PDA

View Full Version : Относно бенките :D



AmxModx
07-19-2015, 00:44
Тия боклуци по кожата наречени бенки как могат да бъдат махнати ? С какво се мажат ? и вярно ли е че били разделени на 2 групи злокачествени и доброкачествени, само добрите :d могат да бъдат махнати аз като малак бях луда тиква и хвърчах по улиците баш в най-голямата жега и ми се появиха бенки :d ся съм на 15 има ли значение от възраста ?

RazorEyes
07-19-2015, 01:01
Аз имах една на крака и се опитах да си я махна с бръснарското ножче. Не си я махнах защото докато го правих много взе да боли. По-късно открих че ако си махнеш бенка имаш риск да хванеш рак на кожата. Аз дори не се къпах от страх да не си махна някоя инцидентно.

galen_plamen
07-19-2015, 12:32
най-добре не прави нищо сам ,
от изразите си личи ,че не знаеш и можеш само да си навредиш
,
бенки не се мажат , ако са големи и изпъкнали може да се премахнат само с операция

kalpazanka
07-19-2015, 13:32
Могат да се премахнат с лазер, могат да се премахнат и с операция. Лично аз предпочитам втория начин, защото изрязаното се праща за още специални изследвания /хистологични/.

AmxModx
07-19-2015, 19:12
Могат да се премахнат с лазер, могат да се премахнат и с операция. Лично аз предпочитам втория начин, защото изрязаното се праща за още специални изследвания /хистологични/.

От лазера вярно ли е че можело да се хване рак на кожата ? От операция да не вземе да остане белег ?

kalpazanka
07-19-2015, 20:24
От операцията ще остане белег, който с времето ще избледнява. Плюс това има и гелчета за мазане, за да стане белегът по-бързо незабележим.
Лазерът все пак си е енергия от физична гледна точка, без значение дали ще го ползваме за епилация, махане на бенки и т. н., а тая енергия се поглъща в някаква степен от клетките и дали няма да се развие рак, никой не е в състояние да гарантира.

Hayashi
07-20-2015, 09:25
Калпазанке, операцията ли препоръчваш? Аз трябва да се засурна до дерматолог най-накрая, защото имам една, която май ѝ е време да я махна.
Еднакво бързо ли става с лазар и с операция?

Едит: Аз се пазя много от слънцето, а тя от години не мръднала, но е 1 см в диаметър и предполагам за по-сигурно ще е да я махна.

kalpazanka
07-20-2015, 09:31
Операцията препоръчвам, Хаяши. Първо те накапват с лидокаин, за да видят да не си алергична. Стоиш си 20-30 минути така, отчитат пробата и ако е отрицателна, се пристъпва към манипулацията. 20-тина минути трае някъде.

Hayashi
07-20-2015, 09:39
Благодаря много! От много отдавна се чудех. Тези дни ще си взема час за дерматолог значи. Като ги знам какви са експресни сигурно пак ще е за след 4 месеца.
Към лидокаин не съм алергична със сигурност, защо най-прекрасното помагащо за всичко кремче ми го съдържа.

kalpazanka
07-20-2015, 10:55
Те са длъжни да те тестуват, Хаяши.
Дори мен ме надраскаха преди втората операция, хем бях при същия онкодерматолог, който ми направи операцийката и първия път.

Genasis
07-23-2015, 21:57
Има много голям риск за рак на кожата ако си махнеш бенка. Но има такива бенки които сами си падат след време ( от личен опит ви казвам)

kalpazanka
07-24-2015, 06:37
Има много голям риск за рак на кожата ако си махнеш бенка.

Мхм, 'начи да седим и да си чакаме меланома, че е за предпочитане...

Ch1024
07-24-2015, 07:51
Аз имам някаква бенка близо до лакътя, която ме претисни, но малка- 0,4 mm и имаше леко неравномерен цвят и не е със съвсем ясни граници, но пък не е и расла, винаги си е била толкова голяма. Ходих на дерматолог в поликлиниката, където баба ми работи и той каза, че ще ми я гори (?), ама се консултирах с други доктори и те казаха, че хич нямало нужда... Сега се чудя какво да правя.

itslili
07-31-2015, 19:58
Майка ми имале отстрани на носа две симпатични бенкии ,на мен ми харесваха ,но тя ги мяхна оперативно и сега няма как да разбереш ,че е имала бенка