PDA

View Full Version : Тренировка за крака



RiB
07-20-2015, 17:19
К'во стаа, пичаги и пУчки.

От почти 5 години вече ходя на лостове. Доволен съм от горната част, ама от краката не... и преди да прибързате с клишетата относно лостаджиите... тренирал съм около 5 години футбол, тренирал съм отделно краката си, но уви... видими резултати за жалост няма. Става дума за прасците, бедрата са си ок. Та... доколкото съм чел, за да имаш хубави прасци е нужно да имаш ген, за разлика от останалите мускулни групи. Реално не искам да ставам картоф. Затова ще помоля на някой, ако му се занимава... да сподели някакви упражнения и тренировки, с които да мога увелича обема на прасците си, ако изобщо е възможно. :)

П.С. И по възможност да не ме вкарвате в залата, защото не ми харесва. Ходил съм на фитнес, но просто не ми допада. Мерси предварително ;)

usmivkata777
07-20-2015, 20:09
ген са си. и на мен не ми вървят, въпреки че ги тренирам с 150кг без да броим моите кила

Rakshy
07-20-2015, 20:42
"готини прасци и голем кур бог ти ги дава" :Д :Д

но това не е баш така, защото щом е мускул значи можеш да го накараш да порасне. Да, трудно е, но не е невъзможно. Трябва да тренираш така, че да изкараш дет се вика сухожилията от уравнението, защото много често ти си подскачаш там, но прасеца ти не поема почти никакъв товар.

Като играх баскетбол преди вярвахме, че за да скачаш ти трябва прасец и затова само прасец правихме :Д Нещото, което пръскаше най-много беше следното - хващахме се за коша, ти можеш за успоредката или за лоста и почваш 30 бавни повторения на крак. И двата крака така. Изправяш се, задържаш за 2 (броиш до 2) пускаш бавно пак за 2 някъде и експлозивно се изправяш. Правиш 30 на единия, 30 на другия, почиваш мега късо или без почивка направо сменяш краката. Правиш ги до отказ. Случвало се е някой да падне, защото прасеца му гори :Д И това нещо го правиш след всяка тренировка. Редувай ъгъла под който си слагаш крака - дали с пръсти на вътре или навън и там още вариации, които можеш да пипнеш и виж как се товариш най-много. Ако можеш да ги правиш на малко по-високо смисл заставаш на някъв бордюр или паве или нещо просто по-високо, за да можеш да разтегнеш хубаво, тогава задръж за 1 в долно положение и пак експлозивно нагоре.

Проай чуек, ако не си ме разбрал питай.

RiB
07-22-2015, 08:29
Един вид... на лоста или успоредката да ги ползвам само като придържане да не изгубя равновесие? Ще пробвам още днес. Дано даде малко резултат, че наистина са ми слаби, а ми става тъпо така. Преди съм правил подобни, но не и до отказ. Ще пробвам и с промяната на ъгъла на повдигане.

Rakshy
07-22-2015, 09:49
Един вид... на лоста или успоредката да ги ползвам само като придържане да не изгубя равновесие? Ще пробвам още днес. Дано даде малко резултат, че наистина са ми слаби, а ми става тъпо така. Преди съм правил подобни, но не и до отказ. Ще пробвам и с промяната на ъгъла на повдигане.

мдам за баланс и за по-лесно разпределяне на тежестта, смисл ако се наклониш назад е едно, ако се наклониш напред е друго.

RiB
07-22-2015, 11:27
мдам за баланс и за по-лесно разпределяне на тежестта, смисл ако се наклониш назад е едно, ако се наклониш напред е друго.

Добре, братле. Мерси. Днес започвам сериозно и след няколко месеца, ако се присетя ще пиша дали има резултат. Само да мога да се прибера днес до нас хаха :D

RiB
07-27-2015, 08:36
Ракшу, след първата тренировка чак днес можах да ходя като хората. Напрвих я сряда и 4-5 дни ходих като наебан :D

Rakshy
07-27-2015, 12:31
That's where it's at, homeboy :D

Друга "вариация", която правихме беше след като направиш 1 серия, правиш 10-20 подскока, зависи колко сила имаш :Д
Подскоците са all-out, колкото можеш по-високо, като целта тогава беше да докоснеш таблото като скочиш. Вкарай и подскоците по-натам като свикнеш на това, което правиш в момента.

RiB
07-27-2015, 21:02
That's where it's at, homeboy :D

Друга "вариация", която правихме беше след като направиш 1 серия, правиш 10-20 подскока, зависи колко сила имаш :Д
Подскоците са all-out, колкото можеш по-високо, като целта тогава беше да докоснеш таблото като скочиш. Вкарай и подскоците по-натам като свикнеш на това, което правиш в момента.

С нетърпение чакам да вкарам и подскоците, по принцип правя доста повече, но пък натоварването ще е друго. Ще тренирам прасеца 3 пъти в седмицата пък да видим дали ще има някакъв резултат. :]

Genasis
07-27-2015, 21:17
Купи си тежести за крака и почвай да тичаш с тях, да скачаш и т.н... Иначе ще си останеш като Фики

Rakshy
07-27-2015, 21:31
Купи си тежести за крака и почвай да тичаш с тях, да скачаш и т.н... Иначе ще си останеш като Фики

вчера беше написал, че тежестите за крака се използват за скорост :/

Genasis
07-27-2015, 21:47
Бате нали за скорост се развиват мускулите , а вчера темата беше може ли да се отслабне с тежести за крака.

Rakshy
07-27-2015, 22:31
Не винаги. Можеш да станеш по-бърз без да станеш по-голям. Скоростта е по-скоро свързана с нервната система, а не с мускулите. Да, по-големият мускул има потенциала да бъде по-бърз. А тежестите на краката едва ли ще ти направят голям прасеца както тренировките за хипертрофия.

RiB
07-28-2015, 09:20
Купи си тежести за крака и почвай да тичаш с тях, да скачаш и т.н... Иначе ще си останеш като Фики

Мне... по-вредно от бягането с тежести няма. Не искам на 50 да не мога да вървя. Може да помага, но реално не искам да си прецаквам организма още по-рано. То реално самото бягане не е толкова полезно заколкото го смятат повечето хора. Бягането с тежест е като изкачване на стълби, което е наистина много вредно за ставите.

Rakshy
07-28-2015, 13:32
абе бате :D :D :D

Genasis
07-28-2015, 14:27
Мне... по-вредно от бягането с тежести няма. Не искам на 50 да не мога да вървя. Може да помага, но реално не искам да си прецаквам организма още по-рано. То реално самото бягане не е толкова полезно заколкото го смятат повечето хора. Бягането с тежест е като изкачване на стълби, което е наистина много вредно за ставите.

Бягането с тежести не е толкова вредно спокойно, едва ли 4кг могат да ти споеебат живота!

RiB
07-28-2015, 15:41
Ще се очудиш явно, ако ти кажа "да". :D

Rakshy
07-28-2015, 19:56
бате тежестите за крака се слагат на глезените. 4 кг не са достатъчни, че да ти вредят на ставите. Когато отгоре си по-тежък може да го отнесе коляното, защото то ти е в ролята на приемащ натоварването, но тъй като тежестта е под коляното изобщо не ти пука... Най-много ако тичаш някво странно да ти се натоварят hip flexor-ите, ама едва ли...

RiB
07-28-2015, 20:03
бате тежестите за крака се слагат на глезените. 4 кг не са достатъчни, че да ти вредят на ставите. Когато отгоре си по-тежък може да го отнесе коляното, защото то ти е в ролята на приемащ натоварването, но тъй като тежестта е под коляното изобщо не ти пука... Най-много ако тичаш някво странно да ти се натоварят hip flexor-ите, ама едва ли...

"ако тичаш някво странно" е тука ме изгуби :lol: :lol: Реално бих бягал, но не с тежести, защото както казах самото бягане не е полезно за ставите. Реално аз цъкам футболче често, де и смятам, че е достатъчно. Сега ще видим "методът на Ракшу" дали ще даде допълнителен резултат :Д :)))

RiB
07-28-2015, 20:07
Е, естествено доста хора са ми го казвали, включително хора, занимаващи се професионално със спорт и занимавали се професионално. Сега може и да не е вярно, но аз пак си бягам, това ми е мисълта. Няма смисъл да бягам абсолютно всеки ден, защото ще стана клечка за зъби.

Rakshy
07-28-2015, 21:16
Бягането по земя или пясък си е ок. Да бягаш по асфалт или бетон е скапано, защото няма какво да абсорбира натиска. Смисъл, тичането е нещо като основа на хората. Откакто сме слезли от дърветата бягаме по една или друга причина.

Някои хора бягат всеки ден, защото това им е като медитация. Примерно в тоя филма "игра на кодове" или нещо такова, последния филм с този, който играе Шерлок в сериалчето - Къмбър нещо си :Д, та той тичаше всеки ден защото му помагаше да мисли или нещо такова. Много успели хора тичат всеки ден. Но е важно да е в правилна среда с правилна екипировка.
Гуменки на игрището в най-близкото училище е лош избор.

Genasis
07-28-2015, 22:15
Добре бе професоре !

Rakshy
07-28-2015, 22:54
Винаги, колега.

RiB
07-29-2015, 19:56
@Rakshy, пич, я кажи според теб достатъчно ли е от твоята гледна точка следното - понеделник и сряда да съсредоточа прасците са петък бедрата. Достатъчно ли ще бъде горната част на краката да се тренира веднъж седмично? Там имам брутална програма по принцип. И съответно прасците 2 пъти или ще се иска и още?

Rakshy
07-29-2015, 20:29
зависи от човека... Защото, ако краката ти могат да растат от малко, да, 1 тренировка седмично е напълно достатъчна. Ако имаш проблем обаче трябва поне 2 пъти. Прасците дет се вика можеш да ги тренираш всеки ден. Всичко зависи от това как ще реагира тялото ти.