PDA

View Full Version : Психолог?



HoBaTopka
07-29-2015, 21:46
Здравейте. От доста време обмислям да посетя психолог. До сега не съм го правила и не знам какво да очаквам. Ще се обадя да си запиша час и после какво? :D Отивам на мястото и си казвам проблема, а тя/той трябва да ми предложи решение ли? Познанията ми са доста basic. Мерси за отговорите предварително.

s0b1esk1
07-29-2015, 22:00
внимавай какво му говориш, защото ако прецени ще те прати на психиатър и после усмирителна риза :D
иначе през цялото време ще ти задава въпроси с бавно темпо все едно си бавно развиващ се. по някое време може да се почувстваш като ония от Телетъбис...
няма да ти предложи никакво решение, а ти чрез отговорите си трябва да стигнеш сама до решението.

Liora
07-29-2015, 22:10
Когато аз ходих направих веднага тест (като тест за бавно развиващи се),за да види какво ми е умственото развитие.
Казваш какъв ти е проблема,после те разпитва и казва "аха","аха"...
Общо взето няма да ти помогне,ако сама не си помогнеш.
Ако прецени,че си за хапчета,те праща на психиатър и така.
Ако мислиш,че ще ти помогне,отиди. :)
Мога ли да попитам какъв ти е проблема ?

Genasis
07-29-2015, 22:19
Само парите ще ти вземе.

HoBaTopka
07-29-2015, 22:31
Забравих да спомена, че съм на 17. Ще ми трябва ли разрешение от наще?
Проблемът ми е, че не се харесвам вътрешно. Аз на себе си например не бих била приятелка, ако ме разбираш (@Liora) Знам си косурите до един, знам от къде тръгват. Опитвам да си помогна сама, но нищо не се получава.

Genasis
07-29-2015, 22:46
Както казах по-горе само пари гълтат, така че, ако имаш пари няма да искат да отидеш с вашите.

HoBaTopka
07-29-2015, 22:52
Е, може и да си прав @Genasis. По план не мисля да ходя повече от веднъж.

Liora
07-29-2015, 23:21
Забравих да спомена, че съм на 17. Ще ми трябва ли разрешение от наще?
Проблемът ми е, че не се харесвам вътрешно. Аз на себе си например не бих била приятелка, ако ме разбираш (@Liora) Знам си косурите до един, знам от къде тръгват. Опитвам да си помогна сама, но нищо не се получава.
Възрастта няма значение.
Перфектни хора няма. Искаш да промениш характера си? Трудно е,но трябва да работиш върху това.
Защо се самокритикуваш така?

sashinka95
07-31-2015, 14:07
Здравей,
На мен също ми предстои да посетя психолог. Интересувайки се от начините на работа на различни хора съм разбрала, че протичането на сеансите се определя от това по какъв начин работи даден терапевт. За да ти дам повече информация може ли да попитам какъв метод използва терапевтът,избран от теб?
Не се паши от това, което ще кажеш. Абсолютно не е задължително да те пратят при психиатър. Дори и да се случи, това не означава, че ще те обявят за луда и ще те пратят в клиника. Спокойно.
Надявам се да съм помогнала.

inewton
07-31-2015, 18:26
Абсолютно не е задължително да те пратят при психиатър. Дори и да се случи, това не означава, че ще те обявят за луда и ще те пратят в клиника. Спокойно.Надявам се да съм помогнала.

Да бе, не означавало, ще те обявят за луда, нали и с мен така направиха, ама поне ако убиеш някого показваш жълтата книжка и нямаш проблеми.

P.S. Няма да можеш да учиш в университет ако те освидетелстват, така че си помисли добре дали да идеш при психиатър.

sashinka95
08-01-2015, 13:42
Да бе, не означавало, ще те обявят за луда, нали и с мен така направиха, ама поне ако убиеш някого показваш жълтата книжка и нямаш проблеми.

P.S. Няма да можеш да учиш в университет ако те освидетелстват, така че си помисли добре дали да идеш при психиатър.

Мога ли да попитам, как се случиха нещата при теб?
Това, което казах са думи на моя позната, която е психиатър. Аз бях толкова толкова предубедена, че ще ми издадат жълта книжка, че дори не исках да си говоря с нея изобщо, заради професията й, дори за най-обикновени неща. Веднъж обаче нямаше как да избегна разговор с нея и от дума на дума стигнахме до причините за моите предубеждения към нея и професията. Обяснението й беше такова.
П.С. Ако не ти се споделя тук може на ЛС. Моля за извинение, ако съм твърде нахална и навлизам в личното ти пространство.

inewton
08-01-2015, 13:56
Мога ли да попитам, как се случиха нещата при теб?
Това, което казах са думи на моя позната, която е психиатър. Аз бях толкова толкова предубедена, че ще ми издадат жълта книжка, че дори не исках да си говоря с нея изобщо, заради професията й, дори за най-обикновени неща. Веднъж обаче нямаше как да избегна разговор с нея и от дума на дума стигнахме до причините за моите предубеждения към нея и професията. Обяснението й беше такова.
П.С. Ако не ти се споделя тук може на ЛС. Моля за извинение, ако съм твърде нахална и навлизам в личното ти пространство.

Шегувах се.

Наистина бях на психиатър тази седмица де. Трябваше ми удостоверение (за университета), че не съм луд, но не ме е питал нищо кой знае какво, само кой ден и месец сме, дали често правя грешки при говорене/писане, дали забравям често... Обикновен преглед.

tigity
08-01-2015, 14:15
ммм..моя съвет е да не вървиш.Някой университети ти искат психо при записване и ако си заведен/а като случай, ще настъпи проблем.Отделно от това при някой професии също искат изведено психо, но ти си решаваш.

jghgh
08-01-2015, 17:01
пишете без абсолютно никаква идея за нещата, а мен ме мързи да ви обяснявам. тук не правите разлика м/у психолог, клиничен психолог, психотерапевт, психиатър.
изключително опростенчески нахвърлям някои неща. повтарям, доста опростенчески:

доста са безсмислени тези опасения, че някой ще обяви друг за луд, списъци, схеми, "пращане", и нз си какво.
живеем в свободна държава, никой не може да те "прати" в клиника*, нито да те "обяви" за луд, нито да те запише в регистър, да ти провали живота или каквото и да е. или поне това е изключително минимална вероятност, не говорим да си на психотест към мвр, данс, или нещо важно и от значение за държавата. говорим за частна практика, нали?
и повечето практики си имат етичните правила да спазват пълна конфиденциалност, а ако не я спазват, се обръщаш към дружеството, издало му лиценза и т.н, и т.н. ;

поинтересувайте се бе, мамка му, пишете врели некипели. стига с тея филми.


или щял да седи и бавно да задава въпроси..
вие не сте в час, не психолозите.

иначе нз защо ти искаш да ходиш на психолог и какви очаквания имаш, но със сигурност ако е добър специалист решения няма да ти дава, нито "съвети" и тн




*изключение прави принудителното лечение, което се практикува при опасни налудни р-ва с поведения, опасни за човека и за хората около него, тогава се задейства прокуратура, съдебно решение, процесът е бавен и т.н, и т.н.

idontunderstand
08-07-2015, 12:00
Общо взето няма да ти помогне,ако сама не си помогнеш.
+ И аз съм на това мнение.От личен опит мога да потвърдя :)