PDA

View Full Version : Шампоани



victoria99
08-01-2015, 21:36
Какъв шампоан използвате и какъв бихте ми препоръчали? Използвала съм Elseve, Garnier, Teo. В момента използзвам Здраве , но искам да го сменя.

Ivaaaaa
08-01-2015, 21:41
зависи за какво. иначе все кофти изброи ;д от по-масовите орзен <3

Liora
08-01-2015, 21:49
С каква коса и скалп си ?
Ползвам New на Lush, мирише страхотно.

victoria99
08-01-2015, 21:52
Много иззтощена, чупливаа и суха...

victoria99
08-01-2015, 21:54
Уж иизползвам кристали, но се изправвям всееки ден и кел файда..

Liora
08-01-2015, 22:01
Използваш ли масла?

victoria99
08-02-2015, 06:41
Ами не , спрях д използвам и балсам, ще вземе да ми опадне косата от толкова химикали :D

tori
08-02-2015, 07:01
Мацка, не ти трябва шампоан, а ножица, след което - да спреш с пресата и да захванеш да ползваш домашни маски с масла, мед, жълтъци и други подхранващи съставки. Сигурно за 123456789ти път в тоя форум - хубаво си намазваш скалпа и косата със зехтин и стоиш поне два часа, колкото повече - толкова по-добре. Мие се, не се притеснявай. Ама както казах - това се прави след като се подстрижеш и махнеш всичко изгоряло, нацъфтяло и гадно.

За шампоан - Гарние ултра ду ползвах за последно и ми хареса страшно много. Тоя със меда. Дори балсам/маска не си купих от серията, а останах доволна.

victoria99
08-02-2015, 07:23
Подстригвам само връхчетата през 1 месец. Преди година се подстригах и боядисах русо, за което ужасно много съжалявам. Имах дълга, мека и коса, откакто я боядисах е като метла. Въпроса е, че не се харесвам късо подстригана, затова не искам да режа повече от 1 см. от нея... Иначе ще пробвам с маската, надявам се да има ефект.

victoria99
08-02-2015, 07:25
И другият проблем е изправянето ... Изправям я и след 10 минути отново съм с афро прическата .. :D Случва се да я изправям и по 2 пъти на ден

marilyn
08-02-2015, 13:23
Мацка, не ти трябва шампоан, а ножица, след което - да спреш с пресата и да захванеш да ползваш домашни маски с масла, мед, жълтъци и други подхранващи съставки. Сигурно за 123456789ти път в тоя форум - хубаво си намазваш скалпа и косата със зехтин и стоиш поне два часа, колкото повече - толкова по-добре. Мие се, не се притеснявай. Ама както казах - това се прави след като се подстрижеш и махнеш всичко изгоряло, нацъфтяло и гадно.

За шампоан - Гарние ултра ду ползвах за последно и ми хареса страшно много. Тоя със меда. Дори балсам/маска не си купих от серията, а останах доволна.

Изцяло се съгласявам с това.

Ако косата ти не държи правата прическа, значи нещо не е в ред. Пресата ти може да не изправя добре или не ползваш правилните продукти. Аз не съм къдрава, чуплива съм, но ползвам една термозащита, която подпомага изправянето, едва ли не приглажда. Много помага и в есенното влажно време не ми се начупва даже.

Шампоаните, които ползваш са кофти, както цялата грижа за косата ти, която липсва. За мен тия шампоани са едни и същи, само опаковката е различна. Спрях да ги ползвам, защото ми дразнят скалпа, а и никакъв ефект нямат.

Съветвам те да правиш маските, които тори ти каза. Друг вариант е купени маски, които са качествени - там цената е по-висока. Макадамията е препоръчвам горещо, има срахотен ефект, особено съчетана с маслото и шампоана от серията.

Протеиновите продукти са другото задължително за теб. От евтините ти препоръчвам шампоан и балсам Хималая, имат протеинови, цената е по около 4.50, има ги в Лили и по-големите магазини. От скъпите с две ръце съм за Napura - шампоан и маска, както и за CHI, шампоан и балсам - уникални продукти. Възстановиха ми косата за 2 месеца.

Наскоро бях удивена от Rolland -> http://profesionalist.com/profesionalen-shampoan-za-uvredena-kosa-rolland-33-32905.html
Пробвах този шампоан и балсам, страшно евтини излизат, а са много качествени. Не ме сърби главата от тях, което рядко се случва от някакъв шампоан, а косата е жива, мека, бляскава, подхранена.

Термозащита използваш ли? Намери си качествен продукт и намали употребата на преса. Явно си къдрава, ако всеки ден ползваш преса, не знам как очакваш косата ти да е здрава и красива. Сега и без това е лято, връзвай си косата, прави си плитка, измисли някаква прическа без топлинна обработка.

victoria99
08-02-2015, 15:43
То ако не я изправя, ще я накъдря. Откакто я подстригах не мога да си правя никакви прически. Плитките, опашката са къси и както ми е начупена и изтощена косата, изглежда ужасно. Връзван я само на кок, след което изглежда двойно по- потресаващо, а и точно, заради топлото време се възползвам, за да я изправя. Цяла зима и есен си ходя вързана, заради влагата, защото ми къдри косата. Иначе ще имам напредвид съвета ти. Чувала съм, че бебешките шапоани и сапуни, също са качествени продукти. А за интимен сапун някакви предложения? Ползвах на avon всичките и съм доволна, но ми писнаха.

marilyn
08-02-2015, 16:03
До къде ти е дълга косата? Има доста начини за къдрене без топлинна обработка. Можеш да си купиш ролки, имаше начин и със стари чорапи, плитките също са вариант. За тези начини не ти трябва да си Рапунцел, изискват време, но пък са безвредни. Влагата при изправянето не е проблем, ако си намериш подходящ продукт.

Виж тези клипчета, според мен първото дава добри идеи. Това с изправянето не знам колко е истина, но можеш да пробваш.
https://www.youtube.com/watch?v=4KyTO405GjA
https://www.youtube.com/watch?v=hWHG4m16rCM

Бебешки съм ползвала Бочко, не съм очарована. Уж са безсулфатни, не увреждали косата, но използвам по половин опаковка, за да си измия косата. Безсулфатни шампоани има много и то доста по-качествени от бебешките.

Интимен гел използвам на Жая. http://tiliya.com/components/com_virtuemart/shop_image/product/ZIAJA____________52f364197ca96.jpg

Много съм доволна, само такъв си купувам.

victoria99
08-02-2015, 16:13
Благодаря, marilyn.

marilyn
08-02-2015, 16:15
Моля, моля :)

baby_baby
08-11-2015, 21:58
Аз използвам най-новия шанпоан на шаума кафявия и сим много доволна косата ми става мека и мирише много хубаво

desi_dm
08-20-2015, 20:50
Мисля, че тази маска ще ти хареса http://foryoubg.com/products.php?id=269, но не пропускай да правиш и домашни маски. Аз харесвам тази с тривитаминола, която малко омазнява, така че може би ще ти подейства добре. Вместо кристали, ползвай масло от кокос - трвърдо или от авокадо, а може и от шеа, като нанасяш на връжчетата, а може да ползваш и като маска за коса, както втриваш в корените.

tori
08-21-2015, 06:30
Аз пак си купих Гарние с мед като тоя път комбинирам с маската. Е, просто няма такъв шампоан - адски аромат, омекотява и ми държи обема в нормални количества. Откакто съм във Варна, косата ми стана малко по-твърда заради влагата ли, заради водата или плажа, нямам представа. Ама от обичайния ми обем липсват едно 50% и още на втория ден изглежда мръсна, мазна, клечасала и като перната с мокър парцал. С тая си покупка на късмет на ултра ду-то уцелих ебати 6цата от тотото. Направо е върховен. Не мисля, че в следващите 5-6 месеца бих го сменила дори със Дав или професионалния на Балеа, от които също останах доволна.

victoria99
08-21-2015, 15:54
И аз мисля да изпозвам шампоаните и балсамите на Garnier. Много от приятелките ми са доволни от него.

iwweto98
08-22-2015, 10:09
Моята коса принципно си е суха и изтощена, за това започнах да си правя маската с тривитаминол и съм сууупер доволна.

pandabear
08-22-2015, 11:26
в Matrix e истината

fuel.
08-22-2015, 11:55
Аз съм доволна от Елсев(само черния и белия съм ползвала ),Орзен също ми харесват,но не са нищо специално, от Matrix съм много доволна,ползвах някакъв с Орхидея,но ми беше подарък,а след това така и не го потърсих отново.

marilyn
08-22-2015, 12:32
Онзи ден бях при майка ми, тя е накупила шампоан и балсам на Гарние. Имах си един мой шампоан, с който се изкъпах, но използвах нейния балсам. Единственото хубаво беше миризмата. Миришеше на мед, доста силно, дори след като се изплакнах, продължаваше да мирише, но резултат - никакъв. Изобщо не останах доволна. :(

victoria99
08-23-2015, 15:59
Ами явно си зависи от косата. То и на мен Здраве ми помогна за пърхота, пък на приятелката ми - не. Между другото тя започна да използва бебешки и пърхота изчезна, косата и стана блестяща и мека и е много доволна.

marilyn
08-23-2015, 17:04
^^Тия бебешките винаги имам чувство, че не ми измиват косата добре. Купувах си Бочко по едно време, бях пробвала всички видове, но една опаковка ми стигаше за 3 измивания, защото слагах много голямо количество. Иначе ми беше като немита. :(

bloodfrozen
08-24-2015, 05:23
Аз основно бебешки шампоани използвам, тъй като имам проблемен скалп. Доволна съм, определено, като фаворит мога да посоча този на Mixa - чуден е. 8-)

victoria99
08-28-2015, 12:30
Да , това е гадното, че са малки шишенцата. Иначе не съм ги пробвала бебешките. Но скоро миже и да си взема, чакам да ми се свърши Здраве-то с хинина. ( внушавам си, че косата ми расте по-бързо от него :D ). А Elseve имат ли балсами, че не съм се интересувала и не дъм търсила, а искам да ползвам марка, на която мога да си взема и шампоан и балсам, за да не използвам различни марки за всеки продукт?

victoria99
08-28-2015, 12:31
А за маската с тривитаминол съм чувала, че косата може да започне да опада.

marilyn
09-05-2015, 10:17
Да , това е гадното, че са малки шишенцата. Иначе не съм ги пробвала бебешките. Но скоро миже и да си взема, чакам да ми се свърши Здраве-то с хинина. ( внушавам си, че косата ми расте по-бързо от него :D ). А Elseve имат ли балсами, че не съм се интересувала и не дъм търсила, а искам да ползвам марка, на която мога да си взема и шампоан и балсам, за да не използвам различни марки за всеки продукт?
Имат балсами, ама не очаквай нещо специално. Ползвала съм цялата серия шампоани и балсами без тези за боядисана коса. Изобщо никаква разлика няма в нито един, освен миризмата. Ако си с чувствителен скалп, очаквай , че може да има сериозен сърбеж после.

Тривитаминолът е много спорен като цяло. Някои казват, че няма ефект, други, че има. Основно за растеж се препоръчва, моят опит с тривитаминола не е кой знае какъв, но за тогавашното състояние на косата ми, имаше резултат. Бях нещо като теб - с изгоряла от слънцето коса, която и без това си ми е суха, та просто я отрязах. И тя пак си беше суха и ужасна на вид. Започнах да правя маски с тривитаминола, като добавях жълтък, кисело мляко и понякога зехтин. Стояла съм така часове наред, правех маската два пъти седмично. Имаше ефект, косата ми не беше чак толкова суха, за няколко месеца порасна доста. Не мисля, че този тривитаминол толкова влияе на растежа, а по-скоро укрепва косата и тя расте по-здрава. Тогава не къдрех, не изправях, само малко духвах със сешоара, колкото да не ми е студено на главата. Сега съжалявам, че не съм знаела какво да ползвам и как да се грижа за косата си, нямаше нито да ползвам тоя тривитаминол, нито Елсев.