PDA

View Full Version : Излъчване на харизма



Walle
07-29-2015, 12:34
Хора здравейте,
на 22 съм, доста съм затворен. ( излизам често но се затварям в себе си), трудно ми е да изграждам социални контакти, трудно ми е да се отпусна докато разговарям. Почти винаги се опитвам да измисля нещо интересно но общо взето не мога да се дръжа " айляк" а започвам някакви по делови разговори... Липсва ми жестикулиране, което също показва на останалите че съм затворен в себе си. Не съм тъп нито грозен, нито беден, просто и аз не знам какво ми е. Опитвам се да се абстрахирам от състоянието си но не знам как да бъда по интересен, как да впечатлявам, на какви теми да говоря. Много ми се губи реда на мисли. Когато искам да кажа нещо в главата си го разбирам но не мога да го структурирам в изречение и само нахвърлям думи в разбъркан ред. Бързо забравям някой неща които са ми казали преди малко защото някак си не присъствам в разговора, а се насилвам да отговарям. Усещам че нямам желание да общувам с никоий но се опитвам да обърна нещата. Искам да се чувствам по пълноценен. Много обичам животни и съм страшно добър човек - но отстрани съм възприеман различно, понякога и враждебно понеже съм доста саркастичен. Така отблъсквам хората без да ми се иска. Нуждая се да разбия модела си на мислене и старите грешни представи и болки да си отидат. Много често ми е трудно да съм сред хора защото много мразя празните приказки и обсъждането на личности зад гърба, също и повърхностните разговори. Не знам дали всичко ми е наред но съм прекалено над нещата като ценностна система обаче се чувствам доста самотен и апатичен. Не знам дали е от зен разказите които съм чел или можеби съм ги разбрал погрешно но реакциите ми в повечето време са неутрални, рядко си изпускам нервите. Родителите ми са много леш тях няма да ги описвам, знам че от там идват много от проблемите ми но не и решението. Ще ми се да привличам хора и да ми е забавно когато съм с тях, да ПРИСЪСТВАМ изцяло. Отстрани всичко ми е наред - уча, спортувам, чета книги, познатите ми са все интересни хора и много хубави момичета, имам си собствена кола, когато има с кои излизам си по кафета, барове и тн. Дайте ми някакви насоки как да заменя чувството на непълноценност със нещо положително. Омръзна ми да се самосъжалявам и ближа стари рани. Искам да чувствам ( да ми премине апатията към света) и да мога да се изразявам напълно. Отново искам да получавам удоволствие от малките неща и от живота изцяло :)

dreamwalker
07-29-2015, 12:39
Много често ми е трудно да съм сред хора защото много мразя празните приказки и обсъждането на личности зад гърба, също и повърхностните разговори.

Сякаш описваш мен.

Трябва да се гордееш с това, не да го приемаш за недостатък.

Какво учиш? Обичаш ли това, което учиш?

Имаш ли някакви цели?

П.П. С времето ще видиш, че не всички хора са такива, с каквито може би си обграден. Не позволявай ценностите ти да бъдат асимилирани от средата.

Писал си, че познатите ти са "интересни хора". Би ли дефинирал "интересни хора".

Walle
07-29-2015, 12:47
IT инженер ( не съм програмист). Докарвам си пари от временна работа, несвързана с това което уча.
Имам мечти, в момента не работя сериозно върху нищо с което да се развивам, така че не бих казал цели. Не знам и аз. Като че ли повече съм по мисловната дейност, иноваторство, идей и тн.

dreamwalker
07-29-2015, 12:49
IT инженер ( не съм програмист). Докарвам си пари от временна работа, несвързана с това което уча.
Имам мечти, в момента не работя сериозно върху нищо с което да се развивам, така че не бих казал цели. Не знам и аз. Като че ли повече съм по мисловната дейност, иноваторство, идей и тн.

Намери си цел и започни да работиш, за да я постигнеш.

Например световен мир. Да започнеш работа за WikiLeaks. Или да менторстваш деца от домове. Не е задължително да е нещо подобно, има много други опции.

Млад си, имаш толкова много възможности, всичко зависи от теб, не се самоограничавай.

Walle
07-29-2015, 12:54
Първото нещо което трябва да направя преди да си поставя цел е да почна да се чувствам добре сред хората и да нямам проблеми в общуването. За какво ми е да правя нещо без да има кои да ме подкрепя и накрая да ми каже браво..

haritov
07-29-2015, 13:07
Първото нещо което трябва да направя преди да си поставя цел е да почна да се чувствам добре сред хората и да нямам проблеми в общуването. За какво ми е да правя нещо без да има кои да ме подкрепя и накрая да ми каже браво..

по-важно е да следваш пътя си и да не се отклоняваш от него

отклониш ли се тогава се губи смисъла


иначе не виждам проблем като общуваш с нас тук

TIFOSO
07-29-2015, 13:08
Интересуваш ли се от окултизъм?

Smith_6
07-29-2015, 13:12
Сякаш описваш мен.

Трябва да се гордееш с това, не да го приемаш за недостатък.

Какво учиш? Обичаш ли това, което учиш?

Имаш ли някакви цели?

П.П. С времето ще видиш, че не всички хора са такива, с каквито може би си обграден. Не позволявай ценностите ти да бъдат асимилирани от средата.

Писал си, че познатите ти са "интересни хора". Би ли дефинирал "интересни хора".



Ти мразиш празните приказки????

http://i43.tinypic.com/9q9oh3.jpg

Walle
07-29-2015, 13:19
Интересуваш ли се от окултизъм?

Ами вярвам във енергии, сила на мисълта, мистичното, чужди и древни цивилизации, конспирации. Как всичко което ни е представено е лъжа с цел да бъдем манипулирани и други по -" необикновени " теми. Рядко говоря с някои за такива неща поради простата причина че много малко познати имам които също се вълнуват толкова - 1-2ма. Най-вече припрочитам някоя книга или документален филм на тази тема, но си чета и други неща

Blab
07-29-2015, 13:20
Дайте ми някакви насоки как да заменя чувството на непълноценност със нещо положително. (...) Отново искам да получавам удоволствие от малките неща и от живота изцяло :)
като откриеш и започнеш да правиш неща за собственото си удоволствие;

//ключовите думи в поста ти издават повече, отколкото допускаш: опитвам се да измисля, държа се, не знам как да бъда по-интересен, не присъствам/искам да присъствам, насилвам се, отстрани съм възприеман, etc.

и какво значи "отново искам да получавам удоволствие...", какво (освен порастването) се е случило, което те е пречупило?
звучиш като човек, който не си е интересен сам на себе си, което е тъжно. поработи върху това, вместо върху моделирането на социалния си облик. когато се харесваш, всичко си застава на мястото;

//виждам, че нямаш проблем със самооценката, но можеш да си пооправиш правописа;

Smith_6
07-29-2015, 13:24
като откриеш и започнеш да правиш неща за собственото си удоволствие;

//ключовите думи в поста ти издават повече, отколкото допускаш: опитвам се да измисля, държа се, не знам как да бъда по-интересен, не присъствам/искам да присъствам, насилвам се, отстрани съм възприеман, etc.

и какво значи "отново искам да получавам удоволствие...", какво (освен порастването) се е случило, което те е пречупило?
звучиш като човек, който не си е интересен сам на себе си, което е тъжно. поработи върху това, вместо върху моделирането на социалния си облик. когато се харесваш, всичко си застава на мястото;

//виждам, че нямаш проблем със самооценката, но можеш да си пооправиш правописа;

Mrs. Smith_6

Walle
07-29-2015, 17:52
Забравих да спомена - без 2-3 човека, смущавам се когато някой ме гледа в очите. Сякаш не искам да проникнат във вътрешния ми свят.

skate
07-29-2015, 17:53
sqka6 nqkoi go int vutre6niq ti svqt ;d
pii 2 biri i si gotov

dreamwalker
07-29-2015, 19:21
смущавам се когато някой ме гледа в очите.

Носи слънчеви очила.

tuzaro
07-29-2015, 19:48
Дай да измислим нещо с красивите приятелки

LoadRunner
07-29-2015, 20:00
няма ли да пускаш тема?

dreamwalker
07-29-2015, 20:01
Дай да измислим нещо с красивите приятелки

Има ли?

tuzaro
07-29-2015, 20:06
Зависи от джоба всичко има ;д

102thedream
07-29-2015, 20:07
има ли няа ли кфа е хавата

102thedream
07-29-2015, 20:07
бело кафево ено друго

dreamwalker
07-29-2015, 20:08
Май няма.

102thedream
07-29-2015, 20:10
дискотеките фул
а в акъла - цървул

tuzaro
07-29-2015, 20:10
Кафевото е за много изпаднали...

Ch1024
07-29-2015, 20:39
Mrs. Smith_6


Предлагам ти да не съдиш хора, които не познаваш. А понеже познавам това момиче много добре, мога да ти кажа, че няма нищо общо с гореспоменатото. Сега млъкни.

Smith_6
07-29-2015, 21:03
Предлагам ти да не съдиш хора, които не познаваш. А понеже познавам това момиче много добре, мога да ти кажа, че няма нищо общо с гореспоменатото. Сега млъкни.

Само нея видях да пише с такива псевдокоментари. Но после като видях че Mrs. Smith_6 е коментирал и в други теми, разбрах че няма смисъл да го прави ако има друг профил=> Оттеглям си атаката, защото беше леко прибързана.