PDA

View Full Version : Работа за студенти



ppolina95
07-27-2015, 13:48
Както може би много студенти , така и аз искам да помогна на своите родители с издръжката... Знам, че в София има много работни места, но проблемът е, че никой дори не е чувал за повечето- те не се публикуват в интернет и за тях можеш да разбереш само от познати. Студентка съм първа година тук и искам да започна нещо на 4 часа. Чувала съм, че има работа из моловете от сорта- рекламираш продукти на Рексона и получаваш 5 лв на час => 4 часа = 20 лв ( 3 пъти седмично) , но проблемът е , че когато влезеш в " jobs.bg " например , никъде не ти излиза подобна "оферта". Единствената оферта,която можеш да срещнеш е "раздавач на флаери " . Аз също не обичам хора , които са " на зор,но с претенции" , но за октомври, ноември и декември това наистина не е ок.
Сигурна съм, че проблемът с намирането на 4 часова работа вълнува 90 % от студентите. Ако някой знае нещо моля да сподели.

golemiq_korab_minava
07-27-2015, 16:06
Здравей. И аз съм студент. Пресменти щом в София е така, то какво ще е извън столицата, но.. НЕ, не съм съгласен особено с теб. От една страна търсиш изискана и добре платена работа, от друга да е само 4 часа на ден, от трета да нямаш никакъв опит и знания в контркетна търсена специалност (желана сфера), от четвърта - да е от джоб.бг, без връзки, без работодателя да те познава (да ти има доверие) и навскичкото отгоре - да е 3 месеца. Съжалявам, но такива оферти не мисля че съществуват и в най-развитите цивилизации.

Помисли.

Кой желае да обучава стажант , който да му работи само за 4 часа и който да напусне?
Кой желае да си търси кандидати от джобс бг. при положение, че 90% от хората са чисто и просто - паплчат и предатели.

Къде такива работа.

slicky
07-27-2015, 16:07
Както може би много студенти , така и аз искам да помогна на своите родители с издръжката... Знам, че в София има много работни места, но проблемът е, че никой дори не е чувал за повечето- те не се публикуват в интернет и за тях можеш да разбереш само от познати. Студентка съм първа година тук и искам да започна нещо на 4 часа. Чувала съм, че има работа из моловете от сорта- рекламираш продукти на Рексона и получаваш 5 лв на час => 4 часа = 20 лв ( 3 пъти седмично) , но проблемът е , че когато влезеш в " jobs.bg " например , никъде не ти излиза подобна "оферта". Единствената оферта,която можеш да срещнеш е "раздавач на флаери " . Аз също не обичам хора , които са " на зор,но с претенции" , но за октомври, ноември и декември това наистина не е ок.
Сигурна съм, че проблемът с намирането на 4 часова работа вълнува 90 % от студентите. Ако някой знае нещо моля да сподели.
В квартала предлагаха работа във Фантастико, подробности не знам.

GoodEnough
07-27-2015, 17:02
Би ли споделила какво учиш ?

ppolina95
07-27-2015, 18:14
1. Никъде не съм споменала , че трябва да е от jobs.bg
2. Студентка съм 1 курс - какъв стаж бих могла да имам ?!
3. Изкара го така , все едно търся невъзможното. Нормално е да търся 4 часова трудова заетост. Мога ли да работя по 8 часа на ден ?....Не търся за 3 месеца, а за постоянно.
4. Има такава работа, но ако не си чувал за подобни оферти .. просто кажи "незнам"

ppolina95
07-27-2015, 18:19
Да аз разпитах за Фантастико как стоят нещата , но ми казаха, че работиш 6 дни в седмицата (4 часа) за по 200- 250 лв на месец. А в същото време дегостаторите взимат по 25 лв на задача. От мен да го знаете '(ако някой се интересува) Фантастико не е оферта. Сега един мой колега работи там на пълно работно време, "бъхти" по цял ден на крак , вдига тежко за 450- 500 лв. Един приятел от тази работа го оперираха от херния ... вадете си извода

ppolina95
07-27-2015, 18:19
Уча " Икономика и бизнес" - УНСС

golemiq_korab_minava
07-27-2015, 18:53
Знам, че има такава работа.
Под опит, стаж, практика нямах предвид специално нещо свързано с образованието ти, защото както разбрах ти търсиш нещо междинно. Хората за това учат някакъв занаят.
Не е невъзможно, не съм твърдял такава простотия. 1 курс има милионери станали почасово у нас, ама ето отново човека ти предлага нещо, а ти ни убеждаваш, че не било рентабилно и не си заслужавало. И познатите ти работели за 400-500 щото са били ограничени да си намерят нещо по-добро. Ми парите не са всичко в една работа. Другия вариянт както в твоя случай е да седиш в къщи и да се оплакваш пред забилата държава както правим отново 90% . Туй не ти помага нито на теб, нито на някои. Основи работническа партия, направи социализъм.

ppolina95
07-27-2015, 19:32
За фантастико споделих от опит. В момента работя по 12 часа в супермаркет . Цял ден на крак и се връщам като премазана за 550 лв. ето защо търся нещо по леко ... физически не издържам вече , а докато уча тази умора няма как да не ми се отрази .. Благодаря за отделеното време все пак :)

ppolina95
07-27-2015, 19:34
Виждам, че тази тема дразни за това ще я премахна, просто исках да уточна, че не съм като 99% от момичетата, които искат по цял ден да стоят с кръстосани крака и да си пушат цигарките :)

GoodEnough
07-27-2015, 19:55
Амиии даа предположих, че ще учиш нещо абстрактно. Иначе бих ти препоръчал нещо като стаж, което би ти помогнало в бъдеще. Какво мислиш за.... сервитьорка или продавачка в цветарски магазин? Мисля, че имат гъвкаво работно време. Освен jobs.bg съществуват и вестници с обяви за работа ии ако не се лъжа в кауфланд има секция с обяви. Също така някои дни може и да работиш повече от 4 часа, защото в УНСС ще си айляче. Заплащането не очаквай да е високо.
П.П Пише се - "Не знам".

golemiq_korab_minava
07-27-2015, 20:09
За фантастико споделих от опит. В момента работя по 12 часа в супермаркет . Цял ден на крак и се връщам като премазана за 550 лв. ето защо търся нещо по леко ... физически не издържам вече , а докато уча тази умора няма как да не ми се отрази .. Благодаря за отделеното време все пак :)
разбирам. търси алтернатива. Всичко става с мислене и логика и търпение. Бъди 100% сигурна, че това бъхтене не е било напразно. Не си мисли, че си се бъхтила за някакви 550 лв, които ще са се изпарили, защото не е така.

Другите мързели с кръстосаните крака ще си останат такива най-вероятно цял живот. Някои могат да си намерят някакъв джипарка, който да ги издържа, но предполагам на теб няма да ти е приятно с такъв тип.
Така че тея мърли (ако визираш някои първокурснички) след 5 години ще хленчат, че не можели да си намерят работа, защото никога не били работили, или че не искали да работят за 500 лв, тъй като те били вече завършили висшО.

LoadRunner
07-27-2015, 20:23
Сигурна съм, че проблемът с намирането на работа вълнува 90 % от студентите.


Виждам, че тази тема дразни за това ще я премахна, просто исках да уточна, че не съм като 99% от момичетата, които искат по цял ден да стоят с кръстосани крака и да си пушат цигарките :)

много ми е интересно как ще премахнеш темата :Д
та ти си първото момиче което изважда истината на показ, браво
а именно тая в разделянето на хората на хора и момичета :D
та права си 90% от хората търсят работа а 99% от момичетата пафкат цигарки но не с кръстосани а с вдигнати крака ;}

NomNomNom
07-27-2015, 21:28
Застрахователен агент, брокер - там си на комисионна и в някои компании ( зависи и от застраховките ) не си на пълен работен ден.
Прицели се в нещо на 8 часов - пробвай за технически сътрудник/офис асистент/секретарка, customer service, call center, ако знаеш английски + друг език - ще се избият за теб.

Fisherman
07-27-2015, 21:36
смятам да започна работа в болница като фармацевт и точно днес се замислих,колко е трудно да си намериш работа,като студент.
никой не те иска защото още се учиш,нямаш време,не могат да ти се доверят

а същевременно и хората които те гледат на криво,като бачкаш някога са били студенти,някак си никой ли не се сеща,че за младите хора трябва една среда където да се развиват,а не да учат химия и примерно да бачкат като разносвачи на пици,после във фармахим, и те гледат на криво защото в трудовата книжка пише,че си бил прост разносвач

въобще намирането на работа,като студент става с клизма а дори и да намериш (дори с връзки) не са доволни,защото не си там за постоянно за да могат да цоцкат евтина работна ръка

diable90
08-02-2015, 07:41
Наскоро започнах като дистрибутор на орифламе мислех си че ще се разнасят каталози насам натам ще се навиват хората да си купуват но не е точно така.
Намерих си група с хора който вече са се развили, и само обучават други хора как да го правят което е една добра оферта ако поканиш 1 човек и се научи да го прави той ще покани 2-ма след това тези 2-ма още и се създава една верига от която ти печелиш ако някой иска ще го свържа с човека който ме обучава за да ви разясни защото и аз не мога все още но няма да съжалявате работата дори е с договор на по късен етап има подаръци, екскурзии и парични бонуси.
Но все пак нищо хубаво не идва веднага нужни са няколко месеца обучение а през него вече имаш договор, и работиш също можеш да се откажеш когато си искаш никой не те задължава да работиш определено време.

LoadRunner
08-02-2015, 08:00
Наскоро започнах като дистрибутор на орифламе
на по късен етап има подаръци, екскурзии и парични бонуси

Чудя ви се на акъла
как може да сте толкова прости

diable90
08-02-2015, 08:05
И защо да сме толкова прости от цялата тази работа печели и орифламе и дистрибуторите когато фирмата си произвежда продукта го прави за минимална цена а когато ти му намираш хора бизнеса се разширява в пъти ти не взимаш 20 процента от това което продава този който си научил а например 3 или повече прочети за МЛМ и може да ти стане ясно

LoadRunner
08-02-2015, 08:12
запознавали са ме и не само с орифлейм а и с други простотии, пълен смех
имам един познат които се мъчеше известно време с подобни простотии и тормозеше хората да им продава XD и взе да става досаден с тъпотиите си и съмнително здравословните си продукти

diable90
08-02-2015, 08:17
Това може да е било преди сега не те задължават да продаваш стига през няколко седмици да си вземеш нещо за 3 лв. за да ти остане акаунта то и ти си взимаш обикновени неща като дезедоранти против изпотяване например или самобръсначки за който този който ме обучава дори ми каза че не са много добри и всичко това става в група която те обучава докато можеш сам да обучаваш хора по натам когато видят че имаш желание ако продаваш си е твой бонус но не те карат да го правиш прави се договор и можеш да работиш когато си решиш както си решиш нямаш шефове просто учители

Dwyd96
08-02-2015, 09:06
Мисля че в сайта на студентски град имаше доста обяви за 4 часова работа, ама за 4 часа не очаквай да печелиш колкото СЕО-то на Google...
В крайна сметка работиш 4 часа, нямаш стаж и си тотално некфалифициран..
Ако знаеш езици, ти препоръчвам- рецепционист ( нощна смяна), кол център ( ако знаеш няколко езика ще св сбият за тебе), промоутър..
Винаги можеш да почнеш и като сервитъорка...

marilyn
08-03-2015, 12:57
За съжаление, наистина е много трудно да се намери сносна работа на непълен работен ден. Авторката явно не е успяла да потърси добре в jobs.bg, защото това, което имаш предвид в първия пост, се нарича "промоутър". Там има страшно много обяви за промоутъри, сигурно всеки ден се пускат поне няколко нови. Като за някакъв допълнителен доход става, мои приятелки се занимаваха с това доста дълго време. Но тази заетост не е сигурна, не е постоянна. Има кампании/събития, които посещаваш за ден, два, седмица и след това може да няма друго събитие скоро.

Във "Фантастико" съм сигурна, че не е оферта и вероятно като сервитьорка можеш да изкарваш по-добри пари.

Ако знаеш някакъв чужд език, пробвай се в кол център, там се срещат позиции и на 4 часа. Друг вариант е да помислиш за асистентка в офис, секретарка, рецепционистка. Отвори jobs.bg и отбележи на филтъра само "София" и "непълен работен ден".

anonymous708973
08-03-2015, 13:12
Ми парите не са всичко в една работа.

+ "или че не искали да работят за 500 лв, тъй като те били вече завършили висшО."

Лафът за парите се използва, когато работата ти помага да развиеш някакви компетенции, които ще ти трябват по-късно. В тоя случай жертваш малко откъм заплатата. Да бачкаш във Фантастико нито ти развива компетенции, нито ти дава кой знае какви пари.

А второто... ами, нормално е да не искаш да бачкаш за 500 лв, ако имаш висше, така е.

Авторката наистина не е търсила особено. Промоутъри си има, да. Дейността е разнообразна - и флайери може да продаваш, и на щанда на Колгейт да стоиш в супермаркета да рекламираш, и на изложение могат да те пратят.
Дали няма опция да ходиш на място по заведения? Пробвай като барман/сервитьорка, да имаш директен досег с клиенти, за да забърсваш тук-там бакшиш. Най-често те си търсят хора с бележчици на самото заведение, така че в нета няма как да ги видиш.

Ewok
08-03-2015, 15:45
Може да се свърже с някаква агенция, която е за промоутъри и оттам вече ще ѝ се обаждат за различни кампании.
А сервитьорка... пари ще има повече, отколкото на друга работа, обаче ще се счупва от бачкане и никъде няма да я вземат за 4 часа.

golemiq_korab_minava
08-03-2015, 16:40
+ "или че не искали да работят за 500 лв, тъй като те били вече завършили висшО."

Лафът за парите се използва, когато работата ти помага да развиеш някакви компетенции, които ще ти трябват по-късно. В тоя случай жертваш малко откъм заплатата. Да бачкаш във Фантастико нито ти развива компетенции, нито ти дава кой знае какви пари.

А второто... ами, нормално е да не искаш да бачкаш за 500 лв, ако имаш висше, така е.

Авторката наистина не е търсила особено. Промоутъри си има, да. Дейността е разнообразна - и флайери може да продаваш, и на щанда на Колгейт да стоиш в супермаркета да рекламираш, и на изложение могат да те пратят.
Дали няма опция да ходиш на място по заведения? Пробвай като барман/сервитьорка, да имаш директен досег с клиенти, за да забърсваш тук-там бакшиш. Най-често те си търсят хора с бележчици на самото заведение, така че в нета няма как да ги видиш.
Първо.
Не можеш винаги да работиш по желаната специалност.
Както и да ти плащат добре.

В този случай отново работата е по-добрия вариант, защото ако си умен и сериозен човек -

1) създаваш връзки и придобиваш повече социални умения
2) откриват ти се нови възможности за развитие, придобиваш нови и различни умения, сблъскваш се с реалните условия в различните бизнес сфери
3) отново получаваш някакъв доход



Второ: Не ме разбра. Някои може да имат големи претенции, но на практика да са гола вода. Не можеш да караш 4 години висше, при това без да си даваш естествен зор, а след това да ревеш, че започваш от нулата с 500 лв.

anonymous708973
08-03-2015, 17:03
1) създаваш връзки и придобиваш повече социални умения
2) откриват ти се нови възможности за развитие, придобиваш нови и различни умения, сблъскваш се с реалните условия в различните бизнес сфери


Когато е в ситуацията, която АЗ описах, да.

Във Фантастико обаче? :lol:
къде точно си в "различни бизнес сфери" или си развиваш социалните умения? Когато хамалстваш из магазина или когато "общуваш" с клиентите, казвайки добър ден и връщайки ресто? Моля ти се.

Преди някой да ми изскочи с някоя дума, чието значение не разбира, да си кажа - не казвам, че никой не трябва да работи във фантастико. Като опре ножа до кокала, навсякъде ще работиш. Идеята е да си говорим реално и да не си измисляме несъществуващи плюсове за личностното ни развитие.

golemiq_korab_minava
08-03-2015, 17:31
Ами не мисля така.

Разбира се, че е много по-добре с някоя престижна длъжност, но въпросът е, че до там не се стига изведнъж. Поне познавам някои хора, забогатели точно по-този начин.

Каквато и да е позицията, която ще заемеш, ако ти се паднат земни работодатели (което е важно условие също) - проличава се бързо, кой има качества, кой е работлив и кой мисли. Така от привидно дребна позиция бързо можеш да бъдеш забелязана.

Освен това ти се сблъскваш с мисленето на различни слоеве от обществото, сблъскваш се с най-малките и дребни проблеми (които също са важна градивна единициа от едно предприятие или търговски обект).
Подоборяваш си и трудовите качества и издръжливост.
Всичко това ти помага в бъдещен план за по-добри преценки и очаквания.


И никъде не съм казвал, че е по-добре с по-малко пари?

therichbitch
08-03-2015, 19:49
И ти като Бойко, дето по националната тв прати програмистите да работят на полето.
Безмозъчно прасе е той и докато има хора с подобно мислене и 2 висши и примиряващи се с "бизнес" средата във Фантастико, все ще сме си зле.

golemiq_korab_minava
08-03-2015, 20:00
Пак ще се повторя. Като не сте доволни отивайте, правете революция, връщайте социализма, измислете нова система, станете премиери. Какво значи примиряваш се? А не се ли примиряват тези дето напускат България?
Иначе и аз познавам един с 3 висши, момчете с мозъчни увреждания, ама примирил се горкия.

anonymous708973
08-03-2015, 20:15
Ами не мисля така.

Разбира се, че е много по-добре с някоя престижна длъжност, но въпросът е, че до там не се стига изведнъж. Поне познавам някои хора, забогатели точно по-този начин.
- Нещо, което знам, и не е по темата.

Каквато и да е позицията, която ще заемеш, ако ти се паднат земни работодатели (което е важно условие също) - проличава се бързо, кой има качества, кой е работлив и кой мисли. Така от привидно дребна позиция бързо можеш да бъдеш забелязана.
- Дребна позиция тип стажант в малък клон на международна корпорация - да. Във Фантастико? Забелязана къде? За какво? Бизнесменът, който си купува салата със зеле и моркови в обедната почивка, ще се впечатли от приветливостта на касата ми или от това как мъкна каси с бира и ги нареждам по щандовете?
Не ми давай примери за хора, които не са ги взели да бачкат в Макдоналдс, пък по-късно стават директори. Това са единици.

Освен това ти се сблъскваш с мисленето на различни слоеве от обществото, сблъскваш се с най-малките и дребни проблеми (които също са важна градивна единициа от едно предприятие или търговски обект).
- Сблъсквам се с мисленето, да. Като поредната кисела лелка, дето ще си излее незадоволените очаквания от мъжа/децата/шефа си към мен. Или на студента, който в 10 сутринта вече си купува алкохол за вечерта и мимоходом решава да се опита да ме забърше.
Подоборяваш си и трудовите качества и издръжливост.
- Трудовите качества, които НЯМА да ми трябват в една нормална работа, тип следване на преки команди като "избърши при фризера, че един си изтърва буркана с лютеница" или "отвори каса 3". Какво мислене...

Всичко това ти помага в бъдещен план за по-добри преценки и очаквания.
- Помага ми да стана човек в смисъла на това да не насирам касиерката при най-малката грешка или да знам, че и тя си има лоши дни. Което всеки човек със сносно възпитание го знае и без да бачка във Фантастико.
С две думи: Говориш все едно си принуден да пишеш теза по етика и право за ясно губещата страна, което се прави за отбиване на номера.



Тва е.

therichbitch
08-03-2015, 20:17
А не се ли примиряват тези дето напускат България?
В зависимост от гледната точка-да.

Просто казах, че на мислене "аз няма с висше да бачкам за 500лв", когато е подплатено разбира се, не е ок да отговориш "ще бачкаш и ушите ще ти пукат". Пораженческо е, смачкващо е и докато пращаш съгражданите си и народа си да го правят, си оставаш едно голямо лайно.

golemiq_korab_minava
08-03-2015, 20:26
Хайде бе. Сега изкара всички под твоята власт. Най-малкото подобен тип ''шефове'' могат да те препоръчат при някой техен познат с желанаа от ТЕБ работа и да имаш препоръка?

Вместо да търсиш в джобс бг.

А знаеш ли, че сега най-модерно при нова работа да ти се обаждат на бившия работодател?

kalpazanka
08-03-2015, 20:28
А знаеш ли, че сега най-модерно при нова работа да ти се обаждат на бившия работодател?

А добър ден.

golemiq_korab_minava
08-03-2015, 20:32
В зависимост от гледната точка-да.

Просто казах, че на мислене "аз няма с висше да бачкам за 500лв", когато е подплатено разбира се, не е ок да отговориш "ще бачкаш и ушите ще ти пукат". Пораженческо е, смачкващо е и докато пращаш съгражданите си и народа си да го правят, си оставаш едно голямо лайно.
Ама чакай.. аз никого не пращам... и не съм виновен, че някои хора нито са учили, нито са се подготвяли и не им предлагат повече. Също обаче не мога да увелича заплатите , защото всеки втори работодател е стиснат до дупка.

golemiq_korab_minava
08-03-2015, 20:36
А добър ден.

добър вечер :)

GoodEnough
08-03-2015, 20:39
Nачалник не се ставя ей така :D. Примерно завършил си мениджмънт - Кой наивник ще те вземе тебе за управител току-що дипломирал се новак. :D

golemiq_korab_minava
08-03-2015, 20:49
Nачалник не се ставя ей така :D. Примерно завършил си мениджмънт - Кой наивник ще те вземе тебе за управител току-що дипломирал се новак. :D

именно

anonymous708973
08-03-2015, 21:05
Хайде бе. Сега изкара всички под твоята власт. Най-малкото подобен тип ''шефове'' могат да те препоръчат при някой техен познат с желанаа от ТЕБ работа и да имаш препоръка?


Позволи ми да съм скептична относно препоръка от началник смяна във Фантастико. Аз подобен тип работа няма да си напиша в сериозното CV, пък те да звънят на когото искат.

Едит: А с този начин на мислене с бизнес средата във Фантастико и шуробаджанащината още много има да теглим и да сме си зле, както го каза therichbitch.

golemiq_korab_minava
08-03-2015, 21:12
аз пък си мисля, че е по-добре от нищо....... кво си работил--- ми нищо. 26 години не работя нищо, защото не ми харесва, а аз съм умен... така ли е?

на никой не му трябва философ магистър

естествено изключваме някои професии като докторската


Сега шуробаджанащина кое е?

anonymous708973
08-03-2015, 21:17
Слава Богу, не съм на 26 и няма да съм с "дупка" в биографията.

Dwyd96
08-03-2015, 21:25
Докато свършите с ваща дискусия, мацката ще се е пенсионирала вече...
Иначе всяка една работа би ти дала някакъв опит и би те научила на нещо, дори и тази във Фантастико...

Но найстина не е много удачно, ако кандидатстваш да кажем в софтуерна компания, да си пишеш в CV-то примерно че си работил като продавач на обувки...Просто изглежда супер несериозно..

golemiq_korab_minava
08-03-2015, 21:28
Слава Богу, не съм на 26 и няма да съм с "дупка" в биографията.

значи сега, или другата година ще работиш някаква професионална работа по специалността си? докато учиш? И аз искам .

GoodEnough
08-04-2015, 18:27
Докато свършите с ваща дискусия, мацката ще се е пенсионирала вече...
Иначе всяка една работа би ти дала някакъв опит и би те научила на нещо, дори и тази във Фантастико...

Но найстина не е много удачно, ако кандидатстваш да кажем в софтуерна компания, да си пишеш в CV-то примерно че си работил като продавач на обувки...Просто изглежда супер несериозно..

Ти напиши проекта, който ще ти дадат след интервюто, пък ако ще канали да си копал.

Dwyd96
08-04-2015, 19:25
Ти напиши проекта, който ще ти дадат след интервюто, пък ако ще канали да си копал.
Да ама като видят че си копал канали, те няма да те наемат, следователно няма да ти възложат и проект...
Ако мислиш, че дадена предишна позиция ще се отрази негативно на кандидатстването ти за работа, не трябва да я пишеш в автобиографията си...
Да дадем пример..
Ти си мениджър и имаш двама кандидати за 1 позиция, със едно и също образование... В на единия св-то пише че е работил като коминочистач, а в на другия има дупка от 2 месеца... Питаш втория кво е правил тия два месеца и той ти отговаря "работих върху уменията си, ходих на курсове и т.н," вместо да ти каже истината " ами работих като мияч на чинии в заведението на комшииката Пенка".. И ти кой ще наемеш ( не знаеш че втория те лъже)...

golemiq_korab_minava
08-04-2015, 19:51
Да ама като видят че си копал канали, те няма да те наемат, следователно няма да ти възложат и проект...
Ако мислиш, че дадена предишна позиция ще се отрази негативно на кандидатстването ти за работа, не трябва да я пишеш в автобиографията си...
Да дадем пример..
Ти си мениджър и имаш двама кандидати за 1 позиция, със едно и също образование... В на единия св-то пише че е работил като коминочистач, а в на другия има дупка от 2 месеца... Питаш втория кво е правил тия два месеца и той ти отговаря "работих върху уменията си, ходих на курсове и т.н," вместо да ти каже истината " ами работих като мияч на чинии в заведението на комшииката Пенка".. И ти кой ще наемеш ( не знаеш че втория те лъже)...

Момче, ти ако смяташ, че с лъжи се по този начин се пробива..
Напротив, тоя дето е ''работил с уменията си'' сигурно няма да има 5 лв в джоба си и още по-смешен ще излезе.
Сега, има различни ситуации, в някои случаи наистина е по-добре да работиш сам в къщи, отколкото да се разсейваш с друга дейност, но по тази логика може да излъжеш и че си бил космонафт, ама за това е телефона на предишния работодател, май не си запознат.

GoodEnough
08-04-2015, 20:02
Да ама като видят че си копал канали, те няма да те наемат, следователно няма да ти възложат и проект...
Ако мислиш, че дадена предишна позиция ще се отрази негативно на кандидатстването ти за работа, не трябва да я пишеш в автобиографията си...
Да дадем пример..
Ти си мениджър и имаш двама кандидати за 1 позиция, със едно и също образование... В на единия св-то пише че е работил като коминочистач, а в на другия има дупка от 2 месеца... Питаш втория кво е правил тия два месеца и той ти отговаря "работих върху уменията си, ходих на курсове и т.н," вместо да ти каже истината " ами работих като мияч на чинии в заведението на комшииката Пенка".. И ти кой ще наемеш ( не знаеш че втория те лъже)...

Заблуждаваш се, поне относно сферата в която си се насочил. Нали знаеш, че думата "образование" в ИТ окръга не фигурира ?
П.П Въпроса беше риторичен

Dwyd96
08-05-2015, 14:16
Заблуждаваш се, поне относно сферата в която си се насочил. Нали знаеш, че думата "образование" в ИТ окръга не фигурира ?
П.П Въпроса беше риторичен

А примера беше съвсем хипотетичен...
Идеята ми беше че много мениджъри в БЪЛГАРИЯ, биха предпочели втория кандидат, тъй като се предполага че първия е нямал достатъчно време да осъвършенства своите професионални умения, поради факта, че е работил... А за това колко можеш да просперираш с лъжа в БЪЛГАРИЯ, просто се поогледай..
.

golemiq_korab_minava
08-05-2015, 17:38
Пооглеждам се и виждам как само 1 от 10 фирми оцеляват. Едно е да се лъжеш с конкуренцията, друго със себе си .

Dwyd96
08-05-2015, 19:02
Пооглеждам се и виждам как само 1 от 10 фирми оцеляват. Едно е да се лъжеш с конкуренцията, друго със себе си .
Еми в моя пример се лъжеш с конкуренцията...

golemiq_korab_minava
08-05-2015, 19:04
лъжеш шефа.

draid
08-05-2015, 19:50
Тук повечето май нито са работили, нито са се издържали с това което са изкарали, ама от всякъде струи акъл.

slicky
08-05-2015, 21:48
Тук повечето май нито са работили, нито са се издържали с това което са изкарали, ама от всякъде струи акъл.
Да, харабия стана мега филма/