PDA

View Full Version : Начало или влизане във форма в домашни условия



Valencianist
07-28-2015, 08:11
Здравейте,

реших да отворя тази тема, защото смятам че е крайно време да обърна внимание на себе си, след като през последните месеци допуснах качване на килограми, което в миналото се стремях да не допускам . Не целя да постигам някакви невероятни резултати, просто искам да стегна гръдните и коремните си мускули, за да не се притеснявам, когато се наложи да отида на басейн, море и така нататък. На пръв поглед незначително притеснение, но за мен определено е проблем.

Преди време се сдобих със следния комплект дъмбели http://www.top-sport.net/productbg/366, с който имам за цел да започна да влизам във форма, тъй като уви заради твърде натовареното ежедневие, нямам възможност да посещавам редовно фитнес, посредством който да вляза обратно във формата, в която бях, докато тренирах футбол в миналото. Наясно съм, че не мога да постигна някакви кой знае какви резултати само по този начин, но аз и не търся такива, както споменах. Искам просто да се стегна.

Това, което ме интересува е какъв е правилния път и дали изобщо мога да постигна нещо с гореспоменатия комплект. Разбира се, наясно съм, че всичко минава и през начина на хранене, затова приемам всякакви съвети относно храната, която трябва да приемам. Изключително важно ми е да разбера каква е правилната храна, която трябва да използвам, за да има ефект от цялото нещо. Напоследък не обръщах никакво внимание на това и резултатите не са добри, затова ако някой може да ме ориентира към някакъв примерен хранителен график за всеки ден от седмицата, би било чудесно. Единственото проблемно място, където видимо имам нужда от стягане по мое мнение е коремът. Тоест, предполагам, че ми трябва хранителен режим, който да изгаря мазнините.

Добавям, че съм на 23 години, висок съм 182см и тежа 76 килограма. Нямам проблем с наднормено тегло, просто искам да стегна гръдните и коремни мускули, както споменах.

tochko
07-28-2015, 20:54
За чистене, целта е да вкараш тялото в дефицит на енергия. Хубаво е този дефицит да е по-скоро от спортуване от колкото от глад.
Дъмбелите биха били много добре допълнени от лост и успоредка на някоя площадка, също така съм голям фен на българската торба. Мисля че уредите ще ги намериш лесно и ще ти дадат доста в тренировката. Бих препоръчал да започнеш с кръгови тренировки за крака, гърди, гръб, рамо, трицепс, бицепс и преса. Кръговете предпочитам, защото всяка тренировка товари всичко, за разлика от сплитът. Работи интензивно, с малки почивки между сериите, по минута например. Кръговете може да са 3,4 или пет, но се старай да се вместиш в 40, 50 минути. За максимален ефект може да добавиш 20 тина минути кардио след силовата. В нетренировъчен ден може да добавиш HIIT кардио което е доста ефективно и бързо като тренировка. И най важното, загрявай, всички стави и кръстът да са готови. В зависимост от интензивноста може да добавиш леко подтичване в почивките, за да не истинеш твърде бързо. Важно е да си топъл цялата тренировка. В самия край на тренировката разтегни всички натоварени групи, за да избегнеш мускулна.
За начало, опитай да тренираш 4 пъти седмично, според личното възстановяване. Два тренировачни, един почивен, два тренировъчно, два почивни дни е относително добро за мен.
Що се отнася до храненето, обърни внимание на закуската и след тренировка. Тогава сладкото е ок. През другото време, приемай белтъчини по 1.5, 2 гр за кг телесно тегло, а въглехидратът да намалявя плавно с времето, за да постигнеш дедицит на енергия. Въпросното намаляне е нормално до 20 тина %. Хапвай ядчици за да добавиш полезни мазнини. Водата да е 2-3 литра, може да съчетаеш със мурсалски чай, който при мен работи при литър дневно.
Като начало, мизля че това е добре

Rakshy
07-28-2015, 21:41
повече вода, защото е топло. Повече зеленчуци, за да ти пълнят корема като ядеш. По-малко въглехидрати. Не пий алкохол, защото има много калории. Яж грейпфрути и лимони като детокс (уж помагало). Ако си фен на лютото слагай на всяко хранене, на което можеш защото забързва метаболизма. Вкарвай кратки, но интензивни тренировки (HIIT). можеш да използваш дъмбелите за HIIT-а.


не мисля, че ти трябват по 2 гр протеин. Гледай да е грам за кг тегло.

Valencianist
07-29-2015, 05:42
Много ви благодаря :)