PDA

View Full Version : Проблеми с рамото.



GoodEnough
07-18-2015, 17:47
Здравейте хора,
Ето, че дойде и моя ред да пусна тема. Колебаех се дали да я пусна тук или в раздел Спорт, но мисля, че този раздел е по-посещаван. Както и да е...
Имам проблеми с рамото и до колкото можах да разбера - по-специално страничното или предното рамо. Ходя на фитнес и по принцип си имам леки болежки там (предимно лявото беше), но нищо по-сериозно. Имах си сила, чувствах го добре след упражнение. Сегашният ми проблем дойде много неочаквано - след Rest Day (почивка). Бях на басейн с приятели, плувах доста, скокове и т.н. На следващия ден, когато отидох на фитнес забелязах, че нещо не е както трябва (започнах с гърди). С щангата всичко си е ок. Но дойде момента с дъмбелите. Не мога да вдигна десният дъмбел за вдигане от лег, полу-лег и изправена пейка. При самото нагласяне на дъмбелите участват и раменете и когато дойде този момент ръката ми трепери и нямам никаква сила в рамото. Има лека болка, но тя търпима. Най-ясно забелязах този проблем при повдигане на дъмбели в страни (lateral raise). Там дясното рамо съвсем отказва, а с лявото нямам никакъв проблем. Дясната ръка започва да трепери. След няколко мои теста открих, че не мога да вдигна предмет по-тежък от 10кг над главата. Дясното рамо някак го усещам по-тежко. Това се повтаря 2 седмици вече. Някой има ли идея, какъв може да е проблема и как мога да го оправя. Някакви мазила или нещо. При повдигане на тежест ръката ми започва да трепери.