PDA

View Full Version : Не се разбираме...



changedthewayukissme
07-26-2015, 21:59
Здравейте!
Не ми допада идеята да пиша за връзката си по форуми,но този път ми трябва странично мнение..
На който му се чете,нека продължи :)

Аз съм на 18г.(почти),а той е на 20г.
Заедно сме от 2г. и половина.До 2рата година всичко ни беше наред.Връзката ни беше повече от прекрасна.Не се карахме,а имахме рядко някакви дребни спорове.Той беше в Англия 7 месеца и издържахме без да се виждаме и рядко да се чуваме.Но издържахме..държахме един на друг,не съм поглеждала друго момче,надявам се и той да не е поглеждал друга.Върна се март месец.В началото всичко беше окей,все пак не се бяхме виждали толкова много време,но месец след връщането му нещата взеха да се прецакват.Започнахме постоянно да се караме,да спорим,да нервничим един на друг,постоянно сме в лоши отношения.Започна да се държи по арогантно(на моменти) и безразлично(почти постоянно).Аз постоянно съм у тях с дни и се прибирам вкъщи за 1-2 дена и пак отивам у тях,а както казах сме на 30-40 км.
Скоро се скарахме много сериозно,каза ми доста неща,че нямало смисъл да се бори за тая връзка,че нищо не вървяло,че нищо не го радвало и т.н и т.н.След което аз си тръгнах и се прибрах в моето малко градче.Той ме потърси малко след това,но аз му казах да не ми пише повече.Исках в този момент да не го виждам повече.Не му отговарях цял ден и цяла вечер.Отговорих му чак на другия ден и така една седмица почти не му отговарях,а ако му отговарях му пишех безразлично с по една дума.Той дори не ми звънна по телефона един път,а само ми пишеше,но нищо конкретно за самата ситуация,някакви общи теми подхващаше.Все едно не му пука и до сега не сме били заедно.След 1 седмица ме попита заедно ли сме и му казах не,започнахме да спорим какво било защо било и т.н. На следващия ден бях на плаж с приятелка и той поиска да се видим *по чудо*.Видяхме се,скарахме се и се оправихме,но му казах,че наистина искам да си промени държанието към мен,ако не го направи просто си тръгвам. Оправихме се уж,но все още има някакво напрежение между нас.Не сме както преди..не се целуваме така страстно,даже бих казала,че няма страст между нас.Държим се като добри приятели(поне аз така го чувствам).За секса няма да коментирам,понеже той изобщо не върви ,защото просто нямам тръпка с него,няма страст,не може да ме предразположи.Казвала съм му хиляди пъти как и къде ми е хубаво,какво искам и т.н.,а той даже и не слуша.
Беше ми казал,че от секса тръгвало всичко,т.е. неговото държание,а аз му казах,че при мен проблема със секса тръгва от неговото държание.При положение,че цял ден сме навън с приятелите му и аз ходя като кученце след тях и просто седя там за украса,един от приятелите му постоянно ме нацепва,държи ми сметка,държи се грубо,а аз нищо не мога да кажа за да не се скарам с него,все пак е приятел на приятеля ми и то най-добрия не мога като се приберем вечерта да правя секс.НЕ ми се прави.Нямам желание.Чувствам се пренебрегната постоянно.Моето мнение не се слуша в тяхната компания,няма значение аз какво искам,мен никой не ме пита за нищо,а и приятеля ми нищо не казва.Отдавна не съм изпитвала страст,тръпка,някой да ме желае,да копнее за мен...Има много за разказване,а няма смисъл.
По-кратко казано,не знам дали се обичаме все още или просто сме свикнали един с друг.

s0b1esk1
07-27-2015, 02:14
:D

Rakshy
07-27-2015, 02:35
Мех, зарежи го и търси нов. Не си заслужава да се тровиш заради миналото :/

kalpazanka
07-27-2015, 10:03
Обирай си крушите. Колкото по-рано се научиш да поставяш на първо място себе си, толкова по-добре. ;)

Smrazqvashta
07-27-2015, 10:11
Защо се измъчваш с тази връзка?

per-dead
07-27-2015, 10:59
Защо се измъчваш с тази връзка?

+
Започнеш ли да се чудиш дали се обичате, най-вероятно не се. Знам, че по принцип хората, когато споделят за проблемите си във връзката, искат съвет как да ги оправят, а не да им се каже, че няма смисъл от връзката. Но изгубят ли се тръпката и страстта... няма как да се оправи. Просто връзката е изчерпана и е време да продължиш напред. Да продължаваш да я "тикаш" е губене на време. А времето е пари. Представи си, че периода от време, откакто са започнали постоянните неразбирателства и неговото безразлично отношение към теб, е равен на 100 бона. Би ли искала да хвърлиш 100 бона на вятъра? Била съм в твоята ситуация, отлично те разбирам, отлично знам как се чувстваш, но знам и че такива неща нямат връщане назад. Така че, пръскай 100-те бона по някой с перспектива, не по някой, който те третира като парцал.

NomNomNom
07-27-2015, 12:21
подкрепям гореизказалите се

changedthewayukissme
07-27-2015, 12:24
Така е.Всички сте прави,но как да загърбя 2 годишна ПРЕКРАСНА връзка,заради скорошно лошо държание.Може би това,което ми каза за секса е така.Може би трябва да положим някакви усилия и 2мата за да се оправят нещата.Така само се обвиняваме и 2мата и до никъде.
Благодаря Ви за отговорите,но съм решена да опитам.Ако не стане здраве да е,това е било писано. :)

Smrazqvashta
07-27-2015, 12:35
1. Казвала съм му хиляди пъти как и къде ми е хубаво,какво искам и т.н.,а той даже и не слуша.
2. При положение,че цял ден сме навън с приятелите му и аз ходя като кученце след тях и просто седя там за украса,един от приятелите му постоянно ме нацепва,държи ми сметка,държи се грубо,а аз нищо не мога да кажа за да не се скарам с него,все пак е приятел на приятеля ми и то най-добрия не мога като се приберем вечерта да правя секс.НЕ ми се прави.Нямам желание.Чувствам се пренебрегната постоянно


Така е.Всички сте прави,но как да загърбя 2 годишна ПРЕКРАСНА връзка,заради скорошно лошо държание.

Моме, за*би ги тези мъже, шизофренията е сериозно заболяване!

Ако все пак греша с гореизложеното заключение, да бъдеш глупачката, която ще търпи постоянно, а след това ще си блъска главата и ще се вайка по форуми - ние няма как да спрем този твой избор!

kalpazanka
07-27-2015, 12:41
Осени ме нестандартна идея- във форума има момичета, които се занимават с астрология. Помисли си дали си склонна да дадеш твоя и негова дата + час на раждане, за да се види дали сте съвместими един с друг.

NomNomNom
07-27-2015, 12:46
Така е.Всички сте прави,но как да загърбя 2 годишна ПРЕКРАСНА връзка,заради скорошно лошо държание.Може би това,което ми каза за секса е така.Може би трябва да положим някакви усилия и 2мата за да се оправят нещата.Така само се обвиняваме и 2мата и до никъде.
Благодаря Ви за отговорите,но съм решена да опитам.Ако не стане здраве да е,това е било писано. :)

Момиче, имаш нужда от мъж, който всеки ден ще благодари на вселената, че те е срещнал, не някой, който се държи по този начин.

changedthewayukissme
07-27-2015, 15:07
Трудно е.....

Rakshy
07-27-2015, 15:52
Осени ме нестандартна идея- във форума има момичета, които се занимават с астрология. Помисли си дали си склонна да дадеш твоя и негова дата + час на раждане, за да се види дали сте съвместими един с друг.

http://img-comment-lol.9cache.com/media/01f78591141713724668566415_700wa_0.gif

kalpazanka
07-27-2015, 17:03
^Не се смей, виж, че не приема никви рационални съвети.

per-dead
07-27-2015, 17:29
Така е.Всички сте прави,но как да загърбя 2 годишна ПРЕКРАСНА връзка,заради скорошно лошо държание.

Ще ти кажа това, което казах на една моя приятелка, която ми каза така "не мога да зарежа ей така 2 години връзка, имаме толкова хубави спомени..". К'вото било - било. Минало е! Няма го вече! Ти гледай сега какво прави, не какво е било преди. Миналото не се връща за жалост. Отговори си на следните въпроси:
- Щастлива ли си в момента?
- Какво положително ти дава тази връзка в момента?
- Към момента смяташ ли, че с този човек бихте имали перспективно бъдеще, ако продължават нещата така?
А, на мен ми отговори - честно ли си мислиш, че връзка, в която няма сексуална съвместимост или от ЦЕЛИ ДВЕ ГОДИНИ секса не върви както трябва, може да съществува дълго не-насила??
Като си отговориш на горните въпроси, тогава сама ще разбереш какво да правиш. :)

tori
07-27-2015, 18:33
Била съм в подобна ситуация и да буташ нещо просто е глупаво, не че не става. Избора си е твой, но аз съм вземала вече такова решение и отново бих го взела. Твоя воля ама гледай да си щастлива с човека до теб, преценявайплюсовете и минусите и не позволявай на някого да се отнася зле с теб.

changedthewayukissme
08-04-2015, 09:17
Ще ти кажа това, което казах на една моя приятелка, която ми каза така "не мога да зарежа ей така 2 години връзка, имаме толкова хубави спомени..". К'вото било - било. Минало е! Няма го вече! Ти гледай сега какво прави, не какво е било преди. Миналото не се връща за жалост. Отговори си на следните въпроси:
- Щастлива ли си в момента?
- Какво положително ти дава тази връзка в момента?
- Към момента смяташ ли, че с този човек бихте имали перспективно бъдеще, ако продължават нещата така?
А, на мен ми отговори - честно ли си мислиш, че връзка, в която няма сексуална съвместимост или от ЦЕЛИ ДВЕ ГОДИНИ секса не върви както трябва, може да съществува дълго не-насила??
Като си отговориш на горните въпроси, тогава сама ще разбереш какво да правиш. :)

Много ме накара да се за0мисля,с това,което написа. :) От няколко дни не сме се виждали,за да вида как ще се държим и 2мата.Проблема е,че той започна да се държи добре в момента,нищо общо с това,което ви писах по-горе. . Реших да се разделим,но това негово държание сега ме обърка още повече..

Има едно момче,с което си пишем от около 9 години.Запознахме се в играта Counter Strike (като бях малка играх доста) И си пишем доста честичко,особено напоследък.Като започнем да си пишем си пишем буквално цяла вечер.От 9-10 до сутринта 3-4-5.Винаги има какво да си пишем с него и ми е забавно.Постоянно ми прави комплименти и на мен това ми харесва.Постоянно съм усмихната до ушите,докато си пиша с него.Дори и иска да се видим(той е от София,а аз от Бургас),но аз не искам докато съм с приятеля ми в момента да се виждам с него,защото знам какво ще стане.Той ми има мерак от много време и не искам да става нищо точно в този момент.За секса сме си писали много и направо като започне да ми пише какво ще направи ако се видим,как ще постъпи и т.н. ми става тъпо,че едно момче,с което си пишем знае как и къде ще ми е хубаво,а приятеля ми от 2 години и кусур НЕ ЗНАЕ,въпреки че съм му казвала 100 пъти.В момента секса ми е от голяма нужда,понеже не помня даже кога за последно съм се възбуждала/навлажнявала/изтръпвала/ абе въобще забравих какво е тва СЕКС. И знам,че ако се видим с това момче,ще го направим,а не искам докато съм с приятеля ми в момента,докато съм с него без значение в какви отношения сме не искам да правя глупости. И така..то стана като турска сапунка тука :D

tori
08-06-2015, 07:30
Мен ако питаш, бих взела този от играта. Както казах, вече съм взела този, с когото си пишех и утре стават осем месеца. Щастлива съм и избора, който направих определено е добър. За разстоянието просто няма какво да мислиш - България не е толкова голяма, а автобуси и влакове от София до Бургъз и обратно има бол.

anonymous708973
08-06-2015, 08:14
Аз друго не разбирам - ти вече си му казала, че не сте заедно и (по моето скромно мнение) вече си му и поизневерила. Къде е проблемът да си държиш на мнението?

Приятелят ти не те уважава, не те слуша, т.е. няма желание да те задоволи в какъвто и да е аспект, държи се присъщо на 16-годишен пикльо, когато е с приятелите си. В една нормална връзка балансът между приятели и приятелка не би трябвало да е никакъв проблем.
Ако ти е толкова трудно, ти гарантирам, че ако веднага се хванеш с новото момче (което в случая не препоръчвам), толкова бързо ще забравиш за този, че няма да разбереш откъде ти е дошло.

Arminin
08-06-2015, 08:44
Разбира се, че, когато се разделяте n на брой пъти, думата "оставям те" някак си олеква, заради което той няма да си промени отношението към теб или евентуално би го променил за кратък период, докато види, че си се поуспокоила, за да може отново да "ти се качва на главата" или "старата песен на нов глас", както е казал народа и то с повод...сама си му позволила да не те уважава, след като си се примирявала с това отношение....според мен не трябва да допускаш да бъдеш толкова зависима от него - ти си пълнолетна, може да учиш, да работиш, да имаш хоби - не е нужно животът ти, ежедневието ти и всичко останало да се съобразява с него...той иска и се е превърнал в единственото важно нещо в живота ти, поставил те е в зависимост от него и едва ли не да изпитваш страх да го оставиш, защото губиш всичко и се връщаш в малкото градче...излез от тази ситуация, като престанеш да си зависима, постави си ясни условия спрямо него - какво искаш и какво очакваш от него като отношение, обясни му го, не се примирявай с нищо по-малко от това, и докато той не реши какво иска и не ти покаже, че може да ти даде това, което очакваш се отдръпни от него. Ако наистина го интересуваш и държи на теб, след като осъзнае, че може да те изгуби, ще положи неистови усилия, за да си те върне. Не направи ли нищо - не държи на теб и продължи на теб. Но, ако само говориш и му обясняваш, сърдиш се за малко, после пак търпиш, ще се въртиш в един омагьосан кръг, от който няма изход. не искаш да го изгубиш, но действай радикално - живота обича смелите - тогава или ще имаш момчето, което си имала преди до себе си, държащо се подобаващо, или ще се оттървеш от човек, който не те заслужава и би бил една голяма спънка в живота ти!

Успех!

changedthewayukissme
08-06-2015, 18:13
Ами тази връзка приключи.Вчера сложих край след като се скарахме и точно тази караница беше черешката на тортата и изобщо не се зачудих дали да скъсаме или не.Сега се чувствам много по-добре,отколкото докато бях с него.Не вярвах,че така ще стане и ме е яд,че изгубих толкова време в чудене какво да правя.Взех си още един урок от живота и благодаря на всички отзовали се. :)