PDA

View Full Version : Въпроси относно изпит в Гьоте-институт



bitterkiss
07-28-2015, 21:06
Здравейте!

От две години уча немски като първи език. Справям се, имам желание да го изучавам. През март 2016 ще се явим (класът) на изпит DSD Stufe 1. Аз съм притеснителна, когато стане дума за устната част на изпити, а и като цяло с говоренето на немски имам проблем. Мога, просто се притеснявам. Затова реших преди този изпит, който е важен, да се явя на изпит в Гоьте-инситут Zertifikat Deutsch B1 за възрастни. Да претръпна, колкото е възможно.
Ако някой се е явявал на изпита или е запознат как стоят нещата, бих се радвала, ако ми помогне. Интересува ме най-вече устният изпит. Как протича, сам ли те изпитват, или с партнтьор. Всякаква иформация би ми била много полезна. Също така, как сте се готвили за изпита.
Благодаря предварително!

MsMiracle
07-29-2015, 14:46
Явявах се на този изпит преди малко повече от 2 години.
Устният изпит беше с партньор, разделиха ни на самият ден. Темите които дават са доста лесни - при мен беше гледането на телевизия от малките деца, фактите бяха представени под формата на статистика.
Общо взето влизаш, представяш се, след което правиш диалог с партньора си на дадената тема, те ви задават въпроси....и толкова. Поне толкова си спомням :D
Беше работа за 15 минути. Сещам се, че бяхме много наплашени, а всъщност мина добре за всички.