PDA

View Full Version : Противозачатъчни?



Ch1024
07-22-2015, 15:03
Здравейте, всички,
Отскоро си мисля дали да не започна да пия противозачатъчни, с приятеля ми не сме правили секс без презерватив, но знаете,shit happens и искам да ми е по-сигурно отколкото всеки път да се чудя дали има някакъв шанс да забременея. Та, въпросът ми е следния- трябва ли ми съгласие от родител, за да ми предпише гинеколога противозачатъчни? Защото ми е малко неудобно да говоря с майка ми на тая тема и предпочитам сама да се оправя.

kalpazanka
07-22-2015, 15:06
Ако нямаш 18, трябва да се подпише на амбулаторния лист родител/настойник.
Ако нямаш здравословни проблеми, не те съветвам да пиеш хапчетата. Плюс това диария/повръщане/прием на друг медикамент, който ускорява преработването в черния дроб, ти праща по дяволите защитата от бременност.

Ch1024
07-22-2015, 15:18
Нямам здравословни проблеми принципно, освен главоболия от време на време. Иначе да, на 17 съм, може би ще трябва да се консултирам с лекар преди да говоря евентуално с нашите. Иначе защо ако нямам здравословни проблеми да не го пия?

NomNomNom
07-22-2015, 15:18
абе, калпазанке, възможно ли е от ясмин изведнъж да започнат да ти се появяват много бенки ?

NomNomNom
07-22-2015, 15:20
Нямам здравословни проблеми принципно, освен главоболия от време на време. Иначе да, на 17 съм, може би ще трябва да се консултирам с лекар преди да говоря евентуално с нашите.
То няма вариант да не се консултираш с лекар преди това, с хормоналните препарати не трябва да се играе.
В гимназията майка ми ми беше дала оргаметрил, за да си забавя менструацията заради морета и т.н., в последсвие няколко пъти сама си копувах без рецепта.
Обаче, ей така казах на една непълнолетна приятелка, предупредих я, че не е добра идея, но тя си взе, и тече после 3 седмици без да спре.

kalpazanka
07-22-2015, 15:23
Нямам здравословни проблеми принципно, освен главоболия от време на време. Иначе да, на 17 съм, може би ще трябва да се консултирам с лекар преди да говоря евентуално с нашите. Иначе защо ако нямам здравословни проблеми да не го пия?

Щото надали на майка ти ще й е много кеф, ако ти се появят страничните реакции заради едните креватни гимнастики. Пък и не са много хората, дето биха гръмнали 200 лева за изследване на генетични нарушения на кръвосъсирването. Ако към тая сума добавим и ехографията на корем, цифрите ще набъбнат прогресивно.
А и с това главоболие, което получаваш, ако трябва да се изключи аномалия на мозъчните кръвоносни съдове с ядрено-магнитен резонанс, разходите възлизат на майка си и баща си.
Не включвам в сметката баналните чернодробни маркери и кръвната картина.
И цялата тая галимация зарад единия кеф...

Ch1024
07-22-2015, 15:23
Баба ми е медицинска сестра, с нея ми е по-лесно да говоря за това и да ме прати при генеколкога в поликлиниката :D

Ch1024
07-22-2015, 15:26
Ясно, все си прецакан. Направо ми се иска да съм момче вече. Все пак мерси за помощта.

gosopon
07-22-2015, 15:37
Абе гадно е да си жена.Хехехе........женички. :)

n.s.n.
07-22-2015, 20:58
Едно време на приятелката ми, която беше на 17 гинеколога й преписа хапчета без родител.

kalpazanka
07-23-2015, 11:36
Абе гадно е да си жена.Хехехе........женички. :)

Теб сигурно те е родил мъж :D


Едно време на приятелката ми, която беше на 17 гинеколога й преписа хапчета без родител.

Хващам се на бас, че тя си е направила всички необходими изследвания :)

denidimitrova
07-23-2015, 13:00
Ти и сама може да идеш на лекар и да питаш. Според мен си още малка а противозачатъчни, организмът ти не е достатъчно развит и може да има странични ефекти. Познавам момичета, на които им излизат много пъпки или пък напълняват. Не знам дали си струва...

AmxModx
07-23-2015, 13:38
Здравейте, всички,
Отскоро си мисля дали да не започна да пия противозачатъчни, с приятеля ми не сме правили секс без презерватив, но знаете,shit happens и искам да ми е по-сигурно отколкото всеки път да се чудя дали има някакъв шанс да забременея. Та, въпросът ми е следния- трябва ли ми съгласие от родител, за да ми предпише гинеколога противозачатъчни? Защото ми е малко неудобно да говоря с майка ми на тая тема и предпочитам сама да се оправя.

Защо да ги пиеш като знаеш че това е чиста химия ?

Ch1024
07-23-2015, 20:04
Защо да ги пиеш като знаеш че това е чиста химия ?

За да не се наложи да четете още една тема от сорта: "бременна ли съм?" (въпреки, че не съм толкова тъпа да правя секс без презерватив, дори и приятеля ми да не свърши) :D

Ch1024
07-23-2015, 20:06
Между другото разрових се в нета и намерих така наречените "свещички", които се слагат преди секс... Някой да знае нещо повече или да има някакви впечатления?

NomNomNom
07-23-2015, 20:08
Мисля, че се разтварят и ти изтичат след това ^
Поне така става със всичко, що си го пъхаш там ( като таблетки, свещички ).

kalpazanka
07-23-2015, 20:12
Ти и сама може да идеш на лекар и да питаш. Според мен си още малка а противозачатъчни, организмът ти не е достатъчно развит и може да има странични ефекти. Познавам момичета, на които им излизат много пъпки или пък напълняват. Не знам дали си струва...

Странно как ви е страх само да не напълнеете и да не пъпчасате. Никоя няма страх от това да умре от инсулт или да остане с нарушения в говора и моториката, никоя няма страх да не умре от белодробна емболия.
Наистина странно...

Ch1024
07-23-2015, 20:20
Странно как ви е страх само да не напълнеете и да не пъпчасате. Никоя няма страх от това да умре от инсулт или да остане с нарушения в говора и моториката, никоя няма страх да не умре от белодробна емболия.
Наистина странно...


Не ни е страх, просто защото не знаем за повечето от тези рискове. Доколкото разбирам, имаш добри познания по медицина, но повечето тийнове нямаме нужните знания и ни терзаят повърхностни неща като това дали няма да надебелеем или да пъпчасаме... Не е голяма философия

kalpazanka
07-23-2015, 20:25
Кофти...

Ch1024
07-23-2015, 20:48
Наистина е кофти. Вместо в училище да ни организират часове по здравно образование, са седнали да ми разправят какви полезни изкопаеми има в Южна Африка и колко са дълги игличките на борчето... Тъпа ни е учебната система, ама няма оправия.

AmxModx
07-23-2015, 21:30
Как може да има такива хора... Пият химия после не могат забременеят... OMG VEEE :d не сте ли чували за абортиране ?

Viva-95
08-15-2015, 06:21
Здравейте! Искам да попитам аз пия Жанги 0.2 от вече 2 месеца нямам никакви проблеми не ги пропускам. Вчера с приятеля ми правихме секс и той свърши в мен и след това веднага взех хапчето точно на 12 тия час без да закъснявам.Та въпроса ми е има ли това някакво значение дали ще ги пиеш преди или след секс! Благодаря!

Anaconda_fan
08-15-2015, 08:25
Наистина е кофти. Вместо в училище да ни организират часове по здравно образование, са седнали да ми разправят какви полезни изкопаеми има в Южна Африка и колко са дълги игличките на борчето... Тъпа ни е учебната система, ама няма оправия.

Тук съм абсолютно съгласен с теб. Именно поради тази причина във форума често се виждат публикации от този сорт. Не казвам, че си необразована или нещо такова, но просто на някои хора родителите им не влагат време да образоват децата си в тази сфера.

Fisherman
08-15-2015, 10:09
Нека пият бе,нека да се тъпчат с лекарства,като са прости до дупка.

Какви часове по здраво образование точно желаеш,как се прави аборт с лъжица или как се прави хубава свирка?

Във форума се виждат публикации защото поколението от 90-та година насам е брутално пропаднало по всички критерии,по-тъпи,задръстени хора едва ли някога са се разхождали по планетата Земя.

Fisherman
08-15-2015, 10:17
Как може да има такива хора... Пият химия после не могат забременеят... OMG VEEE :d не сте ли чували за абортиране ?

абортиране да не е като да отидеш до магазина за хляб и кисело мляко или да се наведеш да си вържеш връзките на обувките,тва са много сериозни неща,секса е отговорно нещо,не знам дали някога някой си е давал сметка с малкия си тинейджърски мозък

като едно момиче иска само да го пълнят като чушка,веднага може да отиде да я направят стерилна до живот и тва е,чиста работа

doktor_djeikal
08-15-2015, 10:41
Проста путко, давай само анално.