PDA

View Full Version : KISTI



sandipeich
07-27-2015, 22:59
Zdraveite! Izvinqvam se, ako ima takava tema,no sum ujasno pritesnena.. Na 17 godini sum, a priqtelqt mi e na 18. Sled priem na eskapel mi diode 3 puti v edin mesec I mi se obrazuvaha dve kisti po edna na dvata qichnika.. Posetih 3 puti lekar I toi mi kaza, che veroqtno shte se mahnat kistite, no sled vreme.. I mi kaza da otida na pregled pak septemvri mesec .. Molq vi za nqkakuv suvet .. nqkakvo uspokoenie.. tolkova sum pritesnena, che ne moga da spq .. predstavqm si nqkakvi po- loshi neshta .. , a doktorite po nikakuv nachin ne mi pomagat.. Ne e normalno da imash menstruaciq 3 puti v meseca I da imash dve kisti... Nadqvam se da ima nqkoi , koito da moje da me posuvetva s neshto ili da mi pomogne! Znam, che mnogo ot vas nqma da ste ocharovani ot tova koeto spodelqm, no ne go spodelqm za da buda napadnata, a za da se uspokoq po nqkakuv nachin. Nadqvam se da me razberete! :(

PS: Mnogo se izvinqvam che pisha taka, no imam maluk problem s laptopa. Naistina se izvinqvam ! :)

Smrazqvashta
07-28-2015, 07:06
Не е учудващо да имаш цикъл и 5пъти в месеца, след като си наблъскала организма си с хормонално лекарство.

За кистите, доста жени имат този проблем, може при следващият преглед наистина да ги няма, за това се успокой и си ходи редовно на профилактични прегледи.

kalpazanka
07-28-2015, 07:50
Изчаква се три месеца, преди да се предприеме каквото и да било- затова лекарят те вика септември.
Ако междувременно получиш остра болка в корема с гадене/повръщане/загуба на съзнание, трябва да потърсиш лекарска помощ. Може да се касае за усукване/завъртане (торквиране) на киста и това налага операция.

Ако след 3 месеца кистите ги няма- това е най-добрият сценарий.
Ако са там и стабилни на големина/т. е. не нарастват- може да се следят на всеки три месеца или да се опита махането им с противозачатъчни. Пуска се и един маркер СА 125- за целта се взима кръв от вена.

sandipeich
07-28-2015, 21:05
А относно това, че ми дойде три пъти този месец.. аз знам, че това се дължи на ескапел, но дали с времето ще се нормализира, или със сигурност ще се наложи да пия някакви хапчета?
Първата лекарка, която посетих, направо ми каза да започвам противозъчатъчни и да ми идва на 28 дни .. После ходих в Пловдив на лекар и там ми казаха още да не пия никакви лекарства, а да изчакам до септември. Въпроът ми е дали наистина трябва да пия тези противозъчатъчни, или може менструацията ми да се нормализира сама с времето? Не знам коя лекарка да послушам..

kalpazanka
07-28-2015, 21:16
Противозачатъчните ти ги дават заради кистите, за да оставиш яйчниците в покой, а не заради менструацията, която идва 3 пъти в месеца.
Кървенето ще се регулира, важно е кистите да се наблюдават.

sandipeich
07-28-2015, 23:53
Благодаря! Ще почакам два/три месеца и ще отида пак на лекар в Пловдив. Надявам се всичко да се оправи, нормализира и излекува напълно! Силно се надявам повече НИКОГА да не ми се налага да пия Ескапел и други такива отвратителни хапчета! Наистина ви благодаря и успех на всички! :)