PDA

View Full Version : Любовта или приятелството?



summer_resort
07-18-2015, 05:40
Здравейте! Намирам се в една доста объркана ситуация и се нуждая от помощ. От година и нещо имам връзка, с момчето се обичаме и etc. Но той си пада тревоман, излиза с такава компания и си пуши редовно. Пред мен никога не го прави, казва, че не иска. Аз никога не съм опитвала нищо, нямам и желание, а и той не ме и кара. В началото на връзката ни той имаше проблем и с по-сериозни неща, взимаше амфети, изпокарахме се и уж спря, макар че хората, с които се събира, още го правят. Казва, че му предлагат, но отказва. Разбрал е какви боклуци са това и ти пържат мозъка и не иска да се трови. (да му вярвам ли?)
От другата страна стои най-добрият ми приятел. Познаваме се от 5-6 години, имам му супер голямо доверие и никога не ми е мислил лошо. Той е твърдо против връзката ми, казва ми, че това момче не е за мен, че средата му е лоша, ще ме повлече надолу, ще започна да взимам и аз. Казва ми, че ми излиза име на наркоманка и т.н. Не ми пука какво мислят хората, аз съм щастлива с гаджето си, но и наистина когато се събера с приятелите на моя започват едни разговори за трева и т.н. , в които аз се чувствам съвсем излишна и дори ми става тъпо, че той се занимава с такива неща, макар че никога не съм му правила проблема, че пуши. Най-добрият ми приятел в общи линии ми каза да избирам-той или гаджето. И аз сега стоя между двамата и се чудя какво да правя. Обичам ги супер много и не искам да ги загубя.
Благодаря на отзовалите се предварително! :)

DEPRE$$ED OCEAN
07-18-2015, 07:29
Направо го оставяй тоя наркоман не ти трябва такъв как пък намери човек на дъното ?

usmivkata777
07-18-2015, 10:49
съмнявам се да повярваш на непознат в интернет, но наркотиците не са всеки. хората като теб не трябва да ровят там където не трябва. твоя човек може да си прави каквото поиска без разрешението ти. представи си че тупа бело и пуши хашиш, какво ще направиш? нищо естествено. това си е неговия живот и сам си е преценил кое е най-добре за него.
даже DEPRE$$ED OCEAN се е изебавал с теб.
а относно най-добрия ти приятел - харесва те, но е путка и не може да ти признае. само той има интерес да ви раздели.

RazorEyes
07-18-2015, 14:55
Тройките не са излишни в краен случай.

summer_resort
07-18-2015, 17:19
Тройките не са излишни в краен случай.

Моля за сериозни отговори.

GoodEnough
07-18-2015, 18:18
Бий му шута според мен. Отървавай се докато е време. За мен тези персонажи - тревомани, наркомани са пълни отрепки. Остави го да си пуши и смърка и амфети да зима ако иска... и оргия, ако искат с приятелите си да правят. Заебавай го. Другият, както usmivkata777 го нарече - "путка", може да е от онези - срамежливите, които те харесват, ама попадат във friendzone, но наистина ти казва правилните неща. Вариант е може би да те харесва и да иска да се разделите с приятеля ти. Някои от нас имаме принципи и не предприемаме сериозни действия с обвързано момиче. (Аз съм полу-принципен, по този въпрос :D.)

umri
07-18-2015, 19:20
Здравейте! Намирам се в една доста объркана ситуация и се нуждая от помощ. От година и нещо имам връзка, с момчето се обичаме и etc. Но той си пада тревоман, излиза с такава компания и си пуши редовно. Пред мен никога не го прави, казва, че не иска. Аз никога не съм опитвала нищо, нямам и желание, а и той не ме и кара. В началото на връзката ни той имаше проблем и с по-сериозни неща, взимаше амфети, изпокарахме се и уж спря, макар че хората, с които се събира, още го правят. Казва, че му предлагат, но отказва. Разбрал е какви боклуци са това и ти пържат мозъка и не иска да се трови. (да му вярвам ли?)
От другата страна стои най-добрият ми приятел. Познаваме се от 5-6 години, имам му супер голямо доверие и никога не ми е мислил лошо. Той е твърдо против връзката ми, казва ми, че това момче не е за мен, че средата му е лоша, ще ме повлече надолу, ще започна да взимам и аз. Казва ми, че ми излиза име на наркоманка и т.н. Не ми пука какво мислят хората, аз съм щастлива с гаджето си, но и наистина когато се събера с приятелите на моя започват едни разговори за трева и т.н. , в които аз се чувствам съвсем излишна и дори ми става тъпо, че той се занимава с такива неща, макар че никога не съм му правила проблема, че пуши. Най-добрият ми приятел в общи линии ми каза да избирам-той или гаджето. И аз сега стоя между двамата и се чудя какво да правя. Обичам ги супер много и не искам да ги загубя.
Благодаря на отзовалите се предварително! :)

Най-добрият ти приятел вероятно ревнува. Тва,,, момче да ти е най-добър приятел.. айде стига. Голяма рядкост е такова приятелство да бъде без други намерения. А и истински приятел никога няма да ти каже да избираш между него и човек, когото обичаш.

Тревата е социален наркотик и повечето хора, които пушат редовно, го правят заради компанията. Излезеш ли от компанията няма да пушиш толкова често. Може момчето да е интелигентно, да има мечти, да те кара да се чувстваш добре. Не съди човек само по това какви пороци има. Няма да повярваш колко много хора, които не пият и/или не пушат и/или не са взимали наркотици са пълни отрепки и никога за нищо няма да стават.

Може да му влияеш по някакъв начин, но не се опитвай да го променяш, да му забраняваш или да го караш да си зареже приятелите. Ако не ти харесва това, което прави и не може да си с такъв човек -- го зарежи. Но не го променяй насила, защото не работи така светът. Промяната идва, когато я пожелаеш вътрешно сам. Седни сама, помисли и ще намериш отговора. И помни, че тоя не ти е приятел.. да си налага мненията и да поставя ултиматуми за ТВОЯТА връзка. Келеш

RazorEyes
07-18-2015, 21:08
Моля за сериозни отговори.

Остани с наркомана и го изведи от пътя на наркотиците. Опитай се някак да му помогнеш. Знаех че ще ти прозвучи тъпо и за това дадох несериозен коментар, благодаря за вниманието. Другия дето ти поставя ултиматум може да мине и без теб, но този се нуждае от помощ. Библията също казва да мислим за другите повече от колкото за себе си.

Rakshy
07-18-2015, 22:07
Остани с наркомана и го изведи от пътя на наркотиците. Опитай се някак да му помогнеш. Знаех че ще ти прозвучи тъпо и за това дадох несериозен коментар, благодаря за вниманието. Другия дето ти поставя ултиматум може да мине и без теб, но този се нуждае от помощ. Библията също казва да мислим за другите повече от колкото за себе си.

о, ама ти си и набожен, леле мале.

не си дева мария, никой няма да спасяваш. "Приятеля" те иска за себе си, "гаджето" вероятно е загубена кауза, но ако той не ти е направил никъв проблем и всичко идва от "приятеля" значи зарязваш "приятеля" и си обичаш "гаджето"

easy money baby.

xoxi
07-19-2015, 08:17
Седни сама, помисли и ще намериш отговора. И помни, че тоя не ти е приятел.. да си налага мненията и да поставя ултиматуми за ТВОЯТА връзка.

Да.
Един добър приятел ще изкаже мнението си, ще може да го защити пред теб и ще те остави сама да прецениш ситуацията и кое би било най-добро за теб. Добрият приятел няма да те остави, независимо какво решение вземеш.
Първо отпиши човека, който те кара да избираш. После помисли дали си щастлива с човека, който е до теб. Остави вредните му навици, остави приятели му. Мисли за него. Ако той се държи добре с теб, ти се чувстваш добре с него, вярваш му и го искаш до себе си, какво има за обсъждане?

NomNomNom
07-19-2015, 16:23
Най-добрият ти приятел вероятно ревнува. .. А и истински приятел никога няма да ти каже да избираш между него и човек, когото обичаш.
...
Тревата е социален наркотик и повечето хора, които пушат редовно, го правят заради компанията.


Първото което си помислих ^

Та най-добрият ти приятел ревнува и ако някой те е изкоментирал, че си наркоманка, то 100 % бфф-а ти го е преувеличил, или си го е измислил и т.н.
Трева почти всеки е пробвал, доста хора пушат от време на време - по купони, събирания, някои и по-често, в рамките на компанията.
От всички тези изброени, малък процент скачат към кафево или подобно, и стават зависими.
Ако приятелят ти в останалото време е адекватен, върши си задълженията, ходи на училище или на работа - всичко е наред.
Познавам хора, на високи позиции, които си пушат всяка вечер.

Та, като цяло - на колко години сте и гаджето ти има ли някакви мечти и планове, освен тревата?

umri
07-19-2015, 21:05
Първото което си помислих ^

Та най-добрият ти приятел ревнува и ако някой те е изкоментирал, че си наркоманка, то 100 % бфф-а ти го е преувеличил, или си го е измислил и т.н.
Трева почти всеки е пробвал, доста хора пушат от време на време - по купони, събирания, някои и по-често, в рамките на компанията.
От всички тези изброени, малък процент скачат към кафево или подобно, и стават зависими.
Ако приятелят ти в останалото време е адекватен, върши си задълженията, ходи на училище или на работа - всичко е наред.
Познавам хора, на високи позиции, които си пушат всяка вечер.

Та, като цяло - на колко години сте и гаджето ти има ли някакви мечти и планове, освен тревата?
Стига перифразира.
Котка

umri
07-19-2015, 21:05
+

anonymous708973
07-19-2015, 21:58
Остави вредните му навици, остави приятели му. Мисли за него. Ако той се държи добре с теб, ти се чувстваш добре с него, вярваш му и го искаш до себе си, какво има за обсъждане?

Мега тъпо.
Игнорирай всичко лошо, нали, няма проблем. И приятелите му са важни - народът хубаво е казал "с какъвто се събираш, такъв ставаш", и вредните навици. Той Е съвкупност от приятелите си, вредните си навици, хобитата си, работата си, семейното си възпитание етц, етц. Не можеш да игнонираш части от цялостния пакет, така да се каже.
Ако се държи добре с теб - тва честно ли е единственото, което има значение? Че той може да пребива малки котенца в свободното си време, ама щом ми отваря вратата, готви ми вечеря и се разбира с родителите ми, всичко е наред?
Наречи ме старомодна, ама аз държа да съм с добър човек, а не с човек, който е добър избирателно към мен.

Corb1225
07-19-2015, 22:10
Брей, тез пушачи на трева много лоши били, направо злодеи. Ех...

umri
07-19-2015, 22:34
Мега тъпо.
Игнорирай всичко лошо, нали, няма проблем. И приятелите му са важни - народът хубаво е казал "с какъвто се събираш, такъв ставаш", и вредните навици. Той Е съвкупност от приятелите си, вредните си навици, хобитата си, работата си, семейното си възпитание етц, етц. Не можеш да игнонираш части от цялостния пакет, така да се каже.
Ако се държи добре с теб - тва честно ли е единственото, което има значение? Че той може да пребива малки котенца в свободното си време, ама щом ми отваря вратата, готви ми вечеря и се разбира с родителите ми, всичко е наред?
Наречи ме старомодна, ама аз държа да съм с добър човек, а не с човек, който е добър избирателно към мен.

:D :D :D Кай честно. Сешса, моментите, в които аргументът е нулев и изваден от контекста :D Защооооо си го причинявам

NomNomNom
07-19-2015, 23:28
Стига перифразира.
Котка

Ако го беше написал, както искам да прозвучи, щях само плюсчИ да ти дам.

jghgh
07-20-2015, 07:59
ми аз се съгласявам с пантерата,въпреки че тя си е извела мнението до крайност, но...

любовта не стига.
стига само по филмите
важно е да се събирате в подобни компании, да имате подобни ценности и т.н.; че дори и финансово да сте със сходни възможности, иначе е трудно социалното функциониране...
тоя филм коренно различни персонажи да имат трайна и дълга връзка го има само по филмите. според мен е забавно само до 1но време и няма как да доведе до дълга и хармонична връзка.

ако средата му е от тревомани и хипари, а ти не си такава, то замисли се - докога ще правиш компромиси със себе си?


не знам какво да кажа за тая тема, та ти ходиш с него от "година и нещо", явно добре сте си подредили нещата?
и въпреки това се чудиш той или приятеля ти?! та за година и нещо не успя ли да го прецениш?

явно и ти не си от най-сериозните.


и да, "най-добрият ти приятел" те манипулира
вероятно е влюбен в теб, но и загрижен..
каквото и да е, не е зряло да ти поставя ултиматуми.



нали в крайна сметка човек е в някакви отношения само ако приема човека до него безрезервно.
или поне така би трябвало. --> т.е. избира да ти е приятел, независимо от изборите ти за гадже и не знам си какво..


което ме връща отново на приятеля ти тревоман - ако смяташ, че да преглъщаш хобито и компанията му не е кой знае каква жертва за теб, харесваш го, приемаш го - бъди си с него..
ако това те дразни, зарежи го.


аз не бих се занимавала с подобен типаж момче и компания, но това съм просто аз, ти си различен човек :)

anonymous708973
07-20-2015, 11:25
:D :D :D Кай честно. Сешса, моментите, в които аргументът е нулев и изваден от контекста :D Защооооо си го причинявам

I feel ya :d

summer_resort
07-20-2015, 14:38
И двамата сме на 20. Може да се каже, че аз съм първата му сериозна връзка, с другите не се е получило именно поради "пороците", които има. Когато говори за бъдещето винаги говори за нас..да пътуваме, да живеем заедно или да отидем в чужбина дори. Не е лош човек, помага на всеки, но е в лоша среда и понякога в момент на афект от разни вещества ме е тормозел психически със страшна ревност, подозрения, параноя, крещене. Когато мине момента е много кротък и отзивчив. Прекрасно осъзнавам това му държание какъв недостатък е и защо досега никоя не се е задържала, но съм влюбена и прощавам много. Затова и в първия си пост споменах, че все още се събира със старата си наркоманска компания и ми казва, че е спрял вече да друса, но аз не зная дали да вярвам. Някой горе каза, че човек е същия като приятелите си и това ме кара да се замисля...

usmivkata777
07-20-2015, 15:14
я по-добре остави момчето да си намери някоя широко скроена. ясно е че няма да се жените, само си губите времето взаимно

Corb1225
07-20-2015, 19:23
в момент на афект от разни вещества ме е тормозел психически със страшна ревност, подозрения, параноя, крещене. Когато мине момента е много кротък и отзивчив. Прекрасно осъзнавам това му държание какъв недостатък е и защо досега никоя не се е задържала, но съм влюбена и прощавам много.
Трябваше с това да започнеш. Първо тревата не избива на агресия, тъкмо напротив. Това го правят алкохола и други наркотици. И второ, най-вероятно просто си е такъв, независимо какво е употребявал. "Ама той иначе не е такъв, само когато се напие" е любимото оправдание и самозаблуда на много жени, за да продължават да стоят в лоши връзки. Дори и да е вярно, какво значение има, ако той продължава да го прави и да се държи така? Трябва да си го избиете от главите тоя филм с любовта, когато достойнството ви е атакувано. Научете се да си го пазите. Ако е вярно, че за всеки има точно определена половинка (в което аз не вярвам), която да срещне някъде там, то със сигурност няма да е някой, който да се държи зле с вас, независимо колко често. Та, ако това е случая, просто сложи край.
Разбира се аз няма как да знам дали е така, само ти давам отправна точка. А от там нататък какви наблюдения ще правиш и какви изводи ще си извадиш, си е твоя работа. Както ти казаха, употребата на трева сама по себе си не прави никой добър или лош. Затова акцентирай на това какъв човек е той, какви качества и недостатъци има, а не какви са му пороците, макар понякога да е свързано.

NomNomNom
07-20-2015, 19:46
Трябваше с това да започнеш.
Верно си е.
+ вярно е, че е нервак и ревнив не от тревата.

Не бих понесла някой да ми крещи или да го избива някаква зверска ревност, кат' цяло стой далеч от такива драма-принцове.

GoodEnough
07-20-2015, 20:28
Казàх ли ви аз? Разбирам някой път да пуши трева заради компанията, (макар, че пак ми са антипатични такива), ама и да са вманиачени в нея и постоянно да го правят и да говорят за това.... По-добре бегай. Приятеля ти, дето тука го оплюват много хубаво ти го е казал. По нагоре го наричаха "путка", ама изглежда не е, щом говори така за гаджето ти, имайки си едно наум, че може да го изпееш...куражлия ще да е. За тази му реплика "излиза ти име", мисля че е прекалил, защото се очертава желанието му да скъсате.

anonymous708973
07-20-2015, 20:35
Когато говори за бъдещето винаги говори за нас..да пътуваме, да живеем заедно или да отидем в чужбина дори.

Не го слушай какво говори, то си личи, ако наистина го обмисля като план, а не просто да си прави вятър на устата.

golemiq_korab_minava
07-21-2015, 13:32
Здравейте! Намирам се в една доста объркана ситуация и се нуждая от помощ. От година и нещо имам връзка, с момчето се обичаме и etc. Но той си пада тревоман, излиза с такава компания и си пуши редовно. Пред мен никога не го прави, казва, че не иска. Аз никога не съм опитвала нищо, нямам и желание, а и той не ме и кара. В началото на връзката ни той имаше проблем и с по-сериозни неща, взимаше амфети, изпокарахме се и уж спря, макар че хората, с които се събира, още го правят. Казва, че му предлагат, но отказва. Разбрал е какви боклуци са това и ти пържат мозъка и не иска да се трови. (да му вярвам ли?)
От другата страна стои най-добрият ми приятел. Познаваме се от 5-6 години, имам му супер голямо доверие и никога не ми е мислил лошо. Той е твърдо против връзката ми, казва ми, че това момче не е за мен, че средата му е лоша, ще ме повлече надолу, ще започна да взимам и аз. Казва ми, че ми излиза име на наркоманка и т.н. Не ми пука какво мислят хората, аз съм щастлива с гаджето си, но и наистина когато се събера с приятелите на моя започват едни разговори за трева и т.н. , в които аз се чувствам съвсем излишна и дори ми става тъпо, че той се занимава с такива неща, макар че никога не съм му правила проблема, че пуши. Най-добрият ми приятел в общи линии ми каза да избирам-той или гаджето. И аз сега стоя между двамата и се чудя какво да правя. Обичам ги супер много и не искам да ги загубя.
Благодаря на отзовалите се предварително! :)

Ако искаш да храниш болен човек цял живот у вас, или след време да живеете в дупка на 8 етаж до в село Цигания. - успех.

summer_resort
07-22-2015, 20:20
Ако искаш да храниш болен човек цял живот у вас, или след време да живеете в дупка на 8 етаж до в село Цигания. - успех.

Искаш да ми кажеш, че приятелят ми е непоправим случай?

golemiq_korab_minava
07-23-2015, 13:35
Не казвам това, а че в повечето случаи наркотиците и сдружаването с наркоманска компания води до там. А той ако сам не разбере проумее проблема си НЕ ЗАРАДИ ТЕБ , значи най вероятно ще продължи.

golemiq_korab_minava
07-23-2015, 13:39
Ако ти каже, че заради теб ще спрв при поставен ултиматиум .. Забрави

bobositaa
07-23-2015, 18:25
щом не вярваш безусловно на гаджето ти и може да имаш дори едно бегло съмнение, че той пуши, а да не говорим, че може и да те лъже, по-добре се откажи от него, загубена кауза е. Аз лично мисля, че щом със приятеля ти си имате голямо доверие, по-добре му се довери. В крайна сметка изборът си е лично твой. Но от друга страна винаги съм вярвала, че хората, които те карат да избираш не са ти приятели, но в този случай, той ти мисли доброто...