PDA

View Full Version : Вече откачам. Тва не е сериозно.



per-dead
08-01-2015, 06:08
Цяла седмица не мога да се наспя от жеги и слънце, и се влача като зомби. Днес за пръв път от тази цялата седмица ми се отдава възможност да поспя - майката я няма да влиза с вратата в стаята, сравнително хладничко е и не чак толкова шумно. До момента, в който звънна домашният телефон. По-дразнещ звук от телефон не съм чувала. Ставам да вдигна - дядото - къде била майка ми, че не пристигала на село? - казах, че не знам и разговорът приключи. След пет минути пак същото. Добре, мисля че всичко приключи и таман да легна - ЗВЪНИ МИ МОБИЛНИЯ! Пак дядото - "къде е майка ти?" ОТКАЧИХ! След това разбрах, че часовникът му бил с час напред. Имам нужда от поне една седмица почивка на спокойно място, без телефони, лаптопи и т.н, че много взех да се натоварвам.

dreamwalker
08-01-2015, 07:22
Идеално те разбирам.

По принцип имам проблеми със съня, а през лятото се задълбочават.

Rafa7a
08-01-2015, 07:40
Хах..колко познато..незнайно защо баба ми си мисли, че най-доброто време за говорене с цялата рода по скайп е в 7:30 сутринта..и след като се събуждам от нейните важни разговори, ме пита: "А, защо си станал толкова рано, май имаш проблеми със съня".. Сериозно?

per-dead
08-01-2015, 08:51
Идеално те разбирам.

По принцип имам проблеми със съня, а през лятото се задълбочават.

Първоначално проблемът беше, че не ми се доспиваше и мозъкът ми не можеше да си почине. След година стана обратното - не мога да се събудя. Спях по 16 часа на ден. Сега проблемът е, че ми се спи, а не мога да заспя заради заобикалящата ме среда - трафик (живея баш на най-използваемата главна улица в града), жега (не само живея на главна улица, но и на последния етаж под ламаринен покрив), майка ми, която влиза с вратата в стаята ми и ме пита "Спиш ли?" и след като не получи отговор, повишава децибелите. И да съм спяла до момента, кел файда? Опитвам се да спя през деня - ситуацията се повтаря. Разбира се, когато почна да се унасям по чудо от тая мръсна жега, телефонът ми прегрява от включвания. В следствие на всичко това, гърба ме боли и е станал на толкова големи възли - като мото писта. Друго, че когато не спя някой решава, че трябва да ме накара да му решавам проблемите, което ме натоварва адски много психически. Тоя малък мозък има нужда от почивка, по дяволите. И след това се очаква от мен да съм в кондиция да бачкам, преждевременно да водя разговори по телефона за нечии проблем и т.н. Като бях по-малка баща ми ме плашеше, че ще ми вземе телефона. Сега виждам колко по-щастлива бих била без тоа телефон.


Хах..колко познато..незнайно защо баба ми си мисли, че най-доброто време за говорене с цялата рода по скайп е в 7:30 сутринта..и след като се събуждам от нейните важни разговори, ме пита: "А, защо си станал толкова рано, май имаш проблеми със съня".. Сериозно?

Печката в стаята ми през лятото се използва за кош. Нищо че в кухнята има огромна кофа. Влиза се с вратата сутрин, както споменах по-горе, лопва се капака на печката и после "ма що не спиш". What the fuck?!!?!?!!

Rafa7a
08-01-2015, 11:05
Клуб "Спали-недоспали"

Deadlock
08-01-2015, 11:18
егати отношението към дядо ти.

Supermassive____
08-01-2015, 12:04
Заключвай вратата, изключвай телефоните, затваряй прозорците и ако имаш климатик пускай го.

per-dead
08-01-2015, 23:08
Клуб "Спали-недоспали"

Когато Паисий Хилендарски е писал "История славянобългарска", аз в другата килия съм основавала клуба.


егати отношението към дядо ти.

"Не плачи над чужд гроб, защото не знаеш на къде е погребан. Да не се окаже накрая, че му ревеш над кура."


Заключвай вратата, изключвай телефоните, затваряй прозорците и ако имаш климатик пускай го.

Климатикът ми е детската мечта. Все още нямам. Че и вентилатор нямам. Единственото нещо за разхлаждане е тетрадката до мен.

tori
08-02-2015, 08:32
Аз през ден трябва да ставам в 6 и 30, за да ида до работа, щот шАфьора на фирмата е в леглото ми и така или иначе ме буди, защо после да давам левче за 209б? После приключвам в 12 ама стоя и чакам шАфьора до 13:30, щот няа фаъда да дам пари и точно да се прибера в нас, след което той да ме събуди. Следобед в 16:40 трябва да си хвана 209б и да стигна на бач на време, а вечер - щот е страшно да стигна сама до Марек, да го почакам до 12 и нещо да ни прибере от работа.
Събират ми се около 3-4 часа. Като стане и ебах мръсната жега, пиши ги малко по-малко. Когато не съм сутрин на работа, тряа да стана и да чистя и готвя, щот след малко моя ш си идва и ще е гладен, а аз съм спала. Силно се надявам утре като си подпиша договора, да са измислили транспорт някакъв, че да мога да спя.

per-dead
08-02-2015, 17:12
Има ли работа/даскало, няма сън. Вселенски закон.

ina7
08-07-2015, 14:25
ако свалиш коженото яке и веригите ще ти е по-хладно е жегите няма да ти пречат

per-dead
08-07-2015, 15:43
Btw, изненадващ факт (най-вече за мен) - не нося вериги. Нямам вериги. И не знам защо.

ina7
08-07-2015, 23:38
от кубинките миришат ли ти краката?

per-dead
08-08-2015, 06:41
Лятото не нося кубинки, следователно не.