PDA

View Full Version : Реално IP



TheJonyTeam
07-31-2015, 19:26
Здравейте..
Искам да питам относно реалното ип..
наскоро се навих да си правя радио,но се оказа,че ми трябва реално ип..
Във Виваком ми казаха,че струва 30лв,но на други не са им искали
Някой ако има някакви идеи ???????

п.с. От Варна съм

NomNomNom
07-31-2015, 19:39
По-скоро имаш предвид реално И статично, или само реално?
От доста време доставчиците ти раздават реален адрес, но не статичен.
Бтв, като си влезеш в рутера, на wan/internet с кои цифри ти започва ип-то?
Ако е с различни от 10.х.х.х, 192.168.х.х или 172.16-31.х.х, значи ип-то ти е реално.

А 30лв еднократно?

Не знам как е във виваком, но в повечето доставчици ти дават реално ип и ако доплатиш - статично, което си е само за теб.
Мислил ли си да смениш доставчика, или виваком ти вървят заедно с тв-то и не ти се занимава?

TheJonyTeam
07-31-2015, 20:10
Не ми е с тв-то,но просто исках да си направя радио ама мога само аз да си го слушам..ip-то почва със 192.168.x.x

TheJonyTeam
07-31-2015, 20:11
По-скоро имаш предвид реално И статично, или само реално?
От доста време доставчиците ти раздават реален адрес, но не статичен.
Бтв, като си влезеш в рутера, на wan/internet с кои цифри ти започва ип-то?
Ако е с различни от 10.х.х.х, 192.168.х.х или 172.16-31.х.х, значи ип-то ти е реално.

А 30лв еднократно?

Не знам как е във виваком, но в повечето доставчици ти дават реално ип и ако доплатиш - статично, което си е само за теб.
Мислил ли си да смениш доставчика, или виваком ти вървят заедно с тв-то и не ти се занимава?

Не ми е с тв-то,но просто исках да си направя радио ама мога само аз да си го слушам..ip-то почва със 192.168.x.x

NomNomNom
07-31-2015, 20:27
WAN/Internet IP-то на рутера ти? Като влезеш в рутера, ти пише това?

Иначе, нещо такова безплатно в нета няма ли?
http://www.caster.fm/ ( има някаква фрее версия )

TheJonyTeam
07-31-2015, 20:44
Ами май е..79.100.173.xxx

NomNomNom
07-31-2015, 21:37
Изтрий го от форума ип-то, не, че някой нещо може да ти направи де.
Ами имаш реално ИП.
Може би имаш предвид статично?
Междувременно, ако си дадеш сега ип-то на приятелите си, ще могат да слушат радио, но ще трябва да проверяваш, защото ако ти е динамично, от време на време ще се сменя.
Бтв, запиши си това ИП и пробвай да превключиш от dhcp/ към static и да въведеш това ип, може да ги чийтнеш така.

Бтв, това радио на специфичен порт ли върви? Как приятелите ти достъпват това радио?
Трябва да направиш port forwarding на рутера към твоя компютър ( за целта с ipconfig тр да видиш какво е ип-то на компа от който ще стриймваш )

TheJonyTeam
07-31-2015, 21:42
Изтрий го от форума ип-то, не, че някой нещо може да ти направи де.
Ами имаш реално ИП.
Може би имаш предвид статично?
Междувременно, ако си дадеш сега ип-то на приятелите си, ще могат да слушат радио, но ще трябва да проверяваш, защото ако ти е динамично, от време на време ще се сменя.
Бтв, запиши си това ИП и пробвай да превключиш от dhcp/ към static и да въведеш това ип, може да ги чийтнеш така.

Бтв, това радио на специфичен порт ли върви? Как приятелите ти достъпват това радио?
Трябва да направиш port forwarding на рутера към твоя компютър ( за целта с ipconfig тр да видиш какво е ип-то на компа от който ще стриймваш )

Ами вече почти се оправих

NomNomNom
07-31-2015, 21:49
окии, кажи сега как да го слушаме това радио, че ми стана интересно :д

TheJonyTeam
07-31-2015, 22:25
ами още немога да го зглобя :D

MaGuSs
08-01-2015, 00:54
От Булсатком дават реално - статично IP напълно безплатно... До 3 на едно домакинство...