PDA

View Full Version : Екзорсизъм ?



Meth
07-24-2015, 21:39
Какво мислите за екзорсизма ? Дали това е психологична болест или има други сили, които обсебват хората ?
П.П. - Как се провежда екзорсизъм в Християнството ?

bReAk3R
07-24-2015, 22:10
Екзорсизмът е прогонване на нечисти сили от тялото на човек или от определени места. За да се проведе, екзорсистът трябва да е усетил тези неща в теб. Няма да обяснявам какво е, а направо ще разкажа как стана с един мой близък приятел. Първо човекът започна да го разпитва (какви грехове е правил съзнателно и несъзнателно, и евентуално някакви грехове на близките му (гадателство, магии и т.н.) за да разбере да не би случайно момчето да е прокълнато заради предишен роднина и затова да е обсебен.) Като разбра всички тия неща, той го "изведе" в молитва, като трябваше да се покае и отрече от тези неща НА ГЛАС (тъй като в думите има голяма сила). След всички тези неща започна самото гонене, помня, че ми беше казал, че свещенникът само е казал "В името на Исус Христос излез от него" и той се е разтреперил целия, паднал е на колене и е повърнал, почнало е да го боли всичко и се е свил чак в ъгъла на стаята, говорил е неща, които не е помнил да казва, псувал е с чужди гласове, след това го е боляло главата, някви други глупости и всичко е минало, ама си е било страшничко. Всичко звучи бая филм тука, ама пича ми е достатъчно близък, за да му повярвам. ;д Като цяло така се провежда.

Meth
07-25-2015, 09:12
Аз пък знам една история за вуйчо ми, който е имал такива проблеми с обсебвания и т.н..но това не е важно...А според теб това психологична болест ли е...или ?

inewton
07-25-2015, 09:24
Какво мислите за екзорсизма ? Дали това е психологична болест или има други сили, които обсебват хората ?
П.П. - Как се провежда екзорсизъм в Християнството ?

Преди имаше един специалист във форума, ама изчезна.

P.S. Калояне, призовавам те да обясниш на момчето!

Meth
07-25-2015, 09:44
Преди имаше един специалист във форума, ама изчезна.

P.S. Калояне, призовавам те да обясниш на момчето!
:D :D
Да, всъщност видях му темата, но не ми се стори много достоверен ...
А основният ми върос за върващи и невярващи беше, дали това е психологична болест или наистина има такива неща...аз вярвам, че има, но ме интересува какво мислят и другите по въпроса. :)

bReAk3R
07-25-2015, 10:07
Тва не е болест, тва е процес както казах, при който се прогонват демони от човека. Щом го има процеса, значи ги има и демоните според мен. А ти нали това питаш ?

Meth
07-25-2015, 10:47
Тва не е болест, тва е процес както казах, при който се прогонват демони от човека. Щом го има процеса, значи ги има и демоните според мен. А ти нали това питаш ?
Да...а доколкото розбирам, и двата процеса на прогонване и в Християнството, и в Исляма действат...но как така ?

dreamwalker
07-25-2015, 10:55
Какво ви се е случило, че да се налага екзорсизъм?

inewton
07-25-2015, 10:55
...но как така ?

Ако екзорсизмът можеше да се обясни (не с теологични аргументи, а) с наука нямаше да се основава на вяра, щеше да е факт и нямаше да бъде част от религията, а от науката.

Религията го обяснява по свой начин. Ако ти е интересно може да прочетеш.

Meth
07-25-2015, 17:20
Какво ви се е случило, че да се налага екзорсизъм?
Нищо...наясно съм как се провежда в Исляма и искам да разбера как се прави и в Християнството....чудно ми е как и в Християнството и в Исляма екзорсизмът е различен, но и двата варианта действат...

npp
07-25-2015, 20:30
досега бесовските духове са могли да обсебват определени хора чрез системата на духовното беззаконие явяваща се най-вече под формата на човешка(неправедна) религия/духовност, в Библията пише, че никакво проявление на "тъмнината" не би могло да засегне нито един човек без да има поне един, който върши (достатъчно голямо) духовно беззаконие:

"чрез един човек(също: чрез поколението на духовните беззаконници) грехът влезе в света(т.е. дяволът и неговото царство на духовно(то) беззаконие влезе/се настани в света), и чрез греха смъртта(т.е. духът на влошаването), и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци(т.е. засегна мнозина човеци), понеже всички съгрешиха(т.е. понеже мнозина се оказаха поробени на греха, някои като негови служители, други като негови жертви), - защото и преди закона грехът беше в света(т.е. защото и преди появата на човешката религия "тъмнината" беше във вселената), грях, обаче, не се вменява, когато няма закон(т.е. там където не се върши духовно беззаконие); при все това от Адама до Моисея смъртта царува и над ония, които не бяха съгрешили според престъплението на Адама(т.е. дори и над човеци, които не вършиха духовно беззаконие)" Римляни 5: 12-14

не се знае до колко ефективен е (бил) екзорсизмът в исляма и в християнството, защото е имало доста случаи когато уж всички зли/нечисти духове са били отмахвани, но се е оказвало, че все пак са останали някакви духове/сили на "тъмнината", в повечето от тези случаи е ставало така именно поради липсата на достатъчно правилна вяра у онези духовни служители/работници, които са изгонвали духовете

човешкото определение за душевна/психическа/психологическа болест може да се окаже изопачаващо нещата (в полза на неправдата), например имало е случаи когато злодеи са извършвали предумишлени убийства, предумишлено са осакатявали, изнасилвали, насилвали, и тероризирали хора, и са били считани по-скоро за душевно болни отколкото за предумишлени злодеи, когато всъщност те по-скоро са вършили нарочно такива деяния, като са могли да се контролират и да не ги вършат, в други случаи много луди хора, които не са могли да се контролират са ги изкарвали най-големи изверги заслужаващи тежко наказание и пр.

Meth
07-26-2015, 09:09
досега бесовските духове са могли да обсебват определени хора чрез системата на духовното беззаконие явяваща се най-вече под формата на човешка(неправедна) религия/духовност, в Библията пише, че никакво проявление на "тъмнината" не би могло да засегне нито един човек без да има поне един, който върши (достатъчно голямо) духовно беззаконие:

"чрез един човек(също: чрез поколението на духовните беззаконници) грехът влезе в света(т.е. дяволът и неговото царство на духовно(то) беззаконие влезе/се настани в света), и чрез греха смъртта(т.е. духът на влошаването), и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци(т.е. засегна мнозина човеци), понеже всички съгрешиха(т.е. понеже мнозина се оказаха поробени на греха, някои като негови служители, други като негови жертви), - защото и преди закона грехът беше в света(т.е. защото и преди появата на човешката религия "тъмнината" беше във вселената), грях, обаче, не се вменява, когато няма закон(т.е. там където не се върши духовно беззаконие); при все това от Адама до Моисея смъртта царува и над ония, които не бяха съгрешили според престъплението на Адама(т.е. дори и над човеци, които не вършиха духовно беззаконие)" Римляни 5: 12-14

не се знае до колко ефективен е (бил) екзорсизмът в исляма и в християнството, защото е имало доста случаи когато уж всички зли/нечисти духове са били отмахвани, но се е оказвало, че все пак са останали някакви духове/сили на "тъмнината", в повечето от тези случаи е ставало така именно поради липсата на достатъчно правилна вяра у онези духовни служители/работници, които са изгонвали духовете

човешкото определение за душевна/психическа/психологическа болест може да се окаже изопачаващо нещата (в полза на неправдата), например имало е случаи когато злодеи са извършвали предумишлени убийства, предумишлено са осакатявали, изнасилвали, насилвали, и тероризирали хора, и са били считани по-скоро за душевно болни отколкото за предумишлени злодеи, когато всъщност те по-скоро са вършили нарочно такива деяния, като са могли да се контролират и да не ги вършат, в други случаи много луди хора, които не са могли да се контролират са ги изкарвали най-големи изверги заслужаващи тежко наказание и пр.
Аха...

bReAk3R
07-26-2015, 22:53
Какъв е начина за екзорсизъм в исляма? Може и да имам отговор тук.

Meth
07-27-2015, 09:23
Какъв е начина за екзорсизъм в исляма? Може и да имам отговор тук.
Начините в Исляма може би са много, но най правилният е да се прави само и само, чрез четене на Корана.
1. Подготвяш се с молитва (намаз), за това, което искаш да правиш - тоест да извършваш екзорсисъм (обикновенно след намаза има няколко изречения, които трябва да се кажат, за тази цел)
2. (Не е задължително) Правиш си защита, чрез четене на сурета и айети от Корана, най-често се използват сура Фелак(Светлина, ден), сура Нас (Човек), сура Ихляс(Опознаване) и Айет ел курси.
3. Почваш самата процедура с ''Имената на Аллах - Рахман и Рахим'' (всяка работа така се почва) и се чете айет 148 от сура Бакара - значението на айета е ''...Където и да сте, Аллах ще ви събере на едно място. Безсъмнено неговата мощ е способна на всичко.'' и тогава джиновете, които тормозят жертвата и да искат, и да не искат се озовават в тялото на жертвата и почват да говорят от неговата уста...обикновенно първо задават въпроси като: ''Къде съм аз ? Защо съм тук ? Какви сте вие ? Какво правите ? Защо не мога да изляза ? Оставете ме!'' и тем подобни...след това се почва преговори с джина, този който провежда екзорсизма го разпитва за това-онова, например как се казва, от кое племе е, каква религия изповядва и най-важното - защо тормози тоя човек (жертвата). След като отговори на тия въпроси, а може и да не иска да отговаря, тогава се четат сурета от Корана от които джиновете неверници се дразнят, като например сура Джин, Бакара, Локман, Рум, Рахман..и още такива...иска, не иска - идва момент в който не издържа и казва всичко.
И след като се научи името му, следва да има два варианта - дали да го помоли да излезе или да го изгори(за което е нужно името му)...За изгарянето не знам много, но са ми казвали, че е трудно и опасно. Най-добре е да бъде помолен да излезе, но преди това се четат няколко айета от сура Нух и при прочитането му, джинът вижда форми на животни (поне аз така знам) от ''нур''(светлота), естествено тия формички много го кефят и този който извършва екзорсизма го пита дали и той би искал да притежава такава светлота, разбира се, че джинът приема, тогава екзорсистът го кани да стане мюсюлманин, той приема, изрича две изречения и излиза от тялото заедно и с другите джинове(ако има такива).
А ако не иска да стане мюсюлманин, трябва да бъде изгорен.
Това беше най правилният вариант.
Има и други варианти - чрез връзване на очи, с огледала...с купа вода...изгаряне с други знаци и символи и така нататък.

npp
07-27-2015, 12:00
Начините в Исляма може би са много, но най правилният е да се прави само и само, чрез четене на Корана.
1. Подготвяш се с молитва (намаз), за това, което искаш да правиш - тоест да извършваш екзорсисъм (обикновенно след намаза има няколко изречения, които трябва да се кажат, за тази цел)
2. (Не е задължително) Правиш си защита, чрез четене на сурета и айети от Корана, най-често се използват сура Фелак(Светлина, ден), сура Нас (Човек), сура Ихляс(Опознаване) и Айет ел курси.
3. Почваш самата процедура с ''Имената на Аллах - Рахман и Рахим'' (всяка работа така се почва) и се чете айет 148 от сура Бакара - значението на айета е ''...Където и да сте, Аллах ще ви събере на едно място. Безсъмнено неговата мощ е способна на всичко.'' и тогава джиновете, които тормозят жертвата и да искат, и да не искат се озовават в тялото на жертвата и почват да говорят от неговата уста...обикновенно първо задават въпроси като: ''Къде съм аз ? Защо съм тук ? Какви сте вие ? Какво правите ? Защо не мога да изляза ? Оставете ме!'' и тем подобни...след това се почва преговори с джина, този който провежда екзорсизма го разпитва за това-онова, например как се казва, от кое племе е, каква религия изповядва и най-важното - защо тормози тоя човек (жертвата). След като отговори на тия въпроси, а може и да не иска да отговаря, тогава се четат сурета от Корана от които джиновете неверници се дразнят, като например сура Джин, Бакара, Локман, Рум, Рахман..и още такива...иска, не иска - идва момент в който не издържа и казва всичко.
И след като се научи името му, следва да има два варианта - дали да го помоли да излезе или да го изгори(за което е нужно името му)...За изгарянето не знам много, но са ми казвали, че е трудно и опасно. Най-добре е да бъде помолен да излезе, но преди това се четат няколко айета от сура Нух и при прочитането му, джинът вижда форми на животни (поне аз така знам) от ''нур''(светлота), естествено тия формички много го кефят и този който извършва екзорсизма го пита дали и той би искал да притежава такава светлота, разбира се, че джинът приема, тогава екзорсистът го кани да стане мюсюлманин, той приема, изрича две изречения и излиза от тялото заедно и с другите джинове(ако има такива).
А ако не иска да стане мюсюлманин, трябва да бъде изгорен.
Това беше най правилният вариант.
Има и други варианти - чрез връзване на очи, с огледала...с купа вода...изгаряне с други знаци и символи и така нататък.

това изглежда (твърде) отнесено и усложнено като при магьосничеството/вещерството, все едно се преподава в хогуортс

inewton
07-27-2015, 15:45
това изглежда (твърде) отнесено и усложнено като при магьосничеството/вещерството, все едно се преподава в хогуортс

В Християнството не е много по- различно.

bReAk3R
07-27-2015, 22:18
Ами всъщност в християнството просто се изповядваш на свещенника, после той казва " В името на Исус Христос, излезте от него" и ставаш освободен, с малко или много мъки. :)
Наистина изглежда малко магическо, което страни от истински екзорсизъм.

npp
07-28-2015, 10:03
В Християнството не е много по- различно.

да, за съжаление имаше такива неща и в християнството

inewton
07-28-2015, 10:18
Ами всъщност в християнството просто се изповядваш на свещенника, после той казва " В името на Исус Христос, излезте от него" и ставаш освободен, с малко или много мъки. :)
Наистина изглежда малко магическо, което страни от истински екзорсизъм.

Не е точно така, особено при католиците, там има голяма ритуалност, не само в екзорсизма, по принцип. Не съм много запознат как е в православието защото почти не се практикува православен екзорсизъм.

Meth
07-28-2015, 11:19
това изглежда (твърде) отнесено и усложнено като при магьосничеството/вещерството, все едно се преподава в хогуортс
Това е доста сложна процедура, която вероятно изисква и други неща, за които не знам...да видите само какви други работи има :D

Meth
07-28-2015, 11:20
Ами всъщност в християнството просто се изповядваш на свещенника, после той казва " В името на Исус Христос, излезте от него" и ставаш освободен, с малко или много мъки. :)
Наистина изглежда малко магическо, което страни от истински екзорсизъм.
Тогава това може да го направи всеки (с чиста душа) , нали ?

Meth
07-28-2015, 11:22
Не е точно така, особено при католиците, там има голяма ритуалност, не само в екзорсизма, по принцип. Не съм много запознат как е в православието защото почти не се практикува православен екзорсизъм.
А има ли специялни молитви за екзорсизъм ?
Палят ли се различни растения или корени по време на екзорсизъм за да се дразни нечистият дух/демонът ?
Има ли чертане на кръгове и т.н. ?

bReAk3R
07-28-2015, 21:56
Не е точно така, особено при католиците, там има голяма ритуалност, не само в екзорсизма, по принцип. Не съм много запознат как е в православието защото почти не се практикува православен екзорсизъм.

Аз ти казвам как беше на протестант. Точно това стана. Пича си каза грешките в живота, каза от какво се срамува, волни и неволни грехове, след това екзорсистът каза тези думи (май с библия в ръка) и се започна. Нищо друго, това е.

bReAk3R
07-28-2015, 21:57
Тогава това може да го направи всеки (с чиста душа) , нали ?

Ако питаш за екзорсизма кой може да го направи, само хора с дарба за това, екзорсисти.

haritov
07-29-2015, 00:09
Ако питаш за екзорсизма кой може да го направи, само хора с дарба за това, екзорсисти.

те са хора които сами са си опростили греховете и не се срамуват от делата си

Meth
07-29-2015, 12:24
те са хора които сами са си опростили греховете и не се срамуват от делата си
Сами са си опростили греховете ? Как става това ?

haritov
07-29-2015, 12:29
Сами са си опростили греховете ? Как става това ?

като направят така че тяхната съвест да е чиста и да нямат угризения

все едно да извършиш нещо и да не можеш да си простиш цял живот въпреки че ти е простено

пп

трябва ли на всеки мой ред да пиша цяла страница разяснения ?

мислете малко

bReAk3R
07-29-2015, 21:29
Пич кви ги лафиш

RiB
08-02-2015, 15:28
Аз съм виждал да оправят "обсебен от демони" и с един шамар зад врата. Знаете ли какъв готин човек стана от него?

crazyfenka
10-04-2015, 10:48
Твърдо вярваща съм във всичко но ако те обладае демон което е възможно при викане на неправилния дух не може да се изкара от тялото освен с молитва,и то е много трудно защото ние сме хора а демона идва от пъкъла ... Ние сме на земята както и ангелите и бог са на небето в рая :)