значи си за там, но да знаеш, че това училище е с 2 нива по-ниско от МГ-то. Лично аз предпочитам СОУ "Христо Ботев" пред СОУЕЕ.

-АГ "Гео Милев"
Казвам ти това, което абсолютно всичките ми познати и приятели, които учат там, са ми го казвали. Ако ще влизаш в АГ, то ти си мазохист. Остави слуховете за многото наркомани, които учат там, тях ги има навсякъде в Русе. Учителите ще ти убият социалния живот.. всяка година много ученици остават на изпити по предмети като Психология, Музика, Физическо, Физика, Химия и т.н. Както казва един приятел, за да не останеш на изпит в АГ, или трябва да си зубър, или спортист.

-ПГИУ "Елиас Канети"
За това училище не съм чувал нищо лошо, при положение че голяма част от познатите ми учат там. 1/3 от Випуска ми от Ботев влязоха там. Ако искаш да учиш право, митничарство, мениджмънт и т.н., това е правилното училище.

За начало трябва да решиш какво искаш да учиш, защото и четирите училища са за различни специалности.
Успех с избора! :)

slicky
07-16-2015, 09:55
ХАХахахаххахаххахаххахаха хахахахахахахха тва за АГ Ххахаххахаххахаххахаххаха ха ако ти върви математика/информатика/био и химия пиши МГ, ако искаш езици- АГ(тва дето ти е казала съгражданката изобщо не е така, там е един комедиен филм с продължение 5 години)

thetruth2002
07-16-2015, 11:16
Като цяло съм си подбрал училищата по интереси и умения, т.е - вървят ми езиците и точните науки. Като цяло не мога да реша точно къде искам и не знам къде е най-подходящо за мен. В МГ предпочитам парарелките с биология и информатика, а в СОУЕЕ - паралелката с немски, защото не съм го учил до сега.В ПГИУ смятам, че спецалността "митническа и данъчна адмн." е една от най-добрите, и ако кандидатствам там, със сигурност ще бъде в тази паралелка.АГ - зарада възможността да науча езика перфекто.

thetruth2002
07-16-2015, 11:19
АГ(тва дето ти е казала съгражданката изобщо не е така, там е един комедиен филм с продължение 5 години)

Защо смяташ, че е комедиен филм?Като цяло и аз не съм чувал мнг добри мнения за т'ва дск-ло, но пак се брои за едно от най-елитните в града.

slicky
07-16-2015, 17:07
В АГ е по-лесно от МГ, но езиците се учат, естествено, ако имаш желание. Принципно за качеството на даскалото се гледа по матурите(тая година АГ са по-добре), тва за наркоманите не е вярно(тва са легенди от онова време), иначе като цяло даскалото е добро и не съжалявам, че съм бил там. :)

Rafa7a
07-16-2015, 17:19
В АГ е по-лесно от МГ, но езиците се учат, естествено, ако имаш желание. Принципно за качеството на даскалото се гледа по матурите(тая година АГ са по-добре), тва за наркоманите не е вярно(тва са легенди от онова време), иначе като цяло даскалото е добро и не съжалявам, че съм бил там. :)

Преди колко време си завършил?

slicky
07-16-2015, 17:20
Преди 1 година.

thetruth2002
07-16-2015, 22:09
Принципно за качеството на даскалото се гледа по матурите(тая година АГ са по-добре)

М, като цяло т'ва с матурите не знам до каква степен е вярно,защото това показва общо-взето какво е било нивото на училището от преди 4-5 години (8-12клас).А и някои ходят на частни уроци по дадения предмет, защото им трябва висока оценка при кандидатстването във ВУЗ

Filka
07-17-2015, 15:27
Много са гадни, отврат. Аз завърших в Русе.

Krasavicata_i_zvqra
07-17-2015, 15:34
ахх.. ми какво да ти кажа.. аз тая година завърших в русе.. не съм особено очарован... всеки втори употребява най-малко трева... обучението е ужасно учителите също... не ти препоръчвам :)

thetruth2002
07-17-2015, 19:00
ахх.. ми какво да ти кажа.. аз тая година завърших в русе.. не съм особено очарован... всеки втори употребява най-малко трева... обучението е ужасно учителите също... не ти препоръчвам :)

Къде си завършил?