PDA

View Full Version : Богато момиче-бедно момче ?



azdaa
07-28-2015, 14:20
Е възможно ли е според вас за ''сериозни отношения'' ? ( Богато нека приемем че е от такова семейство и такъв човек не е живял в затруднение )

NarutoShippuuden
07-28-2015, 17:13
Не.

jghgh
07-28-2015, 17:24
учудвам се, че не бих защитавала романтиката, както обикновено правя, но и аз мисля, че не.

тва не значи да не се опитате, де.. все пак може и да се получи различно. you never know.

tuzaro
07-28-2015, 18:31
Винаги съм искал жена която да ме издържа ;д

golemiq_korab_minava
07-28-2015, 18:33
Е възможно ли е според вас за ''сериозни отношения'' ? ( Богато нека приемем че е от такова семейство и такъв човек не е живял в затруднение )

никакъв проблем, стига да не започнеш да разчиташ само на чуждите пари.

RapExotic
07-28-2015, 18:49
Ако му е достатъчно голям кура може.

NomNomNom
07-28-2015, 18:50
учудвам се, че не бих защитавала романтиката, както обикновено правя, но и аз мисля, че не.

тва не значи да не се опитате, де.. все пак може и да се получи различно. you never know.

сетих се за дженифър лопес и марк антъни - тя му даваше пари за да я води той напред-назад.

kalpazanka
07-28-2015, 18:51
^Тва беше с младока. ;)

jghgh
07-28-2015, 19:23
Винаги съм искал жена която да ме издържа ;д
сигурно е на майтап, но ме отвращават такива мъже.
повече отколкото държанките-момичета.

Dwyd96
07-28-2015, 19:24
Ако тя е на 40, а ти на 19 и ти е 16 санта може и да се получи...

Corb1225
07-28-2015, 19:33
сигурно е на майтап, но ме отвращават такива мъже.
повече отколкото държанките-момичета.
Уточни се, защото има най-различни причини един човек да се налага да бъде издържан, и някои са наистина сериозни.
И защо да е различно за мъжете и жените? Къде отиде равнопоставеността между половете?

NomNomNom
07-28-2015, 19:39
^Тва беше с младока. ;)

Ох, може, не съм мн запозната, ама си спомням, че и марк антъни изкарваше по-малко от нея

Иначе, ако се преместя в др държава и гаджето дойде и няма все още работа, ще имаме пари, парите ще са общи, не бих искала да се чувства зле, пък той ще си намери работа.

Нз, стига хората да не се джафкат и да няма - аз изкарвам повече, ти нищо не правиш ( и за двата пола става дума ) , би трябвало всичко да е ок, защото и жена да си, и мъж да си, ти е кофти, когато някой ти натяква нещо.

От друга страна тук става дума за гаджосване, много зависи от това колко се харесвате.

jghgh
07-28-2015, 19:55
Уточни се, защото има най-различни причини един човек да се налага да бъде издържан, и някои са наистина сериозни.
И защо да е различно за мъжете и жените? Къде отиде равнопоставеността между половете?

equal is not fair.

и не, моля те, не почвай с различните причини някой да бъде издържан, то е ясно че може да се изкара вода от 100 кладенеца. принципът в общите случаи обаче е един.

няма да изпадам в словоизлияния, не желая и да се аргументирам. ако много ти е интересно как мисля бих обяснила на ЛС, но в дебати тук, в тийна, не ми се изпада.

Corb1225
07-28-2015, 20:19
^ Разбрах позицията ти, а това, което аз визирам, най-вероятно го има в много по-малък процент от случаите. Но човек винаги трябва да допуска, че има изключения. Да те отвращават хора, за чийто живот не знаеш нищо, базирано на идеята в главата ти за общия случай, е в повече.

Всъщност да, може да ми обясниш на ЛС как мислиш.

Rakshy
07-28-2015, 20:19
equal is not fair.

и не, моля те, не почвай с различните причини някой да бъде издържан, то е ясно че може да се изкара вода от 100 кладенеца. принципът в общите случаи обаче е един.

няма да изпадам в словоизлияния, не желая и да се аргументирам. ако много ти е интересно как мисля бих обяснила на ЛС, но в дебати тук, в тийна, не ми се изпада.

що бе, страх ли те е :D :D Готиното на дебатите тук е, че единия почва да храни без причина почти. Нали бе, рънърчо :D :D


и няма да се получи щото вече се мисли за по-добра от теб, освен ако не е няква мега добра душа, ама в наше време пари=гадост...

а това единия да издържа другия верно е гадно, ако си мъж и си намерил няква богата лелка е ебати якото, колкото и жалко да е отстрани, а ако си минетче със шугърдади е очаквано... Корб, обществото ни не е направено да има равенство.

kalpazanka
07-28-2015, 20:22
сигурно е на майтап, но ме отвращават такива мъже.
повече отколкото държанките-момичета.

Подписвам се под тоя пост.

jghgh
07-28-2015, 20:24
не е от страх, а от откровена досада.

не съм длъжна да се аргументирам всеки път, независимо че съм във форум и се очаква.
и не съм в настроение да водя спорове, да пиша фермани, и едва ли не да си оправдавам/обяснявам на някого позицията.
да не говорим, че съм преценила, че опира малко до идеология, а с такива неща не се спори. все едно да ми кажеш, че нямам право да обичам кафето си със захар.. смисъл. да.

понякога човек трябва да може да уважава чуждото мнение, без непременно да разпитва, ама защо така мислиш, ама аргументирай се и т.н.


вече изписах много.

моето пребиваване в темата беше достатъчно, finito 8-)

tuzaro
07-28-2015, 20:25
сигурно е на майтап, но ме отвращават такива мъже.
повече отколкото държанките-момичета.

До сега не ми се е случвало, ама ще ми бъде много любопитно как ще се чувствам

golemiq_korab_minava
07-28-2015, 20:30
Аз познавам такива двойки, има ги, по-рядко е, но съществуват. Но не мога да го разбера това как може да оставяш на приятелката ти да те оправя. В един нерялен свят е яко да има орфейки, които да ти пъкат грозди в устата, ама да си намериш приятелка ,коят да ти бърше гъза е много много странно.

NomNomNom
07-28-2015, 20:43
equal is not fair.



Само искам да попитам дали жените трябва да имат равни права с мъжете за преобладаващо мъжка позиция?

Не питам по темата, just curuous

Rakshy
07-28-2015, 21:28
дали жените трябва да имат равни права с мъжете

разбира се, че не :D :D :D

tori
07-29-2015, 09:36
Не смятам, че ще се получи особено сериозна връзка при дадената информация. Съжалявам. В един момент ще се получи напрежение - на теб ще ти стане криво, че тя има повече пари и тати Чичко-Паричко. На нея, от друга страна, ще ѝ минават разни мисли дали случайно не сте заедно заради парите на семейството. Родителите ѝ (ако се стигне до запознаване с тях) ще питат какво работят вашите, ти, какво си учил или учиш, ще очакват да можеш да се грижиш за дъщеря им, ще мрънкат. Изобщо би станало малко грозно.

RapExotic
07-29-2015, 09:53
В един момент ще се получи напрежение - на теб ще ти стане криво, че тя има повече пари и тати Чичко-Паричко. На нея, от друга страна, ще ѝ минават разни мисли дали случайно не сте заедно заради парите на семейството.

Интересно защо в обратния случай, когато момчето е по-богато, на никой не му минават такива мисли през главата.

golemiq_korab_minava
07-29-2015, 09:58
Защото все още мъжа си е силния пол

NomNomNom
07-29-2015, 10:05
защото в България сме на границата между Европа и ориента, и абсолютното равенство между половете не ни е симпатично.
To и на мен не ми е, ама горе съм написала, че в случай нямаме друг избор, разбира се, че бих се грижила за прекрасника ми няколко месеца, щото той няма да издържи без работа.
Както си говорихме с ewok предите дни, обичам да ми отварят вратата, да ми подаряват цветя, да се грижат за мен , мъжът да е мъж - да е по-умен, по-зрял, по-стабилен и това включва и финансово.
В замяна мога да съм 100% жена и да му дам топъл дом, благодарност, любов, възхищение и подкрепа.
А как да дам всичко това на мъж, който не ми прави живота по-лек, ами по-тежък.
Като цяло не моментната грижа е проблем, или грижата при тежко болен - проблемът е при мъж, който го мързи и няма здравословна причина да не изкарва пари за да ни е добре и на двамата.
Ако е болен, ще му дам цялата си любов и грижа, защото това няма да е по негова вина.

anonymous708973
07-29-2015, 10:05
Интересно защо в обратния случай, когато момчето е по-богато, на никой не му минават такива мисли през главата.

Съвсем приятелски: Смени си средата, спри да общуваш с момичетата, с които досега си общувал и да слушаш съвети от когото си ги слушал досега. Представата ти за мъже, жени и връзки е силно изкривена и опорочена и пълноценна връзка няма да имаш, докато не я промениш. Сигурно е на база кофти изживявания или приказки от "по-опитни", затова и ми беше първото изречение.

Ivaaaaa
07-29-2015, 10:06
да можеш да се грижиш

това не го разбирам.
плс, някой да ми изясни.

anonymous708973
07-29-2015, 10:10
В случая на Тори - Едно богато семейство има самосъзнанието на такова, независимо как е спечелило парите си.
Ако са забогатели, щото са умни, свестни хора, ще им е важно момъкът да притежава същите качества, за да може да се "издигне" и да предложи същия стандарт на детето им - не задължително сега, но евентуално все някога.

А иначе за грижата сама по себе си - пределно ясно е, че партньорите в една връзка се грижат един за друг. Вероятно по различен начин, но го правят, ако държат на отношенията си :)

dreamwalker
07-29-2015, 11:08
сигурно е на майтап, но ме отвращават такива мъже.
повече отколкото държанките-момичета.

Защо, аз нямам нищо против, някой трябва да гледа децата, докато съм на работа.

RapExotic
07-29-2015, 11:14
Съвсем приятелски: Смени си средата, спри да общуваш с момичетата, с които досега си общувал и да слушаш съвети от когото си ги слушал досега. Представата ти за мъже, жени и връзки е силно изкривена и опорочена и пълноценна връзка няма да имаш, докато не я промениш. Сигурно е на база кофти изживявания или приказки от "по-опитни", затова и ми беше първото изречение.

И пак не отговори на въпроса: Защо в обратния случай се счита за нормално?
Ако примерно момчето е от богато семейство на умни и свестни хора и си хареса бедно момиче дали нея ще я притеснява това, че стандартът и е по-нисък и няма да отговори на стандарта на семейството му? Аз поне не съм чул някоя да се е оплакала, че партньора и е прекалено богат и я комплексира и заради това да се е разделила с него. И тук далеч не казвам, че всичко в една връзка опира до парите (понеже предполагам, че това ще си помислиш, че имам в предвид), а че когато има силно изразено неравенство в стандарта на живот на двама партньори, то обществото приема за приемливо то да е в полза на мъжа.
Та може би в моята среда нещата са такива, пък в твоята не са.. Незнам.. Но виждам, че си силно чувствителна на теми свързани с финансовото и ролево положение на партньорите в една връзка, което също показва, че си се сблъсквала с такива казуси и извън форума.

NomNomNom
07-29-2015, 11:16
Защо, аз нямам нищо против, някой трябва да гледа децата, докато съм на работа.

намери си мъж, който също да работи и си наемете бавачка :д

NomNomNom
07-29-2015, 11:17
И пак не отговори на въпроса: Защо в обратния случай се счита за нормално?
Ако примерно момчето е от богато семейство на умни и свестни хора и си хареса бедно момиче дали нея ще я притеснява това, че стандартът и е по-нисък и няма да отговори на стандарта на семейството му?
Ще ти е готино ли, ако жена ти има по-голям бицепс от твоя, или черни мустаци, които не маха?

Нз, на мен ми е непонятно, защо жените не е прието да вдигаме щанги и да пускаме мустаци, а обратното се приема толкова добре

Бтв, и не искам да си бръсна космите по краката, не е честно мъжете да не си ги бръснат, а аз да трябва да ги бръсна

Забравих и космите под мишниците,

Искам да нося и мъжки дрехи , ако може


Едит: надявам се да е ясно какво имам предвид

мъжете държанки не са симпатични, защото ти не би чукал тази (моите уважения към постиженията на жената)

http://www.lechitel.bg/thumb.php?src=/lechitel/data/Image/statii/11_1.jpg&w=250&h=250&f=jpeg

dreamwalker
07-29-2015, 11:22
намери си мъж, който също да работи и си наемете бавачка :д

Не си търся, поста беше хипотетичен.

RapExotic
07-29-2015, 11:26
Ще ти е готино ли, ако жена ти има по-голям бицепс от твоя, или черни мустаци, които не маха?
До колкото виждам, опровергавайки ме изразяваш същото мнение, като моето.
С две думи богатството е първичен мъжки белег.

NomNomNom
07-29-2015, 11:32
До колкото виждам, опровергавайки ме изразяваш същото мнение, като моето.
С две думи богатството е първичен мъжки белег.

По-скоро способността да се осигури сигуност или стабилност И от финансова гледна точка.
Не е нужно вашите да са богати.

aurissaaaaa
07-29-2015, 11:35
единственият извод, който може човек изобщо да си извади на база постовете ви е, че работещите от вас се имат за 'богати', а неработещите - за 'бедни'.

Не мисля, че авторът е имал предвид 'работещо момиче - безработно момче', на което обърнахте темата.

Другият, по-несъществен извод е, че вероятно не сте имали досег с хора, които могат да си позволят 6-цифрена сума за кола през няколко месеца, разходки с хеликоптер и екскурзии до другия край на света.

Имам познати, които работят по 12 часа, 20 дни в месеца - не им е до образование, не ги влекат нещата, от които се изкарват добри пари просто, но са свестни хора.

Извинявам се за заядливия тон, ама нещо ме изчовърка отвътре да го постна това. Някой като напише 'богат' няма предвид човек с 2-3-5к месечна заплата, а такъв със седем цифрена банкова сметка. Някой като напише беден, особено в тази ситуация, има предвид точно човек с 1-2-3-5к лева месечна заплата. Поне според мен.

А ахетипа, околко който ви се завъртя разговора, драги съфорумци, си е за избягване назависимо от пол и социално положение, или греша ?

dreamwalker
07-29-2015, 11:43
Лидерът на темата не е дефинирал "богат" и "беден", следователно прилагателните са отворени за асумпции.

NomNomNom
07-29-2015, 11:45
аурисе бе, ние сме бедни хора, от къде да знаем какво си мислят богатите, как да го посъветваме момчето, без да си го приведем до нещо свързано с нашето ежедневие
дискутираме си каквото си е през наща призма
темата е за друго, ама като няма повече информация, може просто родителите да са лекари, или нещо подобно

aurissaaaaa
07-29-2015, 12:15
Номи, разбирам го това, аз затова и се 'извиних' за кофти вметката, колкото и половинчато да изглежда извинението. Смис. изчовъркахте ме просто ;д
Пък и хайде да са лекари на момичето родителите - защо 'беден' непременно трябва да се свързва с 'безработен' -- пък дори и стигнахте от безработен == мързелив и тотално неспособен да се оправя в живота.

Смис. окей, разбирам, че вероятно в родното просто има повече примери за това ама ... има го и варианта момчето да е от бедно семейство, да си плаща университета и да обръща сандвичи в субуей, нали ? Баси мизантропията дето демонстрирате :D Човек ще реши че където сварите бедняк го палите на кладата ...


Пък и другото е, че момчето ако е свястно и родителите на момичето действително са ... хайде, заможни да го наречем ... вероятно ще му помогнат да си стъпи на краката, че да подсигурят бъдещето на детето си. Не е нечувано да вземеш на работа гаджето на дъщеря си. То това дори за познати се прави, какво остава за бъдещ член на семейството.


едит; впрочем баш пък към теб не ми беше насочен поста и ми стана криво че вероятно така изглежда

dreamwalker
07-29-2015, 12:30
Демокрация.

NomNomNom
07-29-2015, 12:48
аурисееее сории, разбирам те, вс е ок
просто всяка тема, която видя, ме подсеща за това http://waitbutwhy.com/2013/09/why-generation-y-yuppies-are-unhappy.html
и за родната ситуация, където всички ни мързи, което ми пречи да коментирам по темата и да съм обективна

Иначе, познавам двойка, при която се случи това, което описваш - откъм момичето бяха по-заможни, дали са им апартамент, подарили са му кола, а той е много съвестен, добър, идва от хубаво семейство (хубави хора, добри и почтени), и се грижи за приятелката си, мисля, че и работи. ( също си учи ).

Ама темата нали тръгна към издържане на мъжа, и нз, то и аз в повечето случаи коментирам на пук на някаква тема, а като цяло ми е все едно, само хората да са хепи и да се обичат :д

azdaa
07-29-2015, 13:38
Не се уточних,но aurissaaaaa уцели най-правилно богатите родители в първият си коментар.

За беден нямах предвид безработен, а нещо от типа на живот с 700,800 лв в тая страна не ми се вижда средна класа. Та хората са свикнали с различни пари да разполагат нали така ?

anonymous708973
07-29-2015, 16:16
Пък и хайде да са лекари на момичето родителите - защо 'беден' непременно трябва да се свързва с 'безработен' -- пък дори и стигнахте от безработен == мързелив и тотално неспособен да се оправя в живота.

Смис. окей, разбирам, че вероятно в родното просто има повече примери за това ама ... има го и варианта момчето да е от бедно семейство, да си плаща университета и да обръща сандвичи в субуей, нали ?

Това къде го видя? Аз четох малко отгоре-отгоре, ама все пак не го виждам това, за което говориш.
Беден не значи безработен, той може и да бачка, ама пак да е с много по-малко възможности от мадамата. Бих казала, че аз само за такъв вариант мислех докато пишех.

За наемането на работа няма да коментирам, щото не е само до желание, а до възприятия за етика, коректност и т.н.

RapExotic,
не знам откъде реши, че съм чувствителна, пък дори силно по темата. Наистина не е така.
Имала съм досег по темата извън форума, но дори не си заслужава да се коментира, в смисъл, нищо особено не беше.

aurissaaaaa
07-29-2015, 16:55
Е как къде го видях ? За 'издържане' се заговори. Човек, който работи, няма нужда друг да го издържа.


За наемането на работа няма да коментирам, щото не е само до желание, а до възприятия за етика, коректност и т.н.
Неетично е да предложиш работа на свой познат в собствената си фирма ? Или е неетично да приемеш защото ... ? (нали, с условието, че няма да те правят хирург за 2 дена, а да речем ще следиш оборота на няколко магазина и ще правиш поръчки примерно)

golemiq_korab_minava
07-29-2015, 17:11
тук става въпрос на лично разбирателство за стандарт на живот и тнт.
Ако обаче момчето наистина успее да докаже, че има качества и развитие - къв е проблема да бъде одобрен от родителите и подпомаган?

В България все още не се делим толкова по манталитет богати и бедните както е в някои класови общества, при които редения на село си остава ограничен, или обикновенния човек няма как да седне на една маса с директорите си.

Rakshy
07-29-2015, 17:29
аурисе идеята за бедни и богати беше, че един от двамата ще се лепне за "богатия" и само ще му използва парите и няма да работи - sugar daddy или gold digger. Толкова ли е трудно да се осмисли, дейба....

Рапекзотик - мъжете винаги са получавали и ще получават повече. Така ни работи обществото. Мое сме равни колкото си искаме, но се очаква от мъжа да изкарва пари (тате НОСИ, мама МЕСИ...) и да издържа семейството и да представлява защита и като цяло силна фигура (к*р за [,]). Просто жените търсят сигурност, мъжете искат да са най-отгоре.


Не знам вие в кви среди живеете, но с 5 хилки месечно си си ебати милионера... Смисл на повечето държавни заплати, които не надвишават 900 лева (те могат да се водят повече, но като ти вземат 50 данъка и още някви пари без причина ти оставаш с 2/3 от парите, ебаси).

А това с работата от бащата - някои биха я приели, защото е работа, други не биха, защото така са зависими от бащата. Егото не го позволява, сещате се НАЛЕ?!

anonymous708973
07-29-2015, 17:44
Ракши, Аурис говори точно за същото.
Аз съм изпуснала думата издържане и мислех, че не говорим за sugar mama/daddy, а просто за нормална връзка с неравенство във възможностите - примерно, момичето е свикнало да джитка нагоре-надолу през уикенда, да ходи в определен тип заведения, не щото е надута, а просто защото такъв стандарт има семейството й.

Аурис, не че не е етично да предложиш на свой познат работа. Ако си го виждал и си преценил, че има уменията, супер, браво.
Лично аз не смятам, че е етично да се предлага работа на гаджето на щерката с обосновката, че е гаджето на щерката.

Corb1225
07-29-2015, 17:48
^ Не е етично ли? :lol:
Всеки е свободен да прави каквото си иска със собствения си бизнес, може и истинско магаре да назначи. Това с етиката важи само за държавна служба.

golemiq_korab_minava
07-29-2015, 17:51
Пантерке, ако гледаш етиката ще те отхапят и изплют някъде. 99% си вкарват точно семейни много добре познати роднини в който и да е бизнес, а чужди рядко се приемат (в управлението)

aurissaaaaa
07-29-2015, 18:11
Не знам вие в кви среди живеете, но с 5 хилки месечно си си ебати милионера...

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Aou3k7ExaTQjdHZ0S2dKMjhfY0lmN2tmTDRESEhjb Hc&authkey=CNDxyJwF&hl=en&authkey=CNDxyJwF#gid=0

http://zaplatomer.bg/bg/statistics3.php?id=3524

anonymous708973
07-29-2015, 18:13
^ Не е етично ли? :lol:
Всеки е свободен да прави каквото си иска със собствения си бизнес, може и истинско магаре да назначи. Това с етиката важи само за държавна служба.

Ква етика в държавната служба, ти чуваш ли се? 8-)

Не ми се спори за етика и за субективните й интерпретации, няма смисъл.

tireheb
07-29-2015, 18:21
http://zaplatomer.bg/bg/statistics3.php?id=3524

тва ми беше интересно да го разровя
ама за да го ползвам трябва да се регистрирам
а за да се регистрирам трябва да попълня "информация за себе си"
която е "моля въведете вашата нетна заплата"
честно ли :Д

aurissaaaaa
07-29-2015, 18:29
е ? не е като да ти искат името. Пък се съмнявам някой да седне да въвежда глупости за тоя дето духа...знам ли

Corb1225
07-29-2015, 18:50
Ква етика в държавната служба, ти чуваш ли се? 8-)

Не ми се спори за етика и за субективните й интерпретации, няма смисъл.
При назначенията. И не казвам, че я има, а че се очаква да я има. Ако назначиш роднина или друг близък човек на държавна служба, може (и трябва) да си имаш неприятности. Но когато притежаваш собствен бизнес, си в пълното си право да назначаваш всеки, и не виждам нищо неетично в това.

anonymous708973
07-29-2015, 18:57
Окей :)

Rakshy
07-29-2015, 20:42
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Aou3k7ExaTQjdHZ0S2dKMjhfY0lmN2tmTDRESEhjb Hc&authkey=CNDxyJwF&hl=en&authkey=CNDxyJwF#gid=0

http://zaplatomer.bg/bg/statistics3.php?id=3524

да, компютърджии :Д Виж държавна работа или нещо "на черно", 1-2 хиляди патка. Ако излезеш с 1000 чисти за месеца ще си ебати късметлията...

Niakoitam
08-02-2015, 05:59
Съвсем приятелски: Смени си средата, спри да общуваш с момичетата, с които досега си общувал и да слушаш съвети от когото си ги слушал досега. Представата ти за мъже, жени и връзки е силно изкривена и опорочена и пълноценна връзка няма да имаш, докато не я промениш. Сигурно е на база кофти изживявания или приказки от "по-опитни", затова и ми беше първото изречение.

Сякаш получих дежавю. Това някъде и на друго място съм го чел от теб. :) Та като цяло ми стана някак интересно нещо. Ти тези фразички на изуст ли си ги научила повтаряйки ги неизменно и по дефолт или просто някак си си се заблудила, че си попаднала и живееш в най-перфектната среда с най-перфектните хора, а ти си ако не най-перфектната то поне един от най-перфектните хора на света? :)